FOTO obrazov Kollára, Škrtela, Lobotku a ďalších nájdete v GALÉRII

Mnohým Slovákom je dobre známa. Do šoubiznisu sa Niki, civilným menom Nikola Zsuriková (35), snažila vhupnúť už pred siedmimi rokmi, keď sa polonahá objavila na titulke pánskeho magazínu. No účasťou v reality šou Ruža pre nevestu, kde mala získať srdce jedného muža, si nebola úplne istá. Rozhodla vraj zvedavosť a fakt, že svetlá reflektorov ju vždy priťahovali. „Veľmi som váhala, bola som však bez partnera a keďže mám dobrodružné srdce, spojila som príjemné s užitočným. Veď človek nikdy nevie, kde nájde lásku. Aj keď musím priznať, že to nebolo vyložene iba kvôli tomu,“ prezrádza PLUS 7 DNÍ rodená Bratislavčanka. Okrem kamier to Niki od malička ťahalo k plátnu a farbám. Dnes sa Zsurikovej tvorbou pýšia aj celebrity za hranicami Slovenska.

Portrétovala Kollára

Keď bola Niki tínedžerka, chvíľu to vyzeralo, že jej budúcnosť je jasná. Vyštudovala odbor reštaurovanie na škole umeleckého priemyslu a prijali ju na odbor architektúry a dizajnu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Skúšala tiež štúdium medzinárodných vzťahov a diplomacie, ale obe školy prerušila pre pracovnú ponuku v zahraničí. „Mala som aj iné povolania, lebo umelcovi trvá, ak nepochádza z úspešnej rodiny, kým si vybuduje meno. Pracovala som v PR odvetví v zahraničí, v reštauráciách, v kluboch a chvíľu som robila manažérku pre jeden známy hotelový reťazec v Žiline,“ opisuje nám svoj pracovný životopis, ku ktorému pridala aj kozmetické kurzy na úpravu mihalníc.

Nakoniec sa k štetcom vrátila a jej obrazy dnes majú doma futbalisti Ján Ďurica, Martin Škrtel či Stano Lobotka, rovnako speváčka Patrícia Vitteková či český zápasník MMA Karlos Vémola. „Lela si objednala obraz cez galériu, chcela ho pre Karlosa k narodeninám a bola veľmi nadšená,“ teší sa ešte dnes zo spokojnej klientky maliarka. Ale hádam najviac obrazov má od nej predseda parlamentu Boris Kollár. „Maľovala som jeho dcéry, maminu aj Borisa s bratom Ľudkom,“ vyratúva zhotovené diela.

Až po majiteľa Guess

Niki si kúpil aj bývalý brazílsky futbalista Anderson Luiz de Carvalho, známy ako Nenê, ktorý v minulosti hral za klub Paris S­ain­t­-Germain. „Maľovala som jeho dve deti - Lea a Lukasa. Obraz odo mňa má aj bývalý francúzsky futbalista Cyril Théréau,“ chváli sa nám Zsuriková.

Svoje výtvory vystavuje v galérii v Bratislave a čoskoro i vo Viedni, ale nájdeme ich aj za veľkou mlákou. Majiteľ módnej spoločnosti Guess Paul Marciano si jeden zavesil vo svojej kancelárii v Los Angeles. „Žila som dlhé roky v zahraničí, kde som spoznala veľa ľudí. S majiteľom Guess mám spoločného známeho, tak som sa mu ozvala, prehodili sme pár slov a prijal odo mňa obraz, potom si sám ešte jeden objednal. Maľovala som ho s manželkou,“ prezrádza Niki detaily ich zoznámenia.

FOTO obrazov Kollára, Škrtela, Lobotku a ďalších nájdete v GALÉRIIFinálne dielo bolo pre Marciana, rovnako ako pre každého iného klienta, prekvapením. „Povedia mi, čo majú radi, a ja v štýle pop art vytvorím obraz. Teraz skôr inklinujem k renesancii a neoklasicizmu s tým, že do obrazu vkladám prvky zo života, či už je to láska, vojna a v poslednom čase aj ekológia. Je to aktuálna vec, ktorá má vplyv na nás všetkých, tak ju chcem ako umelkyňa viac zobrazovať,“ dodáva maliarka, ktorá miluje spájať staré s novým.