Tip na článok
Monika Beňová

Europoslankyňa Beňová v očakávaní: Zásnuby na spadnutie!

Poslankyňa európskeho parlamentu Monika Beňová má dôvody na radosť. V súkromí, aj v boji na poli verejnom.

Galéria k článku (29 fotografií )
Monika Beňová a priateľka jej syna Martina, Marica Verešová, sa ukazujú spolu na viacerých akciách.
Prílet europoslankyne z Dubaja. Na viedenskom letisku ju čakal syn s priateľkou.
Prílet europoslankyne z Dubaja. Na viedenskom letisku ju čakal syn s priateľkou.

Zmenila stanovisko tak, ako zmenila názor na ministra Kaliňáka? Europoslankyňa ešte vlani v lete uvažovala nad tým, že na Slovensko podá žalobu za spackanú starostlivosť o nebezpečnú skládku vo Vrakuni. Kompetentným vyčítala, že sa roky nestarali o skládku nestarali.

Žaloba? Zatiaľ nie

„Ministerstvo životného prostredia o tom dlhodobo vedelo, napriek tomu nekonali a nekonajú ani doteraz," vravela vtedy europoslankyňa. V dome v tejto bratislavskej časti žije od roku 2006. Znečistenú vodu vidí Beňová za rakovinou svojho exmanžela Fedora Flašíka.

Zdá sa, že dnes už od žaloby upustila a hnev opadol. Hoci europoslankyňa vraví, že boj o nápravu situácie nevzdáva. „Minister životného prostredia už robí výberové konanie a informoval, že hneď po jeho skončení bude skládka zakonzervovaná,“ vysvetľuje svoju otočku. „Hovorila som o tom aj s pánom starostom Kurucom, ktorý na to tiež tlačí. Počkám teda ešte do marca,“ dodáva.

Čakanie na tancovačku

Či sa to podarí, sa teda uvidí v blízkej dobe. V rovnakom vyčkávacom „móde“ je europoslankyňa aj v súkromí. A po svojom minuloročnom rozvode, ju možno ešte tento rok čaká svadba. Nie však jej vlastná, ale synova.

Ten už má nejaký čas vážnu známosť. Jeho priateľka Marica Verešová sa čoraz častejšie objavuje na spoločenských akciách aj s „budúcou svokrou“ Monikou. Smeráčka prezradila, že je v očakávaní dobrého konca synovho vzťahu.

„Môj syn zasnúbený zatiaľ nie je, aj keď to už je “na spadnutie”. Tento rok bude mať 30 rokov, tak verím že spolu s budúcimi svatovcami, veľmi príjemnými ľuďmi, si na ich svadbe už čoskoro zatancujeme,“ odpovedala na otázku, či už má párik zásnuby za sebou europoslankyňa.

Prečítajte si tiež:

VIDEO Plus 7 Dní