Finále speváckej súťaže Eurovízia patrí k najsledovanejším programom na svete. Zaujať sa snažia nielen zúčastnené hviezdy, ale aj usporiadatelia, ktorí prinášajú pre divákov zaujímavé prekvapenia. Tentoraz im to vyšlo skutočne veľkolepo. Hneď v úvode sa na obrazovke v sále objavilo špeciálne video, ktorého hviezdou sa stala Kate Middleton.

Finálový večer Eurovízie tradične hostí krajina minuloročného víťaza. Tým posledným však bolo ukrajinské zoskupenie Kalush Orchestra. Keďže u našich východných susedov naďalej prebieha vojna, medzinárodná spevácka súťaž hľadala náhradné miesto. Vtedy sa ponúkol Liverpool, ktorý sa stal náhradným dejiskom súťaže.

Na úvod si však Kalush Orchestra pripravil špeciálne vystúpenie, na ktorom sa podieľalo viacero anglických interpretov. Tí sa rôznymi spôsobmi pridali k originálnej verzii ich skladby Stefania. Najväčším prekvapením bolo angažovanie Kate Middleton. Princeznú nahrali v predstihu vo Windsorskom paláci, kde na piane zahrala krátku časť z víťaznej piesne.

FOTO Kate Middleton z Eurovízie nájdete v GALÉRII

Kate už aj v minulosti ukázala, že je v tomto smere veľmi nadaná. No keď aj niekedy hrala na klavíri, vždy to bola vážna hudba. Teraz sa po prvýkrát ukázala, že dokáže zahrať i modernejšiu skladbu. William sa do nej zamiloval aj vďaka tejto všestrannosti. Neustále ho dokázala prekvapovať a stále ukazovala svoju novú zaujímavú stránku.

Princezná zaujala tiež voľbou oblečenia. Na sebe mala nádherné šaty jej obľúbenej značky Jenny Packham. Tie boli ušité z látky rovnakého modrého odtieňa ako sa nachádza na ukrajinskej vlajke. Pre túto príležitosť si zvolila špeciálne šperky. Spomedzi svojich klenotov si vybrala zafírové náušnice s diamantmi, ktoré pôvodne patrili kráľovnej matke.

Middleton sa naučila hrať na piane ako jedenásťročná. Jej učiteľom bol Daniel Nicholls, ktorý hudobne vzdelával aj ostatných členov jej rodiny. Kate k nemu chodievala na lekcie dva roky. Podľa jej pedagóga vraj nemala ambície stať sa klavírnou virtuózkou, ale zase hudbu milovala a v hre na hudobné nástroje bola výborná.