Francúzska spoločnosť Zephalto pokračuje v trende vesmírneho turizmu. Pre boháčov chcú ponúknuť exkluzívnu novinku v podobe večere na hranici vesmíru. Počas nej im budú podávať jedlá od najlepších kuchárov a k tomu si doprajú ako bonus jeden z najzaujímavejších výhľadov, aké zažili počas svojho života.

Zephalto plánuje vyviesť účastníkov posedenia do vesmíru už za 90 minút. Každej večere sa môže zúčastniť šesť pasažierov, spolu s ktorými budú letieť dvaja piloti. Všetci sa pohodlne usadia do kapsule, ktorá ich pomocou špeciálne upraveného balóna poháňaného héliom vezme na výlet mimo Zeme. Spoločne sa prepravia do výšky 25 kilometrov, kde na hraniciach vesmíru strávia tri hodiny. Počas večere im budú servírovať viacchodové menu, ktoré bude párované s kvalitnými francúzskymi vínami. Štartovať sa zatiaľ bude vždy len z Francúzska.

FOTO z testovania špeciálnych balónov si pozrite v GALÉRII

Pre záujemcov už teraz spustili možnosť predrezervácie, ktorá stojí 10 000 eur. Po spustení predaja dostanú prednostné právo na výber voľných termínov. Celkové náklady na večeru budú 120 000 eur na osobu. Let nie je obmedzený vekom a ani zdravotným stavom hostí. Tí nemusia dokonca pred posedením vo vesmíre absolvovať ani špeciálny tréning.

Podľa zástupcov spoločnosti je cena večere primeraná luxusu, ktorý za to dostanú pozvaní boháči. Po prvýkrát tak uvidia celú zemeguľu a navyše budú mať nezabudnuteľný gurmánsky zážitok. Záujem o nezvyčajnú ponuku je podľa ich slov obrovský. Startup začne robiť lety do vesmíru v druhej polovici budúceho roka a už teraz majú vypredané predrezervácie aj na rok 2025.

Anketa
Išli by ste na večeru do vesmíru?

Majiteľom Zephalto je bývalý letový dispečer Vincent Farret d`Astiés. Na svojom projekte úzko spolupracoval s francúzskou vesmírnou agentúrou a spoločnosťou Airbus. Ich balóny budú spĺňať rovnaké prísne kritériá, aké sú kladené na komerčné lietadlá. Spoločnosť má za sebou už tri skúšobné lety, ktoré sa však ešte nedostali do výšky 25 kilometrov. Na konci tohto roka už plánujú otestovať aj prvý výstup na hranicu vesmíru.