Tip na článok
Na pohrebe: Rezeš zomrel necelý rok po narodení svojej nemanželskej dcéry.

Tajný život Rezešovej exmilenky: Čo dnes robí hlásateľka, ktorá sa preslávila nemanželskou dcérou s ministrom?

Gabriela Haršányová si užívala luxus, pozornosť mocných, ale aj ústrky a poníženie.

Galéria k článku (16 fotografií )
Za veľkou mlákou: Sedemnásťročná Chiara, ktorá nosí priezvisko po mame, sa presťahovala do Spojených štátov.
Rodinný dom v Marianke: Financoval ho vraj Alexander Rezeš, jeho
expartnerka tu dodnes žije.
Dedičstvo?: Pred desiatimi rokmi Chiara a Gabriela získali v Karlovej Vsi obrovský byt.

Toľko kriku okolo narodenia dieťaťa na Slovensku nikdy nebolo. Predtým ani dlho potom. Chiara ešte nebola na svete a jej temperamentní rodičia, starnúci miliardár a bývalá Miss, sa nevedeli dohádať. Buď si cez médiá posielali nechutné odkazy, alebo na seba volali políciu. Mnohým utkvelo v pamäti, ako Alexander Rezeš (†54), jeden z najbohatších Slovákov, uznal svoje otcovstvo až po testoch DNA.

Keď zomrel, Chiarinu mamu Gabrielu Haršányovú (46) vyhnali príbuzní z jeho pohrebu. Nasledovala nekonečná bitka o miliónové dedičstvo. Vo svete veľkých peňazí aj veľkých podrazov rástla Chiara, dievčatko, ktoré by nebohý otec nemohol zaprieť. No vyzerá to tak, že na veľkoprivatizéra sa neponáša len havraními vlasmi a hlbokými očami. Dnes sedemnásťročná Chiara má, podobne ako exminister Mečiarovej vlády, ambícií na rozdávanie.

Pred pár týždňami sa presťahovala do Spojených štátov. Bez mamy Gabriely Haršányovej, ktorá zostala žiť so svojou novou rodinou neďaleko Bratislavy. Vysokej blondíne pomaly ťahá na päťdesiat, no ešte vždy je atraktívna. Na okázalý luxus, ktorý jej kedysi doprial Rezeš, však môže iba spomínať.

Oceliarsky magnát: Alexander Rezeš zomrel už pred pätnástimi rokmi.
Oceliarsky magnát: Alexander Rezeš zomrel už pred pätnástimi rokmi.
archív

Zháňala peniaze

Keď sa ženatý oceliarsky magnát Rezeš dozvedel, že čaká dieťa so svojou milenkou Gabrielou mladšou o viac než dvadsať rokov, od radosti nevyskakoval. „Môžem potvrdiť, že v tom čase mala telesný kontakt alebo známosť s viacerými ľuďmi, preto je možné, že by som otcom jej dieťaťa nakoniec ani nemusel byť,“ uvažoval a potom už len dodal: „Uvidíme, kto bude mať čierneho Petra.“

Ako to však s deťmi, ktoré prichádzajú na svet za dramatických životných okolností, býva, aj Chiara zdedila po rodičoch to najlepšie. Po matke príjemný vzhľad - hoci aj na otca sa ponášala tak, že test DNA vari ani nebol potrebný - a po otcovi intelekt a životnú dravosť. Už ako malej jej namerali vysoké IQ, a preto ju vzali do školy pre mimoriadne talentované deti. Neskôr sa, podobne ako jej matka v mladosti, vrhla na šport a hrávala súťažne basketbal. No a počas štúdia na bratislavskom gymnáziu si Chiara zmyslela, že by nebolo zlé odísť na skusy do sveta. Vlani strávila v Spojených štátoch mesiac, nedávno zbalila kufre znova a vydala sa za veľkú mláku na celý rok.

Ešte pred odletom sa o svoje plány podelila so spolužiakmi. „Chcem si zlepšiť angličtinu a popritom hlbšie spoznať inú kultúru. Snažím sa nemať príliš veľké očakávania, aby som potom nebola sklamaná,“ prezradila Chiara pre gymnaziálne noviny. Prekvapujúce boli jej ďalšie slová. „Musím zohnať finančné prostriedky,“ konštatovala mladá študentka, o ktorej sme si mysleli, že zdedila miliardy po zosnulom otcovi.

2002 Cirkus v krematóriu: Z pohrebu Alexandra Rezeša niekdajšiu televíznu hlásateľku aj s jej dcérou vyhnali.
2002 Cirkus v krematóriu: Z pohrebu Alexandra Rezeša niekdajšiu televíznu hlásateľku aj s jej dcérou vyhnali.
Archív Plus 7 dní

Toho nepriamo pripomenula aj neskôr, keď vyratúvala zoznam svojich povinností. „Musím ešte vybaviť veľa dokumentov, povinné očkovania, nájsť si školu a rodinu, splniť pohovory a testy a takisto som sa začala učiť španielčinu.“ Pozoruhodné je, že na španielsky jazyk sa pred svojím predčasným skonom vrhol aj jej otec Alexander, uvažoval totiž o diplomatickej dráhe na juhu Európy.

