Zostali po ňom len spomienky, filmy a fotografie. Presne v tento deň pre 31 rokmi odišiel z tohto sveta detský herec Tomáš Holý, ktorý zomrel pri dopravnej nehode práve na sviatok žien. Tomáš tragicky zahynul pri dopravenej nehode len pár dní pred svojimi 22. narodeninami.

Tomášov dávny kamarát Ota Kars, ktorý po rokoch napísal o Tomášovi knihu pod názvom Jmenuju se Tomáš, v nej zaspomínal na osudné tragické momenty, kedy vyhasol život talentovaného detského herca. V čase, keď sa nehoda stala, Tomáš sa už herectvu nevenoval. Celé roky nakrúcania množstva filmov, v ktorých účinkoval, ho utvrdili v tom, že hercom byť nechce. Herecké povolanie mu pripadalo stereotypné a príliš náročné. Rozhodol sa preto ísť v šľapajach svojho otca a dal sa na štúdiu práva.

 

Tomášov kamarát Ota Kars prehovoril o vzťahu budúceho právnika so začínajúcou, o dva roky staršou speváčkou Luciou Bílou. Tá zhodou okolností bývala rovnako ako Tomáš v pražskej štvrti Nusle, neďaleko Tomášovvho domu. Lucie bola už v tej dobe neprehliadnuteľná, a to aj vďaka tomu, ako sa obliekala. V každom prípade dokázala v mladých mužoch vzbudiť sympatie, rýchlo sa skamarátila aj s celou ich partiou.

Čo prezradil kamarát o vzťahu Tomáša Holého a Lucie Bílej?

 

Nádejný vzťah dvoch mladých talentovaných ľudí ukončila tragická autonehoda, pri ktorej Tomáš zahynul. Pred pár rokmi však Lucii po jednom koncerte doniesol do šatne fanúšik  Tomášov pamätník z jeho mladých hereckých čias. Boli tam venovania od Tomášových hereckých kolegov, režisérky Marie Poledňákovej, ale aj od priateľov a rodiny. Lucie tak dostala milú spomienku na svoju dávnu lásku. A aký bol teda ich vzťah s Tomášom? Pozrite v GALÉRII!