Michal Penk (55) patril medzi veľké hviezdy českej hudobnej scény 80 tych a 90 tych rokoch. Jeho veľkú kariéru zničila závislosť na drogách a časté recidívy. Teraz ohlásil veľký návrat do sveta šoubiznisu. Penk je čestným členom tvorivého tímu nového muzikálu Trója.

Michal Penk je jeden z tvorcov druhého najdrahšieho muzikálu v Čechách. Pre projekt Trója vytvoril tri hudobné kusy, dva staršie a jeden úplne nový. Spevák tak dostal výnimočnú šancu vrátiť sa do hudobného biznisu, kde bol pred rokmi považovaný za jeden z najväčších speváckych talentov.

FOTO slávneho speváka v GALÉRII

Známy interpret ťažko znášal aj pozornosť a ľudské predsudky. "Keď sa o človeka v dnešnej dobe média zaujímajú, tak je o ňom okamžite počuť. Keď je tam však niečo negatívne, tak je to veľmi ťažké. Ľudia sa ku všetkému vyjadrujú a neuvedomujú si, že je to pre druhého ťažké. Zraňovalo ma to a sťahovalo dolu,“ povedal pred rokmi speváka v programe Rozstřel.

Penk mal v minulosti problémy s kokaínom a pervitínom. Kvôli závislosti mal aj problémy so zákonom. Na nedávnej akcii k muzikálu sa objavil s odfarbenými blond kučeravými vlasmi. Odpovedať na otázky sa mu veľmi nechcelo. Hovoriť o minulosti sa mu takisto veľmi nechcelo. Akonáhle prišla reči na jeho drogovú minulosť, tak odmietol odpovedať a zmizol...

FOTO Penka s Bartošovou v GALÉRII