Tosa už fakt nedá veriť ani Petrovi Nagyovi (58)? „Čo by som tam robil, veď som takmer stále v Prahe,“ zahmlieval legendárny muzikant, keď sme sa ho koncom augusta spýtali, či plánuje presťahovať sa do Senca. V mestečku vzdialenom asi pol hodiny cesty od Bratislavy sa totiž v lete rozchýrilo, že sa zaujíma o tamojšie nehnuteľnosti.

Spevák mávol rukou a radšej pred nami rozprával o romantickom živote v hlavnom meste Česka. Ako sa s fotoaparátom na krku túla po pražských uličkách a fotí to, „čo ešte nebolo nafotené“. V skutočnosti už vtedy zariaďoval novú rodinnú usadlosť v Senci, ktorej cenu odhadujeme asi na 250-tisíc eur. Práce manažovala skôr jeho česká priateľka, ktorú do nového už nasťahoval.

Hneď vedľa Desperada

Distingvovaný hudobník si nevybral nehnuteľnosť pri žiadnom zo seneckých jazier. Útočisko našiel v pokojnej štvrti, kde sa dnes môže kochať výhľadom na senecký cintorín. Možno ani sám nevie, že v susedstve vyrástol známy „Talian“ z reality šou VyVolení Roland František António Desperado Ricco a jeho biologická matka tam dodnes žije.

Speváka údajne cez deň veľmi nevidieť. Skôr sa pod rúškom noci vyskytuje v blízkom parku. „Videl som ho, ako sa tam prechádza so psom,“ zabával ostatných v neďalekej krčme jeden zo štamgastov, no historke málokto veril. Aj preto spevákovi začali hovoriť „senecký Elvis“.

Státisícová investícia: Peter Nagy si pred pár dňami kúpil tento rodinný dom.
Zdroj: Michal Smrčok

Pravda nakoniec vyšla - ako vždy - najavo. Podľa katastrálneho portálu Peter Nagy podpísal kúpno-predajnú zmluvu koncom septembra. My sme pred seneckou nehnuteľnosťou zastihli jeho priateľku Janu. Minulý týždeň si z ružovej vily odbehla peši do neďalekých potravín a neskôr prebrala zásielku od kuriéra. Spevák sa na ulici veľmi neukazoval. Len so svojím Mercedesom vyšiel z kovovej brány a odfrčal preč. Vo dvore bolo vidieť staré tehly, určené na stavbu štýlového altánku či dekoračnej steny. Záležitosti ohľadom nového bývania podľa našich informácií namiesto neho vybavuje partnerka.

Drobná energická Češka vyzerá ako tínedžerka, no vraj má tridsaťštyri. V roku 2010 kandidovala dokonca do zastupiteľstva v českom meste Litomyšl, ako povolanie si uvádzala referentka logistiky a predaja. No podľa sociálnej siete jej myseľ v súčasnosti zamestnáva starosť o záchranu planéty a všetkých živých tvorov. Pravidelne zverejňuje príspevky Greenpeace či Slovenskej aliancie ochrancov zvierat.

Láska k psom ju pravdepodobne spojila aj so známym spevákom, ktorého na každom kroku sprevádza jeho slávna sučka Foxy. „Som šťastne zamilovaný a nechcem to pokaziť,“ povedal nám umelec pred časom, prečo nechce o priateľke verejne rozprávať.

Prišla vyvetrať: Partnerku Petra Nagya sme stretli pred domom, v ktorom umelec vlastní už niekoľko rokov byt.
Zdroj: Michal Smrčok

Obeť stavebného úradu

Jana pritom nesedí doma so založenými rukami. Realizuje sa v Senci, ale dohliada aj na spevákov bratislavský byt. Minulý týždeň pred domom v Starom Meste vystúpila z Mercedesu, na ktorom sa vozí Nagy. V byte, v ktorom vetrala, strávila asi hodinu a potom sa vybrala so sučkou Foxy na okraj mesta. Prečo dvojica nezostáva na lukratívnej bratislavskej adrese, je obyvateľom štvrti jasné. Peter Nagy sa ako jeden z mnohých stal obeťou vyčíňania stavebného úradu, ktorý neberie ohľad na starousadlíkov.

Úradníci necitlivo rozdávajú stavebné povolenia, a tak dnes spevákovi rastie pod oknami nový bytový dom. Keď onedlho vyjde na terasu, namiesto výhľadu na Bratislavu bude čumieť na stenu bytovky - zo vzdialenosti dvanástich metrov.

Niektorí obyvatelia sa cez leto aktivizovali a svoj názor vyjadrili aj verejne. „Stavebný alebo developérsky úrad?“ „Územný plán? Zdrap papiera!“ „Starosta, si tu pre Staromešťanov?“ Transparenty s takýmito heslami vyložili na balkóny, ktoré doteraz obklopujú „Nagyov“ bytový dom. „Tak sa nestavalo ani kedysi v Petržalke, to je absolútne šialenstvo!“ rozčuľovali sa.

„Vzhľadom na to, že sme sa dohodli, že sa k tomu budú vyjadrovať právnici právnou cestou, neprislúcha mi vyjadrovať sa. Ďakujem za pochopenie,“ napísal nám vtedy Peter Nagy, ktorý nakoniec toto trápenie vyriešil po svojom.

Prečítajte si aj: