Stalo sa to asi dva dni po vražde, keď mama Ladislava Šuhajdu zatelefonovala Petrovi Novotnému s otázkou, či nevie, kde je jej syn. Po tomto telefonáte sa Novotný vybral do Horných Vesteníc za rodičmi Ladislava Šuhajdu. Na dvore sa stretol s bratmi Mellovcami. „Pohádali sa tu. Ivan Mello povedal pred nami Novotnému, že on nechal zmiznúť Laca. Novotný potom nahnevaný odišiel preč,“ zaspomínala na udalosť spred dvadsiatich rokov pani Šuhajdová.

Rodičia Ladislava Šuhajdu

Práve tento deň bol dňom, keď medzi Novotným a Mellovcami vznikla absolútna nenávisť. V Prievidzi sa hovorí o tom, že Mellovci dokonca dostali od Novotného výprask a všetko to vyvrcholilo objednávkou likvidácie oboch bratov. Zálohu od Novotného na „robotu“ vraj dostal Miroslav Kmeť. Bratia sa však o pláne dozvedeli.

Miroslav Kmeť potom zmizol. Jeho telo vykopali policajti v roku 1999 neďaleko Veľkej Lehôtky, odkiaľ pochádzajú bratia Mellovci. Tí sa vraj najskôr pokúsili zlikvidovať Novotného sami, no ten mal okolo seba takú silnú ochranku, že si na neho netrúfli. V tom čase už robili pre černákovcov, a tak utekali do hotela Lux v Banskej Bystrici, kde bol Mikuláš Černák a Miloš Kaštan. „Tam sme sa dohodli, že im pomôžeme. Karol Mello ešte na mňa naliehal, či mi je prednejší Novotný, alebo oni,“ priblížil Mikuláš Černák chvíle, keď si bratia Mellovci u nich objednali likvidáciu Novotného.

VIDEO Zavraždili svojho šéfa, stali sa mafiánskymi bosmi. Bratom Mellovcom požehnal Mikuláš Černák

Lebka Ladislava Šuhajdu: Dve diery potvrdzujú, že ho zastrelili dvoma strelnými ranami. Foto: Archív

Na celej veci sa okrem bratov Mellovcov, Miloša Kaštana a Mikuláša Černáka podieľal Peter Šipula, Karol Szatmáry, Michal Csémy a Slavomír Surový. Spoločne pripravili plán, zbrane a autá. Šiesteho marca 1997 zavolal Mikuláš Černák Petra Novotného na stretnutie do hotela Lux v Banskej Bystrici. Gang černákovcov s Mellovcami mali dopredu rozdelené úlohy. Hornonitriansky bos, prezývaný Tiger, bol ostražitý. Aj na stretnutie s Černákom prišiel so svojimi gorilami. Mikuláš Černák ho však v hoteli nečakal. Po krátkom rozhovore s Milošom Kaštanom, okolo jedenástej hodiny večer, sa rozlúčili, Peter Novotný sadol za volant svojho Mercedesu.

S ním si do auta sadli štyria muži z ochranky. Prešli pár metrov a začala sa streľba. „Všimol som si červený Volkswagen Vento, ktorý stál na príjazdovej ceste do hotela. Keď sme prechádzali okolo neho, spustila sa streľba. Videl som záblesky z troch samopalov. Boli zo zadného aj z bočného okna toho auta. Peter sa vtedy nahol celým telom na volant a tak sa reflexívne kryl. Po chvíli sa vzpriamil, aby sa pozrel, kadiaľ môže ujsť. Hlavu vystrel až do úrovne opierky. Vtedy som videl, ako mu hlavou myklo, zvrátilo dozadu a vyletel mu z nej kus mozgu na strop auta. Ja som v tom momente pocítil pálčivú bolesť v chrbte. Potom som vybehol z auta. Asi po štyridsiatich metroch som spadol na zem a viac si nepamätám,“ opísal okamihy streľby Novotného ochrankár Miroslav Antalík.

Čítajte viac:

VIDEO Ako sa z Mellovcov stali černákovci: Mafiánski bosovia cez vraždu kamaráta

Ten po streľbe skončil v kóme v banskobystrickej nemocnici. Zo zranení sa dostal po mesiacoch liečby. Ostatní muži z auta ušli na stanicu a vlakom sa odviezli domov. Po poprave Petra Novotného sa Ivan a Karol Mellovci stali súčasťou Černákovho gangu. Bratia začali vo veľkom vyberať výpalné na území Prievidze, Topoľčian a Partizánskeho.

VIDEO Zavraždili svojho šéfa, stali sa mafiánskymi bosmi. Bratom Mellovcom požehnal Mikuláš Černák

V regióne vytvorili pobočku Security 3, prostredníctvom ktorej ponúkali firmám ochranu. Novotného majetok rozobrali takzvané supy. Tigre si zobral František Salinger, kone zobral niekto z Černákovho gangu a kúpalisko, ktoré bolo napísané na Novotného sestru, predali za tri a pol milióna korún. Z týchto peňazí dal Mikuláš Černák Miroslavovi Antalíkovi, ktorý bol pri streľbe zranený, pol milióna korún.

A z bratov Mellovcov sa s „požehnaním“ Mikuláša Černáka stali bosovia hornej Nitry. Z vraždy Petra Novotného obvinili v máji tohto roku, po prelomení mlčania Mikuláša Černáka, trojicu mužov - Mikuláša Černáka, Miloša Kaštana a Karola Mella.

Myslíte si, že bude vyšetrovanie vrážd, ktoré sme vám v seriáli priniesli spravodlivé a že sa pred súd postavia všetci žijúci aktéri týchto mafiánskych popráv? Napíšte nám svoj názor na emailovú adresu [email protected] Traja z vás získajú jedinečné, luxusné, ilustrované vydanie troch slávnych románov Krstný otec. Súťaž trvá do 8. júla!