Zuzana Farkasová žila v malej dedine neďaleko Dunajskej Stredy. Bývalému poslancovi za SMK Pálovi Farkasovi porodila troch synov - Pavla, Petra a Ladislava. Podľa slov bývalého poslanca, Zuzaninho exmanžela, žila skromným životom, snažila sa podnikať v poľnohospodárstve. „Za dedinou máme pozemky, na ktorých pestovala plodiny a s nimi obchodovala. Nebol to nejaký biznis,“ prezradil nám podnikateľ Pál Farkas, ktorého sme zastihli v dome v Novom Živote, kde Zuzana žila. V čase zmiznutia už síce boli rozvedení, ale na manželku stále spomína v dobrom.

Pál Farkas: Bývalý poslanec za SMK verí, že sa exmanaželku Zuzanu podarí vypátrať.
Pál Farkas: Bývalý poslanec za SMK verí, že sa exmanaželku Zuzanu podarí vypátrať.
Zdroj: Internet

Osudný deň

Písal sa 23. december 2010, keď v rodine Farkasovcov vrcholili prípravy na Vianoce. Spolu so synom Zuzana ešte vybehla na posledné nákupy. Práve počas nich vraj mala telefonát, ktorý nevyzeral ničím výnimočný. Po návrate domov zamiesila cesto na vianočné koláče, keď opäť zazvonil telefón. Pár minút nato si Zuzana obliekla sivé nohavice, ružový pletený sveter a krátky béžový kabát. Zamiesené cesto nechala na stole so slovami, že sa o pol hodiny vráti.

Mazda 323: Zuzana nasadla do auta zlatej farby a navždy zmizla.
Mazda 323: Zuzana nasadla do auta zlatej farby a navždy zmizla.
Zdroj: internet

Zabuchla dvere, nasadla do Mazdy 323 zlatej metalízy s dunajskostredským evidenčným číslom DS 828 AY a odišla smerom na Malý Máger. Túto informáciu odhalil až kamerový záznam z domu od susedov. Bolo to krátko pred devätnástou hodinou. Zuzana navždy zmizla. Vianočné koláče už nedopiekla.

Pátrenie: Policajti prehľadali celé okolie Zlatých klasov
Pátrenie: Policajti prehľadali celé okolie Zlatých klasov
Zdroj: archív

Pátranie

Na Štedrý deň policajti vyhlásili po Zuzana pátranie. Hľadali ju desiatky záchranárov a policajtov. Prehľadávali okolie dediny aj vody Malého Dunaja. Nevynechali ani ťažko dostupné miesta v okolí Zlatých Klasov. Po zlepšení počasia sa do pátrania zapojila aj letka ministerstva vnútra. Tá krúžila nad prehľadávaným územím štyri dni. V okruhu tridsiatich kilometrov nenašli po Zuzane ani stopu.

Žena aj jej auto sa jednoducho stratili. „V súvislosti s nezvestnosťou Zuzany Farkasovej začala polícia trestné stíhanie pre podozrenie z prečinu obmedzovania osobnej slobody,“ napísala nám hovorkyňa polície Mária Linkešová. Muži zákona sú teda presvedčení, že na matke troch synov bol spáchaný trestný čin. Muži zákona sú podľa kvalifikácie presvedčení, že Zuzanu niekto uniesol.

Aké sú vyšetrovacie verzie, aj výsledky pátrania sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ č. 51-52