Stalo sa tak v jeho dome v Malých Levároch, kde býval s manželkou Adrianou. Práve ona ho našla a okamžite zavolala záchranku. Žiaľ, už bolo neskoro. Viršík našiel posledné miesto odpočinku na Ondrejskom cintoríne v centre Bratislavy.

Ako zistil denník Plus JEDEN DEŇ, v deň výročia smrti obľúbeného moderátora jeho hrob zdobilo obrovské srdce z červených ruží, pri ktorom nechýbala soška malého anjelika tiež v tvare srdca. Na mieste Viršíkovho posledného odpočinku horeli sviečky.

Srdcervúci je však tiež pohľad na náhrobok. Pod menom moderátora je už totiž napísané meno jeho manželky Adriany. Tá vo svojich 48 rokoch zjavne nepochybuje o tom, že raz bude chcieť spočinúť po boku milovaného Jula.

FOTO k téme v GALÉRII.

Adrianu smrť manžela zdrvila.  "Koľko bolesti môže človek uniesť? Povedz mi, ako budem bez teba žiť?” napísala užialená vdova na sociálnej sieti pár dní po Viršíkovom skone.  S Adrianou mal moderátor dcéru Ninu, z predchádzajúceho manželstva dcéru Lenku.

Na nezabudnuteľného spíkra si v deň výročia smrti spomenuli aj v jeho domovskom rádiu Expres. "Dnes je to rok, čo odišiel… Jula Viršíka si pripomenieme jeho poslednou a nikdy neodvysielanou reláciou Twentyfive," informovalo rádio. "Chýbaš nám, Julo!" odkázali kolegovia do neba.