Pred pár rokmi sa mu mnohí čudovali. Kedysi patril medzi najväčšie rozhlasové hviezdy u nás a moderoval v televízii, napriek tomu ho to ťahalo do politiky - stal sa hovorcom predsedu parlamentu Pavla Pašku. No pôsobenie Paľa Chovanca (52) v Národnej rade SR pre premenlivé politické okolnosti trvalo len tri roky. Odvtedy sa snaží, viac či menej úspešne, vrátiť do brandže. Vlani sa napríklad ujal réžie finále Miss Universe SR, ktorému šéfuje jeho manželka Silvia Lakatošová (45). No a teraz opäť našiel nové pôsobisko. Zhodou okolností tam, kde kedysi začínal. Vo verejnoprávnej televízii nastúpil pred pár týždňami na miesto dramaturga.

Nová éra?

Keď nedávno Paľa Chovanca pozvali do Merčiakovej vedomostnej relácie Čo ja viem, otvorene povedal, že televíznym ponukám sa nebráni. Neskôr sme ho so Silviou Lakatošovu stretli v hľadisku galaprogramu Najväčší Slovák, ktorý vysielala RTVS. Chovancova prítomnosť v ťažiskovom projekte verejnoprávnej televízie nebola náhodná. Od apríla totiž zarezával v Mlynskej doline. Osobne nám potvrdil, že ako nový dramaturg televízie pracuje na nových projektoch. Miss Universe SR, teda projekt jeho ženy, však medzi nimi chýba.

 

Nie je tajomstvo, že nad súťažami krásy na Slovensku i v Česku sa zmráka. Krachujú jedna za druhou. Časy, keď nimi žili obe krajiny a o sponzorov nebola núdza, sú nenávratne preč. Šéfka Miss Universe SR pre­šla vlani z televízneho priestoru do internetového, preto sa natíska otázka, či si vďaka manželovmu novému pôsobisku nepolepší. „Neuvažujeme, že budeme v televízii. Paliho práca nemá na Miss žiadny vplyv,“ povedala nám Silvia Lakatošová, ktorá spriada celkom iné plány.

Začiatkom apríla sa totiž objavila na nostalgickej akcii v Prahe. Miloš Zapletal, prezident niekdajšej federálnej Miss, organizoval stretnutie kráľovien krásy. Zišlo sa ich asi dvadsať a Slovensko medzi nimi zastupovala okrem Lakatošovej, ktorá Miss Československo v roku 1992 vyhrala, Ivana Christová. Tým sa to však neskončilo. Čoskoro už Silvia vyberala na kastingu v Prahe dievčatá do finále novej súťaže, z ktorej vzíde Miss Česko aj Miss Slovensko súčasne. Kto to celé odvysiela, stále nie je jasné.