Kráľovskí mladomanželia, vojvodkyňa a vojvoda zo Sussexu, sú mesiac spolu. Krátko pred svadbou však riešili krušné chvíle. Otec bývalej americkej herečky Meghan Marklovej totiž zrušil svoju účasť na svadbe kvôli zdravotným ťažkostiam so srdcom. Thomas Markle teraz prehovoril. Opísal svoje pocity zo svadby a vyjadril sa aj ku kauze falošných paparaci fotiek.

Všetky oči na neveste

Obaja plakali. Vojvodkyňa zo Sussexu, keď jej otec Thomas Markle oznámil, že na jej svadbu s princom Harrym nepríde, samotný Thomas zas, keď jej deň D sledoval v televízii.

Bývalý televízny osvetľovač Thomas Markle odhalil, že jeho dcéra plakala, keď jej oznámil, že na svadbu nepríde. Rovnako tak on bol sklamaný, že s ňou nebude kráčať uličkou a neodvedie ju k oltáru.

Nevestu Meghan Marklovú priviedol k oltáru svokor, princ Charles.
Nevestu Meghan Marklovú priviedol k oltáru svokor, princ Charles.
Zdroj: WPA Pool

„Boli sklamaní...a obaja povedali:´ Postaraj sa o seba, vážne nás znepokojuješ´,“ prezradil Thomas Markle emocionálnu reakciu Meghan a Harryho, keď im telefonoval, že bude na ich svadbe chýbať.

Keďže krátko pred svadbou svojej dcéry musel Thomas Markle podstúpiť operačný zákrok, sobáš sledoval v televízii. Pri pohľade na nevestu plakal. V rozhovore pre ITV Good Morning Britain, z ktorého cituje BBC, nevestu opísal ako „krásnu“ a povedal, že je „neuveriteľné, že celý svet sleduje moju dcéru“.

Thomas Markle prehovoril mesiac po svadbe dcéry, na ktorej nebol.
Thomas Markle prehovoril mesiac po svadbe dcéry, na ktorej nebol.
Zdroj: Reprofoto / Youtube

Náhradník

Miesto po boku nevesty zaujal jej svokor princ Charles. Polovicu uličky prešla Meghan Marklová sama, potom sa k nej pridal Harryho otec, namiesto toho jej. „Žiarlil som, prial by som si tam byť, prial by som si, aby som to bol ja, kto ju vedie ale vďakabohu, že tam bol a ďakujem mu za to,“ opísal svoje pocity Thomas Markle podľa ktorého nemohol mať lepšieho náhradníka. „Bol som dojatý k slzám, len som si prial, aby to bola moja ruka, ktorej sa nevesta drží, nie jeho.“

Thomas počas rozsiahleho televízneho rozhovoru opísal moment, keď ho princ Harry telefonicky požiadal o ruku svojej dcéry. Svojmu vtedy ešte len budúcemu zaťovi povedal: „Ste gentleman, sľúbte mi, že nikdy nezdvihnite ruku na moju dcéru a, samozrejme, že vám dám požehnanie.“ O Harrym si myslí, že je to „skvelý a zaujímavý chlapík“.

Kedy priletí bocian?

Podľa Thomasa s Harrym diskutovali i o politike. Prebrali amerického prezidenta aj Brexit. Thomas Markle hovoril Harrymu, že z Donalda Trumpa nie je nadšený, Harry mu na to diplomaticky odpovedal, nech mu dá šancu. V rozhovore pre GMB dodal, že Harry je podľa neho otvorený experimentu, čo sa týka Brexitu.

Keď už máme po svadbe, verejnosť hádam najviac zaujímajú Meghanine outfity a to, kedy sa jej zaguľatí bruško. Keď sa jej otca v rozhovore spýtali, či sa čoskoro môžeme tešiť na kráľovské dieťa na ceste, povedal, že Meghan „chcela dlho deti“. Vzhľadom aj na jej vek, Meghan má 36 rokov, môžeme očakávať, že mladomanželia nebudú so založením rodiny dlho otáľať.

Zinscenované foto

V čase, keď vrcholili svadobné prípravy, svetom preleteli paparaci fotky, na ktorých si Thomas Markle prezerá v kaviarni na internete fotky jeho dcéry a princa Harryho. Lenže sa ukázalo, že Thomas sa s fotografom dohodol. Snímky odkúpili médiá po celom svete. Čo tým chcel Thomas Markle dosiahnuť? Vraj to videl ako „spôsob ako vylepšiť svoj obraz v očiach verejnosti. Zrejme to však všetko išlo do pekla“, kajal sa. „Uvedomil som si, že to bola vážna chyba. Je ťažké, vziať to späť.“

Thomas Markle prekonal infarkt a zrušil účasť na svadbe. Predtým zinscenoval paparaci foto.
Thomas Markle prekonal infarkt a zrušil účasť na svadbe. Predtým zinscenoval paparaci foto.
Zdroj: Profimedia

Thomasa Markla sa asi 40 až 50 príbuzných pýtalo na pozvanie na svadbu. Meghan pre istotu nepozvala nikoho, podľa otca nechcela, aby sa niekto urazil, keby jedného pozvala a druhého nie. Z členov nevestinej rodiny bola prítomná len je matka Doria Raglandová. „Moja exmanželka je krásna žena. Vyzerala veľmi dobre,“ vystrúhal jej Thomas kompliment, dodajúc, že by si želal, aby v kostole sedel niekto vedľa nej.

Doria Ragland, matka Meghan Markle.
Doria Ragland, matka Meghan Markle.
Zdroj: Gareth Fuller

Kráľovnú rešpektuje

V rozhovore sa televízia Thomasa Markla pýtala i na novú rodinu. Uviedol, že s členmi s modrou krvou by chcel mať „pekný a normálny vzťah“ a samozrejme, by sa rád stretol so samotnou kráľovnou. „Rešpektujem túto ženu od detstva. Myslím si, že je to jedna z najneuveriteľnejších žien na svete,“ povedal o Alžbete II.

Meghan Markle (36)s kráľovnou Alžbetou II.
Meghan Markle (36)s kráľovnou Alžbetou II.
Zdroj: Getty Images

Ako na záver Thomas Markle dodal, jeho rodina vie, že ju miluje a dúfa, že jeho pocity pochopí aj tá nová – kráľovská.