FOTO Belohorcovej s neterou i falošného inzerátu v GALÉRII

Živé prenosy práve prebiehajúcej série tanečnej šou Let’s Dance zaujali aj podvodníkov. Zrejme aj preto, že na markizácku tanečnú šou sa nedostane ktokoľvek. Ani z radov celebritných hostí, presnejšie, ich malých ratolestí. Dôvod? Zákulisné pravidlá televízie.

„Fejkové“ lístky

Ôsma séria Let’s Dance je akoby začarovaná. Tanečnica Vanda Poláková aj paralympionička Henrieta Farkašová (36) sa nakazili koronavírusom a nemohli vystúpiť, Mária Čírová (34) musela, údajne pre natrhnutý medzirebrový sval, odstúpiť zo súťaže úplne. Okrem zdravotných problémov sa vedenie v Záhorskej Bystrici vyrovnáva aj s podvodmi.

Na priame prenosy Let’s Dance sa žiadne vstupenky nepredávajú, ale na čiernom trhu sa zohnať dali „fejkové“ napodobeniny. Na podozrivý inzerát na známom bazárovom portáli upozornil televíziu divák. Uvádzali sa v ňom dostupné termíny a cena lístka, ktorú stanovil predajca na 30 eur. Okrem e-mailovej adresy inzerujúceho, ktorý sa označil, že pochádza z lokality Košice, a neexistujúceho telefónneho čísla v zlom formáte ste sa o predajcovi nič iné nedozvedeli. „Chceli by sme divákov upozorniť, že sa začali objavovať falošné vstupenky na živé prenosy šou Let’s Dance. Sú falošné,“ znie stanovisko televízie. Podvodný inzerát je už síce zmazaný, to však neznamená, že podvodníci si nenájdu iný spôsob, ako náruživých divákov oklamať.

Zákaz pre deti

Dostať sa na televíznu šou je naozaj ťažké. Každého hosťa totiž osobitne pozýva priamo Markíza. „Pozvánky sú neprenosné a do štúdia sú vpustení len ľudia uvedení na mennom zozname, ktorý zostavuje televízia,“ tvrdia v Záhorskej Bystrici. A dokonca aj pri pozývaní platia prísne pravidlá, o čom sa na vlastnej koži presvedčila exmoderátorka Zuzana Belohorcová (47).

S rodinou žije na Tenerife, napriek tomu si nenechala ujsť prvé kolo nablýskanej šou. Spoločnosť jej v Inchebe, kde sa nakrúca, napokon nerobila trinásťročná dcéra Salma, s ktorou na Slovensko priletela, ale jej plnoletá neter Carolina. Malé deti majú totiž na šou zakázaný vstup. „Salminka bola trošku smutná, že sa na šou nemohla zúčastniť pre vekovú hranicu od pätnásť rokov, ale sledovala to spolu s mojou sestričkou Aďkou doma,“ priznala farbu bývalá moderátorka.