Nie, že by si písala s Marianom Kočnerom, to vytrvalo odmieta, ale kvôli mediálnemu lynču na jej osobu a vyvíjanému nátlaku na jej rodinu, inak by ostala. „O tom, že by si Kočner vymenil tisíc správ s osobou uloženou ako Monika Jankovská, ja nič neviem,“ uviedla štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská na svojej tlačovkej, ktorá kauzu okolo jej osoby nazvala „lynčom“, „svinstvom“ a „úbohosťou“.

FOTO z tlačovky Jankovskej TU >>

„Mediálno-politický cirkus sa hlboko dotýka mojej rodiny, synov, matky, ktorí absolútne nemajú nič spoločne s politikou. Chceli ste moju verejnú popravu, aj prostredníctvom nepodložených informácii aj mediálneho lynču, tak ju tu máte,“ odkázala na svojej tlačovke.

Aký starý mobil odovzdala?

Národná kriminálna agentúra vykonala u Jankovskej zaisťovacie úkony, Jankovská do rúk mužov zákona odovzdala mobilný telefón. To, či išlo o nový alebo starý mobil, novinárom nechcela ale povedať, vraj to už je v rukách orgánov činných v trestnom konaní, keď to oni zverejnia, tak okej, ale ona viac k tomu nemá čo dodať.

Jankovská zdôraznila, že odstupuje po vlastnom uvážení, nebodaj nie na základe apelu Zuzany Čaputovej, že je neobhájiteľné, aby ostala vo funkcii. „Pani prezidentka, ktorá točila predvolebnú kampaň s Kočnerovým bratom?“ Odpovedala Jankovská protiotázkou.

Pozrite si celé vystúpenie Jankovskej tu >>

Jankovská tiež zarážajúco odkázala nevidí dôvod, prečo by si nemohla opäť obliecť sudcovský talár. Odmietla tiež bližší vzťah s Fedorom Flašíkom, ktorý Mariana Kočnera navštívil za mrežami. S Flašíkom sa Jankovská podľa jej slov naposledy videla v januári a to je všetko.