Tip na článok
Princ Harry a americký herečka Meghan Markleová.

SVADBA ROKA: Nové DETAILY o kráľovskej veselici princa Harryho a herečky Meghan

Nielen mladí snúbenci, ale aj verejnosť odpočítava mesiace do kráľovskej svadby roka. Hrdličky prezradili nové detaily z ich veľkého dňa.

Galéria k článku (33 fotografií )
O jej vzťahu s princom vedelo iba niekoľko kolegov na pľaci.
Meghan sa čoskoro stane manželkou prica Harryho.
Dvojica si čoskoro povie áno.

V Kensingtonskom paláci majú v kalendári červeným zakrúžkovaný 19. máj. Vtedy si totiž v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor povedia svoje áno princ Harry a americká herečka Meghan Markleová. Asi mesiac potom, čo vojvodkyňa Kate privedie na svet svoje tretie dieťa. Na kráľovskom dvore tak bude dosť dôvodov na radosť.

V sobotu na poludnie

Zaľúbenci prezradili zvedavej verejnosti nové detaily ohľadom svadby roka. Tá bude v sobotu, čo nie je podľa The Guardianu v duchu kráľovských tradícií. Monarchovia sa zvyčajne berú v pracovný deň. Napríklad princ William a Kate Middleton sa zobrali v piatok o 11.00 hod.

Sobáš Harryho a Meghan bude na poludnie. Dvojicu oddá arcibiskup z Canterbury Justin Welby. Pár je „veľmi vďačný za mnohé blahoželania, ktoré dostal,“ uviedol Kensingtonský palác. Kaplnka z 15. storočia má podľa BBC kapacitu až 800 hostí.

Do koča

Po bohoslužbe o jednej poobede nasadnú mladomanželia do svadobného koča a vydajú sa na krátku trojkilometrovú jazdu Windsorom, čo isto ocenia všetci ich fanúšikovia. „Dúfajú, že táto krátka cesta ponúkne mnohým ľuďom možnosť zísť sa vo Windsore a užiť si atmosféru tohto mimoriadneho dňa,“ uviedol Kensingtonský palác. Jazdu zakončia na širokej ceste zo 17. storočia vedúcej parkom až k hradu Windsor, ktorý je jednou z oficiálnych rezidencií britskej monarchie takmer tisíc rokov. V Sále svätého Juraja potom prebehne recepcia pre hostí a kongregáciu.

Čo sa bude diať potom, bude už za zatvorenými hradnými dverami. Veselica bude pokračovať súkromnou večernou recepciou pre najbližších priateľov a hostí. Usporiada ju ženíchov otec, princ Charles. Celú svadbu vrátane bohoslužby, hudby, kvetov a hostiny zaplatí kráľovská rodina, ale náklady na bezpečnostné opatrenia pôjdu z vrecka daňových poplatníkov. Meghan pred svadbou absolvuje krst a birmovku.

VIDEO Plus 7 Dní