Komentáre

Na snímke svieca na pamätníku počas pietnej spomienky na obete železnej opony na podujatí Víkend zatvorených hraníc 14. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Komentáre 25.10. 2022 16:00

Mama, prečo umriem? Vieme, že nebudeme žiť večne, predsa sa občas správame ako kreténi

Nikdy nemôžeme mať úplnú istotu, že sa nenaplní hrozivý scenár - že skonáme, pochovajú nás, naše telo zhnije v zemi a po rokoch, desaťročiach či storočiach všetci na nás zabudnú, akoby sme nikdy neexistovali.

STREĽBA ZÁMOCKÁ
Komentáre 18.10. 2022 15:46

Kde sa to pokazilo? Vraždy na Zámockej sú aj zrkadlom duševného zdravia spoločnosti

Školskí psychológovia hovoria o tendencii nárastu samopoškodzovania medzi študentmi, nedávne tragické dopravné nehody naznačili, že jazda pod vplyvom alkoholu je akýmsi národným športom.

Miroslav Výboh na snímke z roku 2015.
Komentáre 18.10. 2022 11:32

Začalo to Výbohom. Vtedy sa však obhajcovia tvárili priateľsky

Novinár Valček ďalším článkom reaguje na snahu o svoju diskreditáciu.

Novinár Adam Valček.
Komentáre 17.10. 2022 12:45

Novinár PLUS 7 DNÍ čelí pokusu o diskreditáciu pre kauzu Mýtnik

František Imrecze podľa svojho obhajcu vypovedá v súvislosti s novinárom Valčekom.

Na snímke poslanec parlamentu Tomáš Taraba (nezaradený) počas rokovania 72. schôdze Národnej rady (NR) SR v Bratislave 27. septembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Komentáre 11.10. 2022 16:00

To sme sa dopracovali: Hlas poslanca Tarabu rozhoduje od potratov až po predčasné voľby

Takže si to zhrňme. Z dvoch kľúčových hlasovaní pre stranu Život-NS jej šéf potopil obe. Štatisticky je to rovných sto percent.

Súčasná energetická kríza spojená s ruskou agresiou na Ukrajine zvyšuje v celej Európe tlak na cenu dreva. Občania sa potrebujú zásobiť pred zimou drevom na vykurovanie svojich domov. Panuje strach z energetickej krízy, kvôli ktorému mnohí nakupujú drevo aj do zásoby, aj ako priekupníci. V dôsledku týchto okolností rastú ceny dreva aj na domácom trhu. Dopyt po ňom vysoko prevyšuje ponuku. Na snímke z 8. augusta 2022  palivové drevo na vlečke traktora v obci Slanec v okrese Košice-okolie. FOTO TA
Komentáre 4.10. 2022 16:00

Paradoxy energetickej krízy: Nastal čas na zoštátňovanie?

„Dá povedať, že trh zlyhal - sám som prekvapený, že to hovorím. Trh zlyhal, je tu bublina a je oprávnené, že štát zasiahne a že zasiahne aj tvrdo,“ tvrdí Richard Sulík.

Predčasné parlamentné voľby v Taliansku
Komentáre 27.9. 2022 16:15

Uťahovanie opaskov a fašisti: Môže za nástup extrémistov prehlbovanie sociálnych rozdielov?

Francúzsko, Švédsko, Taliansko. Čo voľby v krajinách EÚ, to výrazný nárast viac či menej maskovanej extrémnej pravice. Asi je načase začať seriózne pátrať po príčinách nebezpečného javu. Kým nie je neskoro.

Tennis - Match for Africa 3 - Federer v Murray
Komentáre 20.9. 2022 16:05

Boh ochraňuj kráľa: Svet už nikdy nebude rovnaký, odchádza veľký vzor a zdroj inšpirácie

V konečnom zúčtovaní budú v pretekoch o „najväčšieho všetkých čias“ Nadal a Djokovič zrejme o kúsok pred ním, ale to nič neuberá na Rogerovej veľkosti.

Kráľovná Alžbeta si počas svojej 70-ročnej vlády vypestovala k Austrálii veľmi osobný vzťah.
Komentáre 13.9. 2022 16:42

Koniec starých časov: Kráľovná Alžbeta II. mala trochu pochabých príbuzných, ale ona bola eso

Keď nastupovala na trón, svet sa stále spamätával z hrôz druhej svetovej vojny, v Sovietskom zväze vládol Stalin, v Spojených štátoch Eisenhower a v Československu Gottwald.

Na snímke sprava podpredseda vlády SR a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) počas tlačovej konferencie po stretnutí predstaviteľov koalície, ktoré sa konalo vo vládnom hoteli Bôrik v Bratislave v sobotu 20. augusta 2022.
Komentáre 6.9. 2022 17:00

Tutovka: Menšinová vláda podľa všetkého nebude mať dlhú životnosť

Trojkoalícia bude tŕpnuť a improvizovať pri každom hlasovaní v parlamente a nedá sa vylúčiť, že ako dôležité komunikačné platformy použije aj Facebook, Snapchat či TikTok.

WA 46 Mariupol - Výbuch, ktorý zasiahol činžiak po streľbe ruského tanku v prístavnom meste Mariupol počas 16. dňa ruskej invázie na Ukrajine v piatok 11. marca 2022. FOTO TASR/AP 
  
An explosion is seen in an apartment building after Russian's army tank fires in Mariupol, Ukraine, Friday, March 11, 2022. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)
Komentáre 29.8. 2022 16:00

KOMENTÁR Je načase ukončiť vojnu, získať späť Krym nie je reálne

Len po šiestich vojnových mesiacoch Európa zažíva vlnu zdražovania, svetu hrozí potravinová kríza. Nechcem si ani predstavovať, ako bude náš svet vyzerať po, povedzme, šiestich rokoch ozbrojeného konfliktu.

Richard Sulík, Eduard Heger, Igor Matovič
Komentáre 23.8. 2022 16:00

Edove muky: Premiér by mal zavrieť Sulíka s Matovičom do izby a držať ich tam, kým sa nedohodnú

Sú v čase najväčšej energetickej krízy od druhej svetovej vojny predčasné voľby alebo menšinová vláda lepším východiskom ako vláda bez šéfov SaS a OĽaNO na ministerských postoch?

Salman Rushdie sa stal laureátom dánskej Literárnej ceny  Hansa Christiana Andersena za rok 2014.
Komentáre 16.8. 2022 16:05

Virtuálne fatvy: Zmenil sa za posledných tridsať rokov svet k horšiemu?

Človek si povie, čo by som dal, keby som takto dokázal písať. A o to nepochopiteľnejšie mu je odhodlanie zavraždiť nadaného spisovateľa, ktorý sa previnil len tým, že iným odovzdáva svoje videnie sveta, ale aj intímne myšlienky a pocity.

Smer-SD predstavil otázky k referendm 2022.
Komentáre 9.8. 2022 17:04

Krajina môjho srdca: Referendum o predčasných voľbách? Zbytočnosť

Dajme teraz bokom ústavnosť celej iniciatívy. Nech už máte na súčasnú koalíciu akýkoľvek názor, naozaj vám pripadá normálne v čase hroziacej energetickej krízy a v období rastúcich cien organizovať plebiscit?

WA 26 - Na archívnej snímke z 2. septembra 2006 vodca teroristickej siete al-Káida Ajman Zawáhirí. Zawáhirí pohrozil Saudskej Arábii odplatou za popravu 47 ľudí, z ktorých mnohí mali napojenie na túto organizáciu. Oznámila to vo štvrtok 14. januára 2016 agentúra AP. Zawáhirí svoj odkaz sprostredkoval počas tohto týždňa na audionahrávke, o ktorej informovala americká spoločnosť SITE, monitorujúca webové stránky džihádistov. Vodca na nej vyzýva militantov, aby spustili nové útoky proti vládnucej r
Komentáre 2.8. 2022 16:00

Dron a Eliot Ness: Je v poriadku likvidovať nepriateľov bez súdneho procesu?

Myšlienka, že ani notorický gangster nemôže byť potrestaný bez dôkazov a súdneho procesu, sa výrazne podpísala pod úspech