Pred rokmi si spolu zahrali v legendárnych Troškových komédiách Slunce, seno..., ale aj po rokoch filmového Šimona a Blaženu stále niečo spája... Herec Pavel Kikinčuk (62) stvárnil v kultovej českej komédii fešného študenta Šimona Pláničku. Odvtedy uplynulo už 38 rokov, a hoci sa dodnes venuje herectvu, už by ste ho asi nespoznali. Dnes je z neho pán v stredných rokoch s plešinou, ktorého ste mohli vidieť napríklad v českom seriáli Okresní přebor, ale aj v Troškovej komédii Babovřesky, kde si zahral starostu.

Zato z blond predstaviteľky Blaženy Škopkovej, ktorá na konkurze zaujala režiséra Zdeňka Trošku, a on ju obsadil do jej životnej roly v trojdielnej komédii Slunce, seno... sa nakoniec herečka nestala. Veronika Kánská (55) sa síce skúšala prihlásiť na DAMU, ale keď ju neprijali, rýchlo to vzdala. Dnes pracuje ako knihovníčka. Úloha dedinskej krásavice Veroniku Kánskú síce preslávila, ale ako to už býva, časom jej poriadne liezlo na nervy, keď pre všetkých bola vždy len tou Blaženou.

Obaja herci si založili rodiny, Pavel sa oženil s herečkou Jindřiškou Crhovou, ktorá si zahrala napríklad jednu z "báb" v Troškových Babovřeskoch. Spolu majú jedinú dcéru Kamilu, ktorá je samozrejme tiež herečkou.  Pavel stále vyzerá veľmi dobre, a to je z neho už dvojnásobný starý otec. Od svojej jedinej dcéry Kamily sa totiž dočkal vnuka Jindřicha, ktorý má už štyri roky, a pred vyše polrokom privítali do rodiny aj dievčatko.

Takto vyzerajú dcéry Šimona a Blaženy, FOTO! Nie, neklame vás zrak

Veronika Kánská sa tiež vydala, má dve deti, syna Adama a dcéru Annu-Mariu, ktorá sa jej narodila tri roky po nakrúcaní komédií Slunce, seno... Vyrástla z nej riadna sexica, a tak nečudo, že zbalila českého boháča Richarda Chlada, ktorý by jej v pohode mohol byť tatkom. Keď si však pozriete FOTKY dcér obidvoch hercov zo slávnej komédie,  pomyslíte si, že vás, klame zrak, veď pozrite v GALÉRII!