Hoci Brendan Fraser získal v noci na pondelok cenu Americkej akadémie filmových umení a vied (AMPAS) pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe a najlepšou herečkou sa stala Michelle Yeohová, absolútne najdojímavejší „výkon“ podal na pódiu niekto úplne iný, píše denník Plus JEDEN DEŇ.

FOTOgaléria víťazov: Pozrite si zábery momentálne najšťastnejších ľudí na svete >>

Herec Ke Huy Quan, ktorý si v minulosti zahral s Harrisonom Fordom vo filme Indiana Jones a Chrám skazy, totiž prijímal zlatú sošku za výkon vo filme Všetko, všade, naraz práve od tohto hollywoodskeho velikána. A ten moment stál veru za to... >>

Herec Ke Huy Quan získal Oscara za výkon vo vedľajšej úlohe vo filme Všetko, všade, naraz. Zlatú sošku mu na pódiu nepredal nikto iný než Harrison Ford, s ktorým Quan pred desiatkami rokov hral vo filme Indiana Jones a Chrám skazy.
Zdroj: Getty Images

Neskutočný comeback Brendana Frasera

Brendan Fraser, ktorý má americké i kanadské občianstvo, bol Oscarom ocenený za stvárnenie obézneho muža vo filme Veľryba (The Whale). Slávny drsniak z trilógie Múmia si tak zapísal na konto nielen najprestížnejšie filmové ocenenie vôbec, ale tiež comeback, aký Hollywood hádam ešte nezažil.

FOTO Brendana Frasera a Michelle Yeoh, hlavných hviezd tohoročných Oscarov, nájdete v galérii >>
Brendan Fraser získal cenu Americkej akadémie filmových umení a vied (AMPAS) pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Fraser bol Oscarom ocenený za stvárnenie obézneho muža vo filme Veľryba (The Whale).
Zdroj: Getty Images

Herec totiž pre zdravotné a psychické problémy v brandži za posledné roky príliš nepôsobil, film Veľryba však obrátil jeho kariéru naruby a otvoril mu nespočetné množstvo dverí.

Herec Brendan Fraser získal za výkon v hlavnej úlohe vo filme Veľryba sošku Oscara.
Zdroj: A24
Kuriozita z Oscarov: Brendan Fraser, (na fotke v strede) ktorý získal sošku v kategórii najlepší výkon v mužskej hlavnej úlohe (Veľryba), a Ke Huy Quan, ktorý dostal Oscara za vedľajšiu rolu vo Všetko, všade, naraz, spolu v roku 1992 účinkovali vo filme Encino Man.
Zdroj: Buena Vista Pictures

Po predchádzajúcich výhrach žiadne prekvapenie

Malajzijčanka Yeohová sa stala prvou Ázijčankou, ktorá získala Oscara pre najlepšiu herečku, píše AP. Ocenili ju za jej rolu vo filme Všetko, všade, naraz režisérov Dana Kwana a Daniela Scheinerta.

Anketa
Ste spokojní s tým, kto získal Oscara v hlavných kategóriách?

Snímka Všetko, všade, naraz bola na 95. ročníku cien AMPAS nominovaná dovedna v 11 kategóriách, z ktorých zvíťazila v siedmich. Dvojica Kwan a Scheinert získala cenu v kategórii réžia.

Malajzijčanka Yeohová sa stala prvou Ázijčankou, ktorá získala Oscara pre najlepšiu herečku, píše AP. Ocenili ju za jej rolu vo filme Všetko, všade, naraz režisérov Dana Kwana a Daniela Scheinerta. Snímka Všetko, všade, naraz bola na 95. ročníku cien AMPAS nominovaná dovedna v 11 kategóriách, z ktorých zvíťazila v siedmich. Dvojica Kwan a Scheinert získala cenu v kategórii réžia.
Zdroj: Getty Images

Mami, vyhral som Oscara!

Za tento istý film (Všetko, všade, naraz) získali Oscara i Američan vietnamského pôvodu Ke Huy Quan, ktorého ocenili ako najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe.

Američanka Jamie Lee Curtisová, ktorá sa stala najlepšou herečkou vo vedľajšej úlohe.

Jedenásť nominácií na Oscara a predchádzajúce výhry
Cenu Americkej akadémie filmových umení a vied (AMPAS) pre najlepší film získal v noci na pondelok sci-fi film Všetko, všade, naraz režisérov Dana Kwana a Daniela Scheinerta. Tento absurdný indie film zobrazuje čínsko-americkú imigrantskú rodinu, ktorá rieši daňové záležitosti, keď zrazu hlavná hrdinka zisťuje, že má stovky ďalších paralelných životov a dostáva sa do alternatívnych vesmírov. Snímka Všetko, všade, naraz bola na 95. ročníku cien AMPAS nominovaná dovedna v 11 kategóriách. Dvojica Kwan a Scheinert za tento film získala aj cenu v kategórii réžia.
Za film Všetko, všade, naraz získala - okrem režisérskej dvojice, hlavnej herečky Michelle Yeoh a herca vo vedľajšej úlohe Ke Huy Quana - sošku Oscara aj Jamie Lee Curtis.
Zdroj: Getty Images

Oscara za najlepšiu kameru získal Brit James Friend za nemecký film Na západe nič nového. Tento film sa stal aj najlepším medzinárodným filmom.

Najlepším animovaným filmom sa stal Pinocchio Guillerma del Tora (Guillermo del Toro's Pinocchio). Je to už tretí Oscar pre mexického filmára Guillerma del Tora Gómeza, pripomína na svojej webovej stránke denník El País.

Film Navaľnyj (Navalny) o ruskom opozičnom politikovi Alexejovi Navaľnom získal cenu v kategórií dokumentárny film.

Brendan Fraser získal cenu Americkej akadémie filmových umení a vied (AMPAS) pre najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Najlepšou herečkou sa stala Michelle Yeohová. Fraser bol Oscarom ocenený za stvárnenie obézneho muža vo filme Veľryba (The Whale). Malajzijčanku Yeohovú Ocenili za jej rolu vo filme Všetko, všade, naraz, rovnako ako Ke Huy Quana, ktorého ocenili ako najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe, a Američanku Jamie Lee Curtisovú.
Zdroj: Getty Images