Róbert Holub bol jeden z najobávanejších, ak nie vôbec najobávanejší mafiánsky bos východoslovenského podsvetia. Pochádzal z rómskej osady zo Žehry pri Spišskej Novej Vsi. Odmalička sa živil drobnými krádežami. Vykrádal panelákové pivnice, z ktorých si odnášal kompóty, oblečenie či bicykle.

Čítajte viac:

VIDEO Prokurátorka rozhodla: Mafiáni Kán, Kaštan, Lališ a Bališ za vraždu Bachledu pykať nebudú!

Postupne sa začal motať okolo autičkárov. Začal kradnúť autorádiá a autá. Už v tých časoch mal okolo seba skupinku mužov, hlavne rómskeho pôvodu, schopných všetkého. V Košiciach a okolí začala táto partia vyvolávať konflikty na diskotékach a šíriť strach. So strachom začala Holubova moc pomaly, ale isto rásť.

Mikuláš Černák na pojednávaní

Na rad postupne prišlo vyberanie výpalného, vymáhanie pohľadávok, vydieranie. Holub sa vraj neštítil zobrať peniaze ani od predajcov novín a k domu vo Vajkovciach neďaleko Košíc sa dostal tak, že pod hrozbou násilia prinútil podnikateľa podpísať kúpno-predajnú zmluvu. Za dom v hodnote jeden a pol milióna korún vraj vyplatil smiešnych dvestotisíc.

Ako sa mafiáni snažili viackrát zavraždiť Róberta Holuba sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 Dní a už zajtra na plus7dni.sk!

EXKLUZÍVNE VIDEO Mikuláš Černák prehovoril: Vraždu Holuba naplánoval, k Jánovi Kánovi sa vyjadriť nechcel!

Myslíte si, že bude vyšetrovanie vrážd, ktoré sme vám v seriáli priniesli spravodlivé a že sa pred súd postavia všetci žijúci aktéri týchto mafiánskych popráv? Napíšte nám svoj názor na emailovú adresu [email protected] Traja z vás získajú jedinečné, luxusné, ilustrované vydanie troch slávnych románov Krstný otec.Súťaž trvá do 8. júla!