Ešte vlani by jej asi nenapadlo, že život sa jej opäť otočí o stoosemdesiat stupňov. Šesť rokov si Eva Varholíková (41), dcéra niekdajšieho veľkopodnikateľa Alexandra Rezeša, odpykávala trest v budapeštianskej väznici - na maďarskej diaľnici spôsobila tragickú dopravnú nehodu, pri ktorej zomreli štyria ľudia. A len čo vyšla na slobodu, všetko sa na dobré obrátilo. Konečne si mohla užiť dcéry, devätnásťročnú Alexandru a jedenásťročnú Ellu, no a do toho zbalila aj nového chlapa. Lásku našla Varholíková až na opačnej strane Slovenska a so zveličením možno povedať, že ju vytiahla temer z detskej izby. Jej nový objav Matej je od nej minimálne o desať rokov mladší a aby mohol tráviť s krehkou blondínou čo najviac času, do Košíc donedávna jazdil vlakom.

 

Vyšportovaný fešák z malého mesta pri Bratislave by mohol mladé slečny prehrabávať vidlami, napriek tomu sa zahľadel do matky dvoch detí z metropoly východu. Ako sme zistili, jeho blízki jeho nový vzťah brali s nadhľadom. „Keď sú ľudia spolu šťastní, tak je rada,“priznal mladík, ako mediálne známu frajerku prijala jeho mama. No ako na milionársku dedičku prišiel on sám, si už nechal pre seba. Podľa zdrojov z mladíkovho okolia si do oka padli najskôr cez sociálne siete, obaja sú na nich slušne aktívni. A je stále „horšie“. Zverejňovaním fotografií zo svojho života zaľúbenci konkurovali Patrikovi Rytmusovi Vrbovskému a Jasmine Alagič. Veľa toho však nenahovoria. „Je to môj prvý vzťah, v ktorom nie som len zamilovaná, ale cítim pokoj a pohodu. A to je pre mňa dôležité,“ vyhlásila stručne prominentná Košičanka.

Vedela si vybrať: Na mladom Senčanovi vidieť, že od mala športuje.
Vedela si vybrať: Na mladom Senčanovi vidieť, že od mala športuje.
Zdroj: INSTAGRAM

Náhle sa vymazali zo životov

V každom vzťahu príde moment, keď si zaľúbenci zložia ružové okuliare. Pred pár dňami však v prípade Evy a Mateja nastala radikálna zmena. Kým donedávna obaja zásobovali sociálne siete svojimi snímkami ako tinedžeri, zrazu akoby uťalo. Naopak, jednému aj druhému z ničoho nič zmizli z Instragramu ich spoločné fotografie. A  nielen to. Vzájomne sa prestali sledovať, ako keby chceli spáliť mosty. Či ide o chvíľkový rozmar, prvú vážnu hádku alebo pár sa naozaj definitívne rozišiel, sa dozvieme zrejme čoskoro. 

Ešte donedávna to vyzeralo na lásku storočia. Dvojica podla našich informácií vážne uvažovala, že sa Matej za Evou na východ Slovenska natrvalo presťahuje. Predtým mal mladý muž, inak slušný chlapec zo slušnej rodiny, k svetu VIP ďaleko. S výnimkou obdobia, keď hral footgolf. Ten je kombináciou futbalu a golfu, vďaka čomu istý čas pendloval medzi golfovými ihriskami. No ako spolu s vyznaniami lásky verejne priznal, zostali mu už iba nedeľné zápasy s kamarátmi v minilige. Trocha pozabudol, že stále figuruje na súpiske futbalového mužstva v Báhoni, teda malej obci pri Senci. Zabudol, lebo to pre neho toľko neznamená? Možno. Lebo aj keď sme sa na neho prišli pozrieť osobne, nikde ho nebolo. Domáci nám iba oznámili, že aktuálne derby proti Mostu pri Bratislave Varholíkovej partner nestihol. „Mal dnes hrať, ale zmeškal vlak z Košíc,“ dozvedeli sme sa v jeden májový víkend na dedinskom ihrisku.

Frajerka vs tréner

Iste, ide najmä o zábavu. S futbalovou dochádzkou to v malých obciach nebýva ružové, najmä ak sa chlapcom naskytnú lepšie možnosti. Aj Matej ešte v ten istý večer zverejnil unikátnu fotografiu. „Bondra, Hossa, Lintner, Tůma, Pavlikovský,“pochválil sa pánmi, na ktorých v Košiciach počas majstrovstiev sveta v hokeji narazil. Zatiaľ v Báhoni futbalisti s Mostom remizovali a ich tréner mohol premýšľať nad ďalšou taktikou. Našťastie, nejde o nikoho neskúseného. Na lavičke domácich sa v Báhoni potí legendárny Miroslav Karhan, niekdajší slovenský reprezentant a strelec štrnástich gólov v reprezentačnom drese. Počas aktívnej hráčskej kariéry hral za FC Spartak Trnava, španielsky Betis Sevilla či turecký klub Besiktas Istanbul, v roku 2002 ho vyhlásili za najlepšieho futbalistu Slovenska. A teraz rieši ťažkosti s dedinskými hráčmi.

„Chalani majú rešpekt, ale vedia ma aj vytočiť,“ opísal nám Miroslav Karhan podmienky, v ktorých teraz pôsobí. Na trénerskú stoličku v dedinke, ktorá nemá ani dvetisíc obyvateľov, si sadol pred pár mesiacmi. „Ide o amatérsky futbal, nie sú to profesionáli, ktorí sa venujú iba futbalu. Každý z nich má robotu, po ktorej si idú zahrať. Aj keď je pravda, že disciplína musí byť,“ dodal nekompromisne. Vraj to platí aj v prípade, ak Karhanov zverenec chodí s milionárskou dedičkou. „Do súkromia sa hráčom nestarám, ale nevidím dôvod, prečo by sa chalan, hoci má frajerku, nemohol venovať futbalu. Je pravda, že Matej minulú sobotu nestihol prísť na zápas, ale potom celý týždeň chodil na tréning. Tak hádam príde aj dnes,“ nádejal sa Karhan, hoci medzi futbalistami sa vtedy šepkalo, že čoskoro nepríde vôbec. To už zrejme neplatí.

Fotografie podarenej dvojice nájdete v galérii.