Francúzski právnici sa nevzdávajú. Pikantné foto čerstvej vojvodkyne zo Sussexu im prišli vhod.

Dvojaký meter?

Vojvodkyňa z Cambridgea vlani vysúdila tučné odškodné. Kate Middletonová totiž zažalovala francúzsky časopis Closer, keď s roztrpčením zistila, že sa v roku 2012 rozhodli zverejniť jej paparaci foto ako sa hore bez opaľuje na terase. Súd jej odklepol odškodné vyše 100-tisíc eur. Lenže právnici bojujú proti vyplateniu slušnej sumy do posledného dychu. Novou zbraňou v boji sú im pikantné foto novej členky kráľovskej rodiny, americkej exherečky Meghan Marklovej.

Právnici súdne rozhodnutie napádajú s tým, že Meghanine foto dokazujú, že moderní monarchovia používajú svoje telo na propagáciu, čo bola v prípade Meghan iste pravda, snímky totiž vznikli v rámci jej vtedajšej práce Navyše, ako píše Daily Mail, v krajine galského kohúta sú pokuty v záležitostiach týkajúcich sa súkromia len symbolické – nižšie ako 100 eur.

Nedáte si hamburger?
Nedáte si hamburger?
Zdroj: Men's Health/Youtube

Neúmerná kompenzácia

Podľa francúzskych právnikov si Kate toľké odškodné v tomto kontexte hádam ani nezaslúži. Advokáti časopisu sa odvolávajú na „pokrytectvo“ paláca, ktorý požaduje tak vysokú kompenzáciu v čase, keď moderní členovia kráľovskej rodiny sú „spokojní so sexy fotografiami“.

Na odvolacom súde vo Versilles sú právnici pripravení vytasiť fotografie, resp. reklamu v ktorej účinkovala Meghan Marklová a sporo odetá v nej grilovala hamburgery. Video vzniklo pri fotení pre americký pánsky magazín Men´s Health v roku 2013. Rovnako dobre im poslúžia fotky z milostných scén z Meghaniných hereckých liet.

Ako celebrity

Právnický zdroj sa pre Daily Mail vyjadril, že mladí monarchovia sa čoraz viac správajú ako celebrity. „Kým majú svoje sexy foto pod kontrolou, sú šťastní, ale v prípade takýchto neoprávnených fotiek, si nárokujú obrovské sumy peňazí. Je to absurdné pokrytectvo a poburujúce odškodné tento fakt len odráža.“