Otvárajú sa im nové obzory. Po Alexandre Orviskej (37) sa z domácej izolácie na Slovensku rozhodla zutekať aj ďalšia jej kolegyňa z jojkárskej relácie Top Star - moderátorka Erika Barkolová (43). Blondína pre PLUS 7 DNÍ priznala, že už dva týždne sa nachádza v Kanade, i to, za kým tam išla a čo tam plánuje robiť.

Nie je karanténa ako karanténa

Korona-nekorona, každý si na Slovensku vládne nariadenia prispôsobuje, ako potrebuje. Po tom, čo v pokročilom štádiu tehotenstva odletela koncom minulého roka do Spojených štátov amerických porodiť Alexandra Orviská, sa zmeny ovzdušia žiadalo aj jej kolegyni Erike Barkolovej. Pred dvoma týždňami si to namierila do najľudnatejšej a rozlohou druhej najväčšej provincie Kanady Ontario. „Letela som v januári z Viedne a mala som pocit, že na letisku to vymrelo. Nikdy tam nebolo tak málo ľudí. Cestovalo sa však výborne. Do Toronta som sa dostala cez Varšavu,“ priznala pre PLUS 7 DNÍ Erika Barkolová.

 

Za svoj „nový dočasný domov“ si vybrala kanadské mesto. V Toronte prvé dva týž­dne trávila sama zavretá v apartmáne, takto medzi štyrmi stenami oslávila aj svoje nedávne meniny. „Kanada má prísne pravidlá. Po pricestovaní do krajiny nielenže musíte mať negatívny test, ale idete rovno do štrnásťdňovej izolácie. Kontrolujú vás poctivo prostredníctvom aplikácie a zároveň vám niekoľkokrát volajú,“ zhodnotila náročné podmienky.

Porušiť nariadenia vlády v Kanade vraj nikomu ani len nenapadne. „Pokuta je päťtisíc kanadských dolárov (zhruba 3 300 eur). A premiér Justin Trudeau to tento týždeň ešte sprísnil. Zastavil lety do Karibiku, kam by teraz všetci radi odcestovali. Keď doletíte do Kanady, musíte ísť na test, na výsledok čakáte tri dni vo vybranom hoteli, ktorý platíte, stojí to dvetisíc kanadských dolárov (1 300 eur). Ak ste negatívny, idete do karantény domov, ak pozitívny, platíte si hotel po zvyšok karantény. Prísne, veľmi,“ vraví Erika.

Na druhej strane si všimla, že napríklad lyžiarske strediská v Kanade fungujú ďalej. Po absolvovaní karantény sa už môže po krajine slobodne pohybovať aj ona. Minulú stredu sa tak vybrala do torontských ulíc.

Ako správna mama

Erika Barkolová a jej dve dospelé dcéry Patrícia (24) a Alexandra (22) mali vždy túlavé topánky. V posledných rokoch sa moderátorkine ratolesti zdržiavali viac v zahraničí ako v rodnom kraji. Mladšia Alexandra študovala v roku 2017 v Spojenom kráľovstve, potom sa vrátila do Bratislavy, kde študuje medicínu. Počas korony pracovala dokonca v prvej línii.

Jej staršia sestra Patrícia ešte pred rokmi žila na Cypre, kde zarábala v miestnom podniku.

Od septembra 2019 sa však chváli fotografiami z Toronta, kam sa natrvalo presťahovala. „Patrícia pracuje v torontskej banke. Je tu viac ako rok, tak som ju ako správna mama prišla pozrieť a podporiť,“ povedala nám moderátorka.

V Kanade sama plánuje zdržať sa dlhšie. „Netajím sa ani tým, že by som si rada zlepšila angličtinu, aby som vedela viesť v TV JOJ aj rozhovory v tejto reči,“ upresnila.

A čo si počnú v televízii, keď jedna šoubiznisová moderátorka im ušla do Spojených štátov a ďalšia do Kanady? Vraj sa nemusíme báť. „V práci máme šikovných kolegov a kolegynky, všetko zvládneme,“ tvrdí Erika.

Fotografie Barkolovej z Kanady i z apartmánu, v ktorom žije nájdete v našej GALÉRII

No to, či za veľkú mláku cestovala sama alebo vzala aj priateľa Karola, s ktorým randí vyše roka, sme sa nedozvedeli. „Zaľúbená som, veľmi, viac ako kedykoľvek predtým,“ ubezpečila nás moderátorka, hoci na sociálnej sieti jej stále svieti status „nezadaná“.