FOTO Ondríka s mužmi zákona a Cinkotu, odchádzajúceho z výkonu trestu, v GALÉRII

Čakali sme, že Milan Ondrík, člen Slovenského národného divadla, vo svojom najbližšom filme stvárni Milana Rastislava Štefánika - životopisnú snímku o najväčšom Slovákov filmári roztočili už pred rokmi a nikdy nedokončili. Miesto toho sa na filmovom plátne stane naším najznámejším mafiánom Mikulášom Černákom. Zaujímavosť je, že podobne ako kolega Dušan Cinkota, ktorý hrá jeho pravú ruku, môže čerpať z vlastných skúsenosti.

Temná minulosť Cinkotu je dobre známa, odsedel si šesť rokov za drogovú trestnú činnosť a podľa jeho slov za mrežami načerpal inšpiráciu aj pre film s pracovným názvom Miki. No pred desiatimi rokmi dve noci v policajnej cele strávil aj Ondrík. Šoféroval auto pod vplyvom alkoholu a muži zákona ho zavreli do „cépezetky“, aby vytriezvel. Keď ho doviezli na súd, do reči mu nebolo. „Nikomu to neprajem,“ utrúsil herec pred novinármi. Za 1,92 promile alkoholu v krvi vyfasoval tisíceurovú pokutu a odobratie vodičáku na jeden rok.

No aby bol Ondrík na filmovačku o Černákovi pripravený čo najlepšie a „navnímal jeho intonáciu a gestá“, dvakrát sa so skutočným Černákom osobne stretol. „Kvôli postave som nabral svalovú hmotu, nechcel som všetko nechať na masky či kostýmy,“ povedal. Pozrite, ako vyzerajú reálne postavy a herci, ktorí ich stvárňujú.

FOTO skutočných postáv v porovnaní s hercami, ktorí ich hrajú, v GALÉRII

Viac sa o filme dozviete v aktuálnom vydaní PLUS 7 DNÍ, ktoré je od stredu 5. apríla 2023 v predaji