FOTO Švidraňovej partnera v GALÉRII

Nie je prvá ani posledná, ktorá sa musela vyrovnať s tým, že svojmu dieťaťu nezabezpečí kompletnú rodinu. Speváčka a herečka Barbora Švidraňová (35) sa zaľúbila do talianskeho bubeníka Francesca Mendolia. Ich vzťah určitý čas vydržal napriek tomu, že žili v odlišných krajinách. Ryšavka otehotnela a porodila syna Gabriela (5), no k šťastnému koncu to neviedlo. Talian sa vraj nechcel zbaviť svojho bohémského života a cestovania. Trvalo, kým to Barbora pochopila.

Otec neprítomný

Temperamentná ryšavka k sebe hľadala podobnú povahu, ale vypomstilo sa jej to. Francesco bol síce živel, ale zjavne nevedel, čo od života chce. „Otec môjho syna prispieva len občas a nie veľa, preto som sa musela takmer o všetko postarať sama,“ povedala Švidraňová v minulosti. Aby vyžila, zbalila si veci a so synom odišla do rodnej Žiliny, kde jej s výchovou pomáhali rodičia. Materskú dovolenku si nevychutnala do poslednej bodky.

Dnes Barbora tvrdí, že na veci sa už pozerá úplne inak. „Ak človek nemal rodičovstvo na diaľku, vôbec si to nevie predstaviť. Dnes absolútne prijímam, že otec môjho syna cestuje po celom svete a že je muzikant. Je to bohémsky typ a nemám prečo mu nič zakazovať. A už vôbec nie nasilu meniť jeho život. Navzájom sa rešpektujeme, lebo iná cesta by bola horšia,“ mykla plecami.

Barbora so synčekom.
Zdroj: INSTAGRAM.COM/P/CQGJO4RFE7T/

Pred pandémiou taliansky muzikant svojho potomka párkrát navštívil, no keď sa uzavreli hranice, vídavali sa len cez internet. Napriek tomu spoločný syn podľa herečky a speváčky nevníma, že doma chýba mužský vzor. „Malý nemá žiaden problém s tým, že jeho otec nežije s nami. Tak to cítim a vnímam ako jeho mama,“ myslí si Barbora.

Je pritom vďačná rodičom, že jej pomáhali v ťažších časoch a oporou sú jej doteraz. „To je veľké plus. Mám aj kamarátov, ktorí majú deti v podobnom veku, dá sa to kombinovať a pospájať. Takže zatiaľ naozaj nemám pocit, že mi partner chýba. Niekedy je to náročné hlavne s prácou, lebo robím aj večer. A dieťa neoklamete. Ono cíti, že starí rodičia chodia inak do práce, že majú pravidelný režim. Ja ako umelec mám režim rozhádzaný, takže mu to sem-tam vysvetľujem,“ skonštatovala.

FOTO Švidraňovej partnera v GALÉRII

Prečítajte si tiež: