Česká herečka a bývalá prvá dáma Dagmar Havlová (70) včera oslávila významné jubileum. Pri tejto príležitosti o nej vznikol zaujímavý dokument, ktorý odvysielala CNN Prima NEWS. Mnohých informácie o výnimočnej herečke šokovali.

Čítajte viac

FOTO elegantnej Havlovej v GALÉRII

Čítajte viac

Dagmar Havlová v dokumente priznala, že nikdy nemala celkom ľahký život. "Ja nemám v živote nikdy nič zadarmo! Keď ma sprevádza šťastie, tak to ide ruka v ruke s nejakým smútkom. Nedostávam nič zadarmo, to si nemyslite,“ priznala bývalá prvá dáma.

Čítajte viac

V rozhovore tiež priznala, že sa mala pred svadbou riadiť radou Václava Havla, ktorý jej hovoril, aby po svadbe používala priezvisko Havlová-Veškrnová. Vtedy to odmietla, teraz to ľutuje. "Predsa len som si meno zmenila na Havlová- Veškrnová, pretože sa teraz opakujú dobré filmy, v ktorých som hrala,“ priznala.

Tiež sa ospravedlnila svojmu otcovi, že sa vzdala priezviska Veškrnová. "Bol na mňa naozaj veľmi pyšný,“ vysvetlila, prečo ju toto rozhodnutie z minulosti veľmi mrzí. Známa herečka má na zmenu mena logické vysvetlenie.

"Keď si žena zmení meno, pod ktorým je známa, má to vplyv aj na jej psychiku. Tak som sa nejako premenila. Potom, čo skončilo Václavovi funkčné obdobie som sa snažila vrátiť k sebe, k tej Dáši Veškrnovej,“ vysvetlila svoje rozhodnutie.

FOTO bývalej prvej dámy v GALÉRII