Dramatickú situáciu, akou si Petra Vajdová (33) posledný rok prechádza, jej rozhodne nikto nezávidí. Po alkoholických excesoch dokázala vziať svoj život do vlastných rúk a v tajnosti nastúpila na  liečenie v Kroměříži. Za múrmi psychiatrie strávila takmer tri mesiace. Opustila ho však predčasne - spoločne so svojom novým objavom, nezamestnaným kamionistom z Čiech. Oboch zaľúbencov videli v auguste dovolenkovať v Chorvátsku, vysmiatych a spokojných, takže mnohí sa nazdávali, že comeback Petry Vajdovej sa blíži.

Predstavenie na poslednú chvíľu zrušili

Po turbulentnom období sa talentovaná herečka mohla v piatok večer vrátiť na svoju domovskú scénu. Slovenské národné divadlo malo v programe hru Petra Pištánka Rivers of Babylon, kde Vajdová stvárňuje rolu Silvie. Ešte vo štvrtok figurovalo jej meno v obsadení predstavenia na internetovej stránke divadla. Nečudo teda, že sa vypredalo. Pár hodín pred začiatkom hry však prišla studená sprcha.

„Dovoľujeme si vás informovať, že z dôvodu zdravotnej indispozície rušíme DNES 07.09.2018 predstavenie Rivers od Babylon v Štúdiu SND, bez náhrady,“ informovali kompetentní návštevníkov. O vrátenie vstupného môžu podľa nich požiadať osobne v pokladniciach divadla. no koho zásluhou prišli o večerný program, už neuviedli. „Žiaľ, nemôžeme to konkretizovať. To je náš úzus, nezverejňuje, kto je chorý,“ ospravedlňovala hovorkyňa SND Izabela Pažítková. „Ale Petra Vajdová dnes nebola ani v obsadení, jej rolu alternuje Natália Germáni,“ odkázala nás na stránku divadla, kde bola pod Petrinou rolou naozaj po novom uvedená Natália. Muselo dôjsť k omylu, lebo poslucháčka VŠMU sa podľa našich informácii dostavila aj na oprašovačku predstavenia po divadelných prázdninách.

Ak hovorkyňa upresnila, na návrat Petry Vajdovej si aj tak ešte diváci musia počkať. Do novej divadelnej sezóny herečka po liečení nenastúpila, pretože je „stále práceneschopná“.

Prečítajte si tiež: