Filipovi Szorád

Filip Szórád

redaktor oddelenia reportáží

Kompletný zoznam autorov

EBE 26 Štrasburg - Na snímke predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová otvára schôdzu v Štrasburgu v utorok 17. januára 2023. Na programe je voľba náhradníčky europoslankyne a podpredsedníčky Európskeho parlamentu Evy Kailisovej, zatknutej pre korupčný škandál. FOTO TASR/AP

European Parliament's President Roberta Metsola opens the session at the European Parliament, Tuesday, Jan. 17, 2023 in Strasbourg, eastern France. Members of the parliament will discuss the programme of Swed
Domov 30.5. 2023 13:00

Víno a úsmevy: Šéfka parlamentu EÚ prichytená na luxusnej večeri v Bratislave

Vysokopostavená maltská politička v štruktúrach EÚ - Roberta Metsolová (44) - prišla na Slovensko, aby vystúpila na konferencii Globsec. Po náročnom dni si dopriala dobré jedlo aj dúšky vína.

Gáborík
Zahraničie 29.5. 2023 6:00

Chorvátsky raj! Našli sme luxusnú vilu Mariána Gáboríka. Domáci netušia, kto je ich sused

Exhokejista takmer upustil od kúpy domu, nepáčila sa mu farba fasády.

Srdce tímu. Novozélandský tréner Richy a francúzsky manažér a zároveň hráč Slovenska Charlie na pozápasovom fotení.
28.5. 2023 18:00

Ako som sa stal reprezentantom ragby, aj keď som ho nikdy predtým nehral

Expresný prerod z televízneho diváka na hráča reprezentácie Slovenska. Náš redaktor si vyskúšal na vlastnej koži zápas v ragby league.

Predstavenie párov tanečnej šou
Ľudia 25.5. 2023 12:00

Otec o výkone Mariána Gáboríka v Let´s Dance: Je to nespravodlivé, mali to urobiť ako Švédi

Od finále tanečnej relácie Let´s Dance uplynuli už takmer tri týždne, no konečné poradie niektorým stále chodí po rozume. To je aj prípad otca hokejistu Mariána Gáboríka Pavla. Pravidlá súťaže by sa podľa neho mali zmeniť.

Štart za nároďák. Premiéru v reprezentácii trinástkového ragby som si nečakane odbil už po jednom tréningu.
Ľudia 19.5. 2023 12:00

NA VLASTNEJ KOŽI: Ako sa stal náš redaktor reprezentantom v ragby

Expresný prerod z televízneho diváka na hráča reprezentácie Slovenska. Náš redaktor si vyskúšal na vlastnej koži zápas v ragby league.

pátranie po medveďovi
Domov 15.5. 2023 6:00

Poľovník spomína na útok medveďa: Ruku som mal v tlame aj s flintou

Vedúci zásahového tímu pre medveďa hnedého zo Štátnej ochrany prírody (ŠOP) vraví, že nevidí dôvod, aby sa lokalite Višňového pri Žiline miestni či turisti vyhýbali. Pred dvoma týždňami tu medveď napadol dvoch ľudí.

Nechcené stretnutie. Poľovník a lesník natrafili na medveďa v hustom hájiku pár stoviek metrov od dediny. Obaja zo šlamastiky vyviazli „iba“ so zraneniami.
Domov 11.5. 2023 12:00

Poľovník prehovoril po útoku medveďa: Keby som tam bol sám, nemám šancu

Honba na diviaka sa zmenila na boj o život. Do deja nečakane vstúpila naša najväčšia šelma a z lovcov sa v okamihu stala korisť.

Kontrola čuchom. Triedna učiteľka zacítila, že vo fľaši je chemický čistiaci prípravok, a do školy ihneď mierila sanitka.
Domov 5.5. 2023 12:00

Dozvuky tragédie: "U nás sa nešikanuje," tvrdí žiačka školy, v ktorej šiestačka vypila savo

Šiestačka z Banskej Bystrice vypila prípravok savo, ktorý jej niekto zo spolužiakov prilial do flašky s vodou.

Katka a Erik
Domov 1.5. 2023 6:00

Záhadná smrť Erika (†21) na vagóne. Jeho priateľka: Chcela som ho zadržať, ale odsotil ma!

Mladíka zabil elektrický prúd z trakčného vedenia po tom, čo sa vyštveral na odstavený vozeň počas veľkonočného pondelka. Jeho priateľka Katka, ktorá s ním bola v osudných chvíľach, popiera, že na vagón išiel kvôli fotke.

Toreador
Zahraničie 30.4. 2023 17:00

Riadny bizar! V Španielsku zakázali býčie zápasy, ale iba pre „trpasličích toreadorov"

Španielsky parlament schválil zákon, ktorý zakazuje predstavenia zosmiešňujúce alebo znevažujúce ľudí so zdravotným postihnutím. Medzi ne patria aj býčie zápasy, v ktorých ako toreadori vystupujú ľudia s achondropláziou - prejavom dwarfizmu - vývojovej chyby prejavujúcej sa nízkym vzrastom.

WA 7 Washington - Americký prezident Joe Biden sa usmieva počas stretnutia s poradcami prezidenta pre vedu a techniku v Bielom dome vo Washingtone v utorok 4. apríla 2023.  Joe Biden prijal pozvanie od britského kráľa Karola III. na návštevu Spojeného kráľovstva. V stredu to oznámil Biely dom, informuje TASR na základe správy spravodajskej stanice BBC. FOTO TASR/AP  

President Joe Biden listens to a reporter's question during a meeting with the President's Council of Advisors on Science and Tec
Zahraničie 29.4. 2023 13:30

Republikánska kandidátka Haleyová: Ak zvolíte Bidena, nedožije sa konca svojho mandátu

Uchádzačka o republikánsku nomináciu do amerických prezidentských volieb Nikki Haleyová označila za nepravdepodobné, že súčasný prezident Joe Biden vydrží v prípade svojho znovuzvolenia do konca svojho druhého obdobia vo funkcii.

BOLO BY TO MOŽNO TESNÉ Zafilozofoval si nad fiktívnym súbojom s Harmonovou nórsky kráľ svetového šachu Magnus Carlsen.
Zahraničie 28.4. 2023 10:00

Kašle na šach! Nórsky majster sveta Magnus Carlsen radšej prišiel do Bratislavy na poker

V kazašskej Astane sa práve hrá o titul majstra sveta, no najlepší šachista súčasnosti Nór Magnus Carlsen uprednostnil kartový turnaj na Slovensku.

ZŠ Pieninská v Banskej Bystrici
Domov 26.4. 2023 17:00

Dobrá správa! Dievča, ktoré vypilo savo, je v poriadku: Z nemocnice ju už poslali domov

Žiačka šiesteho ročníka základnej školy v Banskej Bystrici vypila v pondelok po hodine telesnej výchovy nevedomky dezinfekčný prostriedok. Ten jej do fľaše nalial pravdepodobne niekto z jej spolužiakov. Po absolvovaní vyšetrení ju dnes prepustili do domácej starostlivosti.

Na snímke je  železničná stanica Galanta, miesto veľkonočnej tragédie, kde mladík vyliezol na odstavený vagón a následne  ho usmrtilo vysoké napätie v trakčnom vedení.
Domov 26.4. 2023 12:00

Svedok tragédie na stanici v Galante: Najskôr som počul hluk, až potom zazrel záblesk

Erika (†21) zabil elektrický prúd z trakčného vedenia po tom, čo sa vyštveral na odstavený vozeň. Prečo tam vyučený elektrikár išiel, zostáva záhadou.

Roztrhaný na kusy. Automobil sa po náraze do stĺpa rozpolil na dve časti. Menšie zvyšky karosérie boli rozmetané po celej ceste a okolí.
Domov 24.4. 2023 6:00

Domáci o ceste v Liptovskom Mikuláši: Keby stĺp postavili pol metra vedľa, prežili by

Dramatické svedectvo z miesta dopravnej nehody v Liptovskom Mikuláši, kde pri návrate z diskotéky zomreli traja mladí ľudia.

Sára a Samuel
Domov 20.4. 2023 12:00

Z vraku auta vyslobodil Sáru (19): Bol to horor! Odvtedy mám nočné mory a nedokážem spať

Tragická autonehoda si počas veľkonočného víkendu vyžiadala tri mladé ľudské životy - Emma (†22), Erik (†20) a Kika (†20) náraz neprežili. Sára (19) vďačí za ten svoj pracovníkovi z farmy Samuelovi, ktorý sa práve venoval kravám. Spomienky na jej záchranu mu však stále nadajú spávať.

Erik zomrel pri autonehode cez Veľkonočný víkend.
Domov 17.4. 2023 14:00

Zážitky, smiech aj potoky sĺz: Spolužiaci spomínali na Erika (†20), ktorý zomrel po havárii

Dnes poobede bude mať Erik (†20) spolu so svojou sestrou Emmou (†22) a kamarátkou Kikou (†20) pohreb v Liptovskom Mikuláši. Už minulý týždeň však pre neho usporiadali spomienkovú udalosť na bilingválnom gymnázium v Banskej Bystrici kam chodil.

Má tvrdý korienok. Zrazená Erika strávila v jarku v studenom a sychravom počasí celú noc. Podľa lekára vdačí za život svojej vytrénovanosti a otužilosti.
Domov 10.4. 2023 6:00

VIDEO Zrazená cyklistka Erika sa prebrala z umelého spánku. Pred nemocnicu prišli stovky ľudí

Erika roky bojovala za väčšiu bezpečnosť cyklistov a toleranciu na cestách. Zrazil ju šofér, ktorý jej neposkytol prvú pomoc a z miesta nehody zdúchol.

Na snímke prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj gestikuluje počas pietnej ceremónie v ukrajinskom meste Buča v Kyjevskej oblasti v piatok 31. marca 2023. Na spomienkovom podujatí sa zúčastnil aj dočasne poverený premiér SR Eduard Heger, predseda chorvátskej vlády Andrej Plenkovič, šéf slovinského kabinetu Robert Golob a moldavská prezidentka Maia Sanduová. Ukrajinské úrady oficiálne stanovili počet obetí v častiach Kyjevskej oblasti oslobodených od ruských síl na 1137, pričom len v Buči bolo po
Zahraničie 6.4. 2023 10:00

Signál na ústup? Z Bachmutu sa môžeme stiahnuť, pripúšťa Zelenskyj

Situácia v okolí Bachmutu je podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského najzložitejšia v krajine a preto je pre neho najdôležitejšie zabrániť stratám v armáde.

Karol Duchoň je dodnes idolom všetkých generácií
História 3.4. 2023 6:00

Brloh nerestí: Mäsiarska mafia nalákala Duchoňa na hazard a na kartách ho obrala o majland

Preslávená vináreň Tramín bola okrem reštaurácie herňou, bordelom či úkrytom bezdomovcov. Nehorázne peniaze v nej prehral Karol Duchoň, teraz do nej smerujú škôlkari.

Video obsah