Pred pár dňami skončila známa česká herečka Veronika Žilková (61) v nemocnici. Zdravotný stav sa jej navyše zhoršil v deň, keď mala divadelné predstavenie. Pobyt v nemocnici dokázala utajiť, no zodpovednosť ju doviedla k tomu, aby sa po prepustení so svojimi fanúšikmi o túto skúsenosť podelila. Nechcela totiž dopadnúť ako jej legendárna kolegyňa Jiřina Bohdalová (91). Legendu českej hereckej scény posledné obdobie zdravie veľmi potrápilo...

FOTO osudom skúšanej Žilkovej nájdete v GALÉRII

Matka Agáty Hanychovej sa napokon problémy rozhodla priznať. "V nemocnici sa trošku báli, či to nespôsobí novinársky rozruch. Po prepustení z nemocnice som počas cvičenia na Instagrame svojim fanúšikom oznámila, že už som v poriadku. Pamätám si, ako musela chudinka Bohdalová vysvetľovať, že bola chorá. Tak som sa pre istotu radšej priznala,“ vysvetlila Žilková túto udalosť pre CNN Prima News.

Herečka však neprezradila, aký konkrétny  problém ju trápil a rozhodla sa ustrážiť si svoje zdravotné tajomstvo. Prezradila len to, že ju trápili vysoké horúčky a lekárom sa nepozdával jej krvný obraz. "Vzali mi krv. Potom mi povedali, že ma nebudú môcť pustiť domov. Jediné, čo som bola schopná riešiť, bolo moje večerné predstavenie v divadle. Lekári nechápali, že moje zdravie je až na druhom mieste. Herci sa veľakrát trápia, keď nemôžu hrať,“ podotkla Žilková.

Veronika Žilková mala posledné obdobie hektické aj v súkromí. Po rozchode s hercom a politikom Martinom Stropnickým, ktorý ju vymenil za oveľa mladšiu ženu, našla šťastie po boku hudobníka Josefa Holomáča. Ich vzťah sa takisto nevyvíjal jednoducho. Herečkin nový partner sa len nedávno definitívne odsťahoval od manželky. So Žilkovou napriek tomu pod spoločnou strechou nežije.

FOTO Žilkovej nového frajera v GALÉRII