Svetový teoretický fyzik Stephen Hawking je vraj už tridsať rokov mŕtvy. Na verejnosti ho nahradili bábkou. Nejde síce o novú teóriu, no Daily Mail teraz uverejnil šesť - v hlavách konšpirátorov nepriestrelných - dôkazov, ktoré to vraj potvrdzujú.

Profesorov životný príbeh známy z kníh, dokumentov aj z filmu ovenčeného Oscarom vraj už mal záverečnú bodku. Hawking podľa milovníkov sprisahaní zomrel v roku 1985. Následne politická a vedecká elita zostrojila bábku, dokonalého dvojníka, aby cez jeho tézy podvedome ovplyvňovala masy. Teda takmer dokonalého.

Vzhľad

Milovníci konšpirácií poukazujú na to, že riaditeľ výskumu v Centre pre teoretickú kozmológiu na Univerzite v Cambridgei vyzerá v súčasnosti mladšie ako pred tridsiatimi rokmi. Starnutím sa mu dôveryhodne nezväčšili uši. Oblonďavel. To sa dá vysvetliť farbením vlasov. Ale nie je divné, že si potrpí na účes a nedá si opraviť nevzhľadný chrup? Zuby má pritom na fotkách raz sivé, inokedy žlté.

Hawking trpel amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS). Mozog pri nej nie je schopný ovládať väčšinu svalov, pacient zostáva paralyzovaný pri zachovaní psychických a mentálnych schopností. Priemerná dĺžka života osoby trpiacej ALS sa odhaduje na štyri roky od diagnózy. Hawkingovi diagnostikovali chorobu v roku 1963. Prognóza? Dva roky života. Profesor teda „nadsluhoval“ už dobré polstoročie. Zázrak? Podľa konšpirátorov skôr podozrivé.

Svadobné foto

Snímka zhotovená v roku 1965, v deň svadby Hawkinga s prvou ženou, učiteľkou Jane Wildovou, vyzerá okej. Konšpirátorom nedávajú spávať fotky z druhej Hawkingovej svadby. V roku 1995 si zobral svoju ošetrovateľku Elaine Masonovú. Na dvoch fotografiách zo svadby má Elaine iné šaty. Navyše, na jednej vyzerá staršie a má kratšie a červenšie vlasy ako na druhej. Milovníci sprisahaní špekulujú, že ten, vedľa ktorého Elaine stojí na druhej fotografii, vyzerá ako Hawking, ale nie je to Hawking. Vraj staré Hawkingove fotografie sa postupne mažú a nahrádzajú retušovanými.

Hlasový syntetizátor

Dohady vyvoláva aj Hawkingov hlasový syntetizátor. V roku 1985 po silnom záchvate počas zápalu pľúc podstúpil tracheo-tómiu. Navždy stratil hlas. Pomocou moderných technológií však dokáže hovoriť. Syntetizátor reči ovláda tvárovými svalmi. Tie skenuje senzor na okuliaroch. Počítač primontovaný k jeho invalidnému vozíku využíva systém predvídajúci, čo chce vedec povedať.

Podľa tých, ktorí veria, že Hawking bol bábkou v rukách elity, však vedec nie vždy pohybuje tvárou, keď hovorí. Teda to, čo počujeme z Hawkingových „úst“, sú slová astrofyzikov amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír, ktorí nič netušiacej verejnosti podsúvajú svoje fakty. Inak, konšpirátori tvrdia, že „pravý“ Hawking zomrel v roku 1985 a žiadna tracheo-tómia ho nezachránila. Zároveň to bolo tri roky pred uverejnením jeho najpredávanejšej knihy Stručná história času, z čoho vraj vyplýva, že ju nenapísal Hawking, ale neznámi autori, len mu pripísali autorstvo.

No a ako ďalší dôkaz, že Hawking nebol Hawking, uvádzajú konšpirátori fakt, že jeho teórie sú ťažko dokázateľné. Žeby ešte menej ako tie konšpiračné?

Dôvod existencie dvojníka

A načo potrebujeme „bábkového“ profesora? Podľa konšpirátorov chce elita, aby sme sa cítili pod vplyvom racionálneho vysvetlenia všetkého, čo sa deje okolo nás, ako „nepodstatné omrvinky v nekonečnom vesmíre“. Ľudia, ktorí sa cítia bezvýznamní, sa totiž ľahšie kontrolujú. Hawkingov dvojník mal predpoveďou o blížiacej sa záhube ľudstva rozsievať strach, ktorý je živnou pôdou pre manipuláciu s masami. Navyše, Hawking začal byť v posledných rokoch aj politicky aktívny. Trumpa priamo spojil s globálnym otepľovaním, bol proti brexitu. Jeho meno ako jedného z najinteligentnejších vedcov všetkých čias tak môže fungovať aj ako politická propaganda.

Tak ako? Uverili ste bizarnej teórii o Hawkingovom dvojníkovi? Podľa vedca musí ľudstvo do sto rokov opustiť Zem, pretože ekosystém sa zrúti. Ak by sme v redakcii chceli tiež konšpirovať, možno to nebude pre klimatické zmeny, zrážky s asteroidmi a neúnosný populačný rast, ale pre ťarchu ľudskej hlúposti. Ináč, viete, že podľa konšpirátorov má svojho dvojníka aj Paul McCartney? Vraj zomrel v šesťdesiatych rokoch minulého storočia.