Šéf parlamentu Peter Pellegrini chce voľné chvíle tráviť v stredoslovenskej prírode. V obci Králiky neďaleko svojho rodiska Banská Bystrica postupne skupoval parcelu za parcelou, aby dnes mohol užívať veľkú chatu, pripomínajúcu rodinný dom.

Nehnuteľnosť je na konci dediny v jej najvrchnejšej časti. Vidno, že politik, ktorého kolegovia prezývajú Pele, do nej investoval veľa času a najmä peňazí. K domu patrí záhrada lichobežníkového tvaru a altánok s posedením.

Čítajte viac:

Čo je on horší ako Fico? Pellegrini býva v hniezdočku pod Slavínom

Minulý rok Pellegrini prikúpil štyristo štvorcových metrov, aby si pred chalupou postavil prístrešok pre dve autá. V čase našej návštevy pod ním parkoval béčkový Mercedes a terénna Toyota Land Cruiser.

Dupľovaná garáž je súčasťou samotnej stavby. Peter Pellegrini si lokalitu vybral dobre. Má blízko do mesta aj na hory. Kúsok odtiaľ je lyžiarske stredisko a v horách môže smerák prehadzovať huby vidlami.

Králiky patria k najmalebnejším častiam kraja. V obci je mnoho zrekonštruovaných i novovybudovaných obydlí. Dedine sa darí aj v čerpaní eurofondov. Priamo k Pellegriniho relaxačnej oáze vedie nová cesta financovaná z peňazí európskych daňových poplatníkov.

S jedlom rastie chuť

Okrem romantického hniezdočka pri lese vlastní šéf parlamentu byt v Banskej Bystrici. V hlavnom meste prespáva v prenajatom dvojizbovom byte v novostavbe pod Slavínom, kde ho nájom podľa vlastných slov vyjde na osemsto eur mesačne.

Akvizičné chúťky štyridsaťročného politika sú posledné tri roky na vzostupe. Rovnako ako na Králikoch skupuje pozemky aj v obci Lukavica medzi Zvolenom a Banskou Bystricou. Podľa listov vlastníctva už nahromadil 1,1 hektára. Posledných päť árov získal minulý rok v dražbe.