Chiara zase snívala o Amerike. A podľa fotografií, ktoré pred pár týždňami začala uverejňovať na sociálnych sieťach, plány dotiahla do úspešného konca. Ako dopredu avizovala, túžila ísť na Floridu alebo do iného štátu na východnom pobreží, nakoniec sa však uspokojila s Texasom, kde si už stihla nájsť nových priateľov.

Byt za státisíce

S finančnou pomocou nevlastných súrodencov z Košíc Chiara počítať nemôže. Sestra Eva Varholíková-Rezešová mala vždy svoju „macochu“ Gabrielu v zuboch, dnes si navyše v budapeštianskej väznici odpykáva deväťročný trest za dopravnú nehodu, pri ktorej usmrtila štyroch ľudí. Veľkou súrodeneckou láskou nezahorel ani brat Július. „To, že existuje (Chiara - pozn. red.), jednoducho beriem ako fakt. Po otcovom úmrtí sa vyriešili dedičské trampoty a odvtedy sa nestýkame,“ priznal Július Rezeš, keď sme s ním hovorili pred troma mesiacmi. „Z mojej strany v tom nehľadajte žiadnu zášť alebo niečo podobné. Keby som ju alebo jej mamu stretol na ulici, rozhodne neprejdem na druhú stranu, ale pristavím sa pri nej a porozprávam sa s ňou,“ nadhodila súčasná hlava rezešovského klanu.

Ak sa pozrieme do histórie, Chiarina mama Gabriela nie je na tom až tak zle. Aspoň čo sa nehnuteľností týka. V roku 2000 si vraj z rezešovských peňazí kúpila veľký rodinný dom v Marianke, v ktorom dodnes žije. Ďalšia významná transakcia prebehla o desať rokov. Haršányová si vtedy zaobstarala obrovský štvorizbový byt v Karlovej Vsi. Zhodou náhod, a možno ani nie, si ešte v ten istý rok kúpila v rovnakej novostavbe byt exmanželka Júliusa Rezeša Linda.

Je teda pravdepodobné, že nehnuteľnosť bola súčasťou dedičského vyrovnania košických súrodencov s nevlastnou sestrou a jej matkou. Byt s rozlohou 168 štvorcových metrov vyšla približne na 370-tisíc eur, ale jeho väčšinovou vlastníčkou je Chiara. Gabriela vlastní len jednu pätinu.

2017 Súčasnosť: Gabriela Haršányová ako obyčajná mama so svojimi starosťami aj radosťami.
2017 Súčasnosť: Gabriela Haršányová ako obyčajná mama so svojimi starosťami aj radosťami.
Vlado Benko jr.

Kariéra ako z románu

A tak nevinne sa to začalo! Keď sa vo finále Miss Československo 1992 ocitla 182 centimetrov vysoká Košičanka Gabriela Haršányová, nikto netušil blížiacu sa shakespearovskú drámu. Porota v Karlových Varoch, ktorej predsedal Jiří Bartoška, si za víťazku zvolila Češku Pavlínu Babůrkovú. Prvou vicemiss sa preto stala 21-ročná Slovenka Gabriela s mierami 90 - 62 - 89. Po modelingových mólach však netúžila ani jedna.

Pavlína neskôr prevzala muža speváčke Lucii Bílej, utiahla sa do ústrania a s producentom Petrom Kratochvílom si založili veľkú rodinu. Gabriela si najskôr zahrala predavačku v dnes už kultovom filme s Bolkom Polívkom Dědictví aneb kurvahošigutntag, neskôr sa stala hlásateľkou Slovenskej televízie. Najviac sa však preslávila vzťahom so ženatým veľkopodnikateľom z metropoly východu Alexandrom Rezešom. Podľa Gabriely sa o dieťa snažili tri roky, ale keď sa to podarilo, nastal zvrat. Šaňo sa prestal o ňu zaujímať. „A pritom sľuboval hory-doly, ako budeme všetci traja žiť spolu, ako nám bude dobre. Nič z toho sa nestalo,“ sťažovala sa. Expartner jej podľa vlastných slov vzal šperky a musela sa vysťahovať z vily, v ktorej v Bratislave spoločne žili.

Dve drsné knihy

Na knižnom trhu sa znenazdajky objavila kniha s názvom Rezešova milenka, ktorá obsahovala pikantnosti o spolužití s Alexandrom Rezešom, o spoločných hádkach, o psychickom nátlaku aj o interrupciách, ktoré údajne Gabriela podstúpila. Celý náklad aj s autorskými právami vraj ocielarsky magnát skúpil priamo od vydavateľa. Takže knižné dielo sa vďaka pol miliónu slovenských korún, ktoré za to údajne zaplatil, nikdy nedostalo do oficiálnej distribúcie.

Takto začínala: Gabriela sa najprv stala druhou najkrajšou ženou Československa, potom sa uchytila ako hlásateľka.
Takto začínala: Gabriela sa najprv stala druhou najkrajšou ženou Československa, potom sa uchytila ako hlásateľka.
Archív

Neskôr vyšla kniha s názvom Ďalší, prosím (podtitul Pravá tvár jednej televíznej hlásateľky a jej sexuálny boom). Haršányová je v nej vykreslená ako nenásytná pobehlica, ktorej posteľou pre-šlo množstvo aj verejne známych mužov. „To, čo zažívam v posledných dňoch, by som nepriala ani svojmu najhoršiemu nepriateľovi. Je to pre mňa o to ťažšie, že som sa stala matkou. Veď ja už pomaly nemôžem ísť ani nakupovať bez toho, aby som za chrbtom nepočula, že to je tá z tej knihy. Poznáte ľudí... Nakoniec ma táto nešťastná situácia asi prinúti opustiť Bratislavu a odísť niekam na menej frekventované miesto, niekam, kde sa môžem venovať len svojej dcére bez toho, aby som bola vystavená útokom iných,“ zúfala si Gabriela.

Nakoniec svoj sľub splnila. Odsťahovala sa do Marianky pri Bratislave. Na chvíľu to vyzeralo, že konečne našli spoločnú reč aj s Rezešom. Keď totiž zistil, že Gabriela nie je na tom psychicky najlepšie, zmiernil tón. „V prípade, ak sa preukáže, že som otcom Chiary, zachovám sa ako správny otec. Mojej dcérke nebude nič chýbať,“ povedal. Idylka netrvala dlho. Najprv sa s Haršányovou naťahovali o alimenty a potom - odišiel na večnosť. V roku 2002 sa nečakane ocitol na operačnom stole vo viedenskej nemocnici, trápila ho totiž vrodená srdcová porucha.

„Nevidím najmenší dôvod ľutovať ho. Celé roky vie o tejto vážnej diagnóze. Svoju životosprávu však tomu neprispôsobuje. Keď sa dá, funguje - bary, baby, alkohol,“ hromžila Gabriela, ktorú pre tieto slová pekne-krásne vypoklonkovali z Rezešovho pohrebu. Oceliarsky magnát totiž vo Viedni po tretej operácii skonal. Haršányová dorazila do krematória s takmer dvojročnou dcérou, kyticou ruží a dvoma bodygardmi. Začala sa predierať k truhle, ale príbuzní ju z domu smútku vyhnali. „Chcela som sa s ním iba rozlúčiť! Nepustili ma... Nič ich nezaujíma, iba kto bude dediť!“ nariekala vonku blondína, ktorá už zbrojila do bitky o milióny.

Za veľkou mlákou: Sedemnásťročná Chiara, ktorá nosí priezvisko po mame, sa presťahovala do Spojených štátov.
Za veľkou mlákou: Sedemnásťročná Chiara, ktorá nosí priezvisko po mame, sa presťahovala do Spojených štátov.
Internet

Žije s taxikárom?

Nasledovali niekoľkoročné súdne ťahanice, ktoré doviedli Gabrielu Haršányovú k štúdiu práva, na ktoré ju vzali na prvý šup. „Bezmocnosť na súde pri riešení výživného pre Chiaru ma zničila. A tak je to aj v súvislosti s dedičstvom pre Chiaru a so sirotským. Vtedy som sa rozhodla pre štúdium práva a povedala som si, že keď budem na mieste sudkyne, chlapi budú platiť výživné, až zmodrejú!“ povedala bývalá televízna hlásateľka, ktorá sa k niekdajšiemu džobu už nikdy nevrátila. Naopak, na právnickej fakulte sa naučila, že mlčať je naozaj zlato. Po výdatných mediálnych prestrelkách sa zrazu stiahla do ulity a s médiami prestala úplne komunikovať. Či školu dokončila, nevedno, podľa našich informácií však ešte vlani pracovala v istej advokátskej kancelárii v Bratislave.

Inak Gabriela naďalej žije v starej dobrej Marianke, vo veľkom rodinnom dome zabezpečenom kamerami a len na skok od známeho pútnického miesta. Je známe, že pred šiestimi rokmi porodila Gabriela druhú dcéru. No ako sme sa presvedčili, po odchode Chiary do zámoria sa stará o viacero detí. Ráno ich odvezie do škôlky či do školy a autom pokračuje do Bratislavy, v ktorej uliciach sa nadobro stratí. Iné dni starostlivosť o deti berie športovo oblečený tridsiatnik s modrými očami. Gabriela Haršányová dnes vo svojej vile, aspoň podľa menoviek na jej bráne, žije s istým Karolom, ktorého meno nachádzame v evidencii slovenských taxislužieb. Nakoniec auto s jeho registračnou kartou pravidelne parkuje pred vilou. No aj keď Haršányová vymenila oceliarskeho magnáta za taxikára, nikto jej to po stresových rokoch nemôže mať za zlé. Práve naopak.

VIDEO Plus 7 Dní