Hovorí sa, že medzi staršou generáciou mužov bolo ešte veľa džentlmenov, ktorí by boli ochotní položiť za ženu aj život. Bolo by pre nich cťou, keby ju mohli chrániť pred niekym, kto jej nejakým spôsobom ubližuje. Felix Slováček je však v tomto smere výnimkou. Úprimne priznáva, že by sa do bitky veľmi nepúšťal, pretože nikdy nebol tým typom, ktorý by sa takýmto spôsobom zastával nežnejšieho pohlavia.

„Ja neviem, či by som bol ten správny strážca. Každej žene by som povedal, že keď sa bude niečo diať, nech utečie. Ja by som utiekol tiež,“ po českej premiére muzikálu The Bodyguard povedal Slováček pre Extra.cz.

FOTO Pozrite si fotografie Slováčka a Patrasovje v GALÉRII

Známy hudobník prezradil, že nikdy nepatril medzi mužov, ktorí by riešili spory bitkou. Stále sa dalo nájsť riešenie, ktoré ho ochránilo pred fyzickým kontaktom. Preto by si nikdy netrúfol ani na takýto spôsob obrany ženy, ktorá by bola po jeho boku.

„Viem, že na mne by si zmlsli. Neviem sa brániť. Nikdy som nešiel do konfliktu, pretože som včas cítil, že mám vycúvať. Keď som videl, že to pri nejakom stole vrie, radšej som odišiel. Rozhodol som sa byť inde a vždy som mal pravdu,“ popísal svoju taktiku, vďaka ktorej nikdy nebol zatiahnutý do podobných konfliktov.

Vo fyzickej potýčke by sa teda Slováček Dagmar Patrasovej nezastal. Slovne ju však vehementne bránil aj na premiére muzikálu. Česká herečka sa nedávno dostala do klebiet kvôli účinkovaniu v programe Víkendová Snídaně. Dáda počas rozhovoru pôsobila, ako keby bola opitá. Podľa jej slov ju však v skutočnosti len trápila choroba.

Odvtedy sa neukázala na verejnosti a neobjavila sa ani na Bodyguardovi. Felix Slováček jej absenciu vysvetlil pohotovou odpoveďou. „Chcel som, aby som mnou Dáda šla, ale je unavená. Tak zostala doma,“ ospravedlnil sa v Patrasovej mene a taktne ak zahnal do úzadia ďalšie klebety.