Náklonnosť čerstvého predsedu parlamentu k nežnému pohlaviu nie je tajomstvo. Andrejovi Dankovi (41) najnovšie k srdcu prirástla vysoká blondína ako vystrihnutá z predvádzacích mól. U politika už dokonca prespáva. Andrej Danko žije v dedine Miloslavov neďaleko hlavného mesta a mladej kráske už zveril kľúče.

My sme obidvoch zastihli, ako spolu minulý týždeň opúšťali hniezdočko lásky. Dlhonohá plavovláska niesla v ruke zrejme katalógy obchodného domu s nábytkom. Či utekala na nákupy, aby bývanie u priateľa ešte viac zútulnila, nevieme. Pred domom ich už čakala limuzína so šoférom a s ďalším mužom, ktorý vyzeral ako ochrankár.

No ani bez komfortného odvozu by sa šéf národniarov nemohol sťažovať. Jeho vozový park možno oceniť na vyše stopäťdesiattisíc eur. Pred domom mu stoja dva luxusné Mercedesy - jeho čierna „esklasa“ a terénne GL-ko, na ktorom sa vyváža jeho priateľka.

O koho ide, sme sa snažili zistiť priamo u šéfa parlamentu. „Pán predseda Národnej rady Andrej Danko bude vždy súčinný so zverejňovaním informácií o jeho osobe v súvislosti s majetkovými náležitosťami alebo výkonom jeho funkcie, ale tak ako rodinu do politiky a práce nikdy neťahal, tak to nebude robiť ani teraz,“ uviedla hovorkyňa parlamentu Zuzana Čižmáriková.

Pozrite si video:

Rozvod pre politiku

Andrej Danko má dvoch synov s exmanželkou Silviou, s ktorou sa rozviedol pred rokom a pol. Krach vzťahu vtedy komentoval aj Dankov predchodca Ján Slota: „Presne tak bezcharakterne, ako sa zachoval ku mne, sa zachoval aj k vlastnej žene. Pamätám si ju ako veľmi milé dievča... a takto pri ňom dopadla,“ vyjadril sa Slota.

Danko na jeho slová nereagoval, no priznal, že vinu na rozpade manželstva nesie on. Mohol za to vraj jeho vstup do politiky. Svoje údajne zohrala častá absencia pri rodinnom kozube, ako aj to, že vyťahoval peniaze z rodinného rozpočtu a nosil ich do strany.

Čoho sa Andrej Danko len tak ľahko nevzdá, je asi spoločnosť krásnych žien. Dokazuje to aj v práci. Do kancelárie predsedu Národnej rady sa nedávno vďaka nemu vrátila bývala asistentka Pavla Pašku Natália Horná. Túto tmavovlásku, ktorá kedysi súťažila vo finále Miss Universe SR, preradil na iné miesto v parlamente ešte Peter Pellegrini. No nový šéf krásnu Natáliu povolal do svojich služieb.