Už je to sedem rokov, čo zomrel prvý manžel slávnej českej speváčky Marty Kubišovej (80). Manželstvo s režisérom Janom Němcom však rozhodne idylické nebolo.

Hrozné okamihy Kubišová zažívala ešte v dobe keď len spolu chodili. "Keď sa v mojom byte ozvala streľba, myslela som si, že niekto sedí na lampe a pokúša sa ma zabiť. Ale polícia zistila, že to z auta urobil môj priateľ Němec. Bol opitý,“ spomína speváčka.

Čítajte viac

FOTO slávnej speváčky v GALÉRII

Čítajte viac

"Lietali okolo mňa guľky. Ale sľúbil, že s týmito hlúposťami prestane, keď si ho vezmem. Vraj chcel len vystrieľať do stropu môj monogram. Babička potom vždy hovorila, že idem na rande so svojím vrahom,“prezradila Kubišovú. Miesto toho, aby tohto chlapa zavrhla, tak si ho vzala za manžela. Po svadbe sa ale nič nezmenilo!

Čítajte viac

Režisér filmov Démanty sa začal utápať v alkohole. "Neriadene pil. Doobeda si dal dva deci vína, po obede pridal nejakého panáka a o štvrtej poobede už bol pod stolom. Raz za mnou prišiel a dal mi kľúče od komory a povedal: Keby som na teba vzal sekeru, nič mi nedávaj! Nakoniec za mnou s tou sekerou prišiel, tak som mu kľúče dala. Hovorila som, že nie som predsa blázon, aby som sa nechala zabiť,“ priznala vo svojej knihy Láska z času bezčasí.

Všetky tieto okolnosti prispeli k tomu, že v roku 1971 o ôsmom mesiaci potratila. Celý týždeň nosila mŕtve dievčatko v sebe. Až potom jej ho lekári vyoperovali a po komplikovanej operácií dokonca prežila klinickú smrť. Ani po tejto tragédií nemala silu ho opustiť. Rozviedla sa s ním ž o rok neskôr, keď mu prišla na neveru. V roku 1974 režisér emigroval do Ameriky. Do vlasti sa vrátil až v roku 1989.

FOTO Kubišovej zamlada v GALÉRII