Mladšia dcéra Otta Weitera Nikola (31) Slovákov neraz šokovala, či už vyšportovanou postavou, netradičnou prácou, alebo hádkami s otcom. Brunetka pred siedmimi rokmi zbalila kufre a rozhodla sa pre život za veľkou mlákou, ktorý nedávno zmenila od základov. V americkom meste Las Vegas sa dlhé roky venovala fitnesu i modelingu, neskôr začala pracovať v nočnom klube ako go-go tanečnica. Našla si nového priateľa a stala sa z nej „macocha“. Svoju novú rodinu nedávno predstavila mame a v týchto dňoch im ukazuje rodné Slovensko. Pre PLUS 7 DNÍ porozprávala viac o svojom vzťahu i nevlastnej dcére.

Poznajú sa večnosť

Nikola Weiterová už vyše dvoch rokov tvorí pár s dvadsaťdeväťročným športovcom Georgeom, ktorý výzorom pripomína urasteného Thora alebo Aquamana zo známych filmových marveloviek. Na sociálnej sieti o sebe píše, že sa venuje bodybuildingu a MMA. „S partnerom o sebe vieme už roky. On o mne viac ako ja o ňom. Pozval ma na rande niekoľkokrát počas posledných šiestich rokov, ale nikdy to nebola pre mňa vhodná situácia. Buď som bola zadaná, alebo som sa sústredila na seba a nechcela som sa s nikým zapliesť,“ opisuje známa Slovenka, ako sa zoznámili.

Dcéra známeho repeťáka vytrvalému „Američanovi“ dala nakoniec šancu počas pandémie. „Začalo sa to vo fitku. Párkrát sme sa tam spolu stretli a trénovali. Obaja sme súťažili vo fitnes a bodybuildingu, takže to bola taká spoločná pôda,“ prezrádza detaily brunetka a pokračuje v rozprávaní americkej love story. „Krátko nato sme sa však do seba zaľúbili. Nemali sme to v pláne ani jeden. Nečakali sme, že to bude také silné a rýchle. Obaja máme zlé skúsenosti z predošlých vzťahov. Ale stalo sa a navzájom sme si otvorili náruč a srdce, dali sme si šancu.“

Dcéru netajil

Z Nikoly sa tak stala „macocha“, keďže jej priateľ má z predošlého vzťahu šesťročnú dcéru Mayu. Weiterová si s ňou rozumie a naplno si užíva mamičkovské povinnosti. „To, že má malú dcérku, som vedela od začiatku. Nikdy ju neschovával, práve naopak. Je to hrdý otec napriek tomu, že malá nebola plánovaná. To bola jedna z vecí, pre ktorú som si ho vážila. To, ako sa postavil k situácii,“ vraví Nikola, ktorá ako prvé zisťovala, či je jej nádejný partner ešte v nejakom romantickom vzťahu s matkou svojej dcéry.

„To bola informácia, ktorú som musela mať ešte predtým, ako padol prvý bozk,“ prezrádza opatrná Weiterová, ktorá dievčatko spoznala rýchlo po tom, ako spolu začali randiť. „George žil sám a dcéru si brával do svojho bytu. Nikdy jej nijakú ženu nepredstavil. Ja sama som dieťa z rodiny, kde rodičia nie sú spolu. Nemala som žiaden problém s tým, že môj priateľ je otec,“ priznáva otvorene.

Nevlastná mama na polovičný úväzok

Známa fitneska nahlas rozpráva aj o tom, že túži aj po vlastných ratolestiach. „Vždy som chcela deti a veľmi rýchlo som si ju zobrala za svoju. Jej mama nie je typická mama, a teda jej absolútne nevadilo, že som prebrala určitú starostlivosť, práve naopak,“ prezrádza brunetka, aké vládnu medzi nimi rodinné vzťahy. Partnerovu dcéru majú v striedavej starostlivosti. „Máme ju polovicu času. Nie je to vždy jednoduché. Byť rodič je najzodpovednejšia úloha v živote a chcem odviesť dobrú prácu. Mať však nevlastné dieťa je ešte trošku náročnejšie, pretože som limitovaná rozhodnutiami jeho rodičov. Ja a môj partner sme na rovnakej lodi, pokiaľ ide o výchovu. Tam problém našťastie nie je,“ vraví Nikola, ktorá s novou rodinou už vraj prešla všetkým možným. „A neľutujem ani jeden deň. V poslednom čase malá používa moje slovné výrazy, hovorí veci ako ja. Vidím, že moja výchova, energia a čas, ktorý s ňou trávim, sa vyplácajú,“ teší sa „mamička“ Weiterová.

A ako je to s vlastnými deťmi? „Rozprávame sa o tom čoraz častejšie. Mám pred sebou ešte rok veterinárnej školy a potom by som sa na to rada dala,“ netají svoje plány rodená Bratislavčanka. „Zatiaľ sú naše ruky plné. Na všetko sme sami. Ani jeden z nás v Amerike nemá rodinu,“ prezrádza menší zádrh, prečo sa do materstva bezhlavo nehrnie. „Momentálne sa chceme sústrediť trošku viac na nás ako dvojicu. Stali sme sa rodinou veľmi rýchlo a začali sme rýchlo riešiť starosti a problémy všedného života, dieťa a podobne. Dlhujeme si čas, keď môžeme byť spolu sami dvaja,“ pripomína Nikola. „Plánujeme pár dovoleniek. Je dôležité starať sa jeden o druhého a o vzťah. Nielen o deti a domácnosť. Ľudia sa rozchádzajú, lebo prestanú riešiť svoj vzťah a prepojenie. Nechceme, aby sa to stalo aj nám,“ prízvukuje.

Spoločná domácnosť

Začiatkom apríla privítala Nikola v Amerike mamu. Ako tvrdí, život sa im obom počas korony výrazne zmenil. „V rodine sme mali nečakané aj očakávané straty, obe sme predávali a kupovali nové domy. A hlavne sme museli riešiť tieto výzvy len vlastnými silami bez toho, aby sme si navzájom pomáhali, ako sme boli zvyknuté celý život,“ opísala, čím prešli, keď boli tisíce kilometrov od seba vzdialené.

FOTO V GALÉRII

Nikola sa tak rozhodla presťahovať a skúsiť bývať spolu s priateľom. „Obaja sme opustili svoje apartmány a presťahovali sme sa do domu. Ten financujeme spolu. Dlho sme ho hľadali. Chceli sme miesto, kde by všetci členovia rodiny mali všetko, čo potrebujú,“ vraví spokojná fitneska, ktorá svoju novú rodinu zobrala v týchto dňoch na dovolenku na Slovensko. Prišla jej ukázať rodnú Bratislavu.