Keď princ Harry a jeho žena Meghan Marklová minulý rok oznámili, že sa vzdávajú plnenia kráľovských povinností a sťahujú sa zo Spojeného kráľovstva za veľkú mláku, objavili sa otázky, z čoho budú žiť. Prominentný pár prišiel o príjmy z kráľovskej pokladnice, pritom pomerne nákladný život treba akosi financovať. Najskôr sa vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu zaangažovali v niekoľkých platených projektoch platformy Netflix. To však manželom nestačí, preto sa princ rozhodol nájsť si zamestnanie. Rovno riaditeľské.

Plat neznámy

Ako informovali západné médiá, Harry sa stal jedným zo šéfov startupu spoločnosti BetterUp v kalifornskom Silicon Valley. Firma sa zaoberá koučingom v oblasti psychického zdravia. Vnuk panovníčky Commonwealthu bude zodpovedný okrem iného za prijímanie strategických rozhodnutí, za plánovanie charitatívnych akcií a bude na verejnosti startup reprezentovať. Jeho nový džob nesie oficiálny názov Chief Impact Officer. A koľko bude prominentný riaditeľ so šľachtickým pôvodom zarábať? To je tajné.

Na internetovej stránke spoločnosti už Harry svieti ako nový riaditeľ. Je predstavený ako vojnový veterán, aktívny propagátor duševného zdravia a ekológ. „Ako skutočný občan sveta venuje pozornosť potrebám ľudí na všetkých kontinentoch a podporuje iniciatívy v oblasti duševného zdravia,“ píše portál.

Princ komentoval informácie o novom zamestnaní na stránkach uznávaného denníka Wall Street Journal. Vysvetlil, že „chce pomáhať a pozitívne vplývať na život ľudí“, a zdôraznil, že „proaktívny koučing poskytuje neobmedzené možnosti osobného rozvoja, naznačuje nové perspektívy a vo všeobecnosti zlepšuje kvalitu života“.

Pochybnosti

Princ Harry sa niekoľkokrát priznal k vlastným psychickým problémom, s ktorými sa stretával od detstva. Odhalil, ako ťažko mu bolo zmieriť sa so smrťou svojej mamy, princeznej Diany. Hovoril aj o tom, že sám musel využiť pomoc psychológov.  O duševných problémoch hovorila v nedávnom ostro sledovanom interview s Oprah Winfreyovou aj jeho žena Meghan Marklová. Údajne počas pobytu v Spojenom kráľovstve očakávala od kráľovskej rodiny psychickú pomoc a podporu, keď ju nedostala, myslela dokonca na samovraždu.

Viac FOTO princa Harryho v GALÉRII >>

Zvládne princ svoju novú rolu? Prívrženci mu držia palce, ale viacerí experti na kráľovskú rodinu pochybujú, že túto výzvu zvládne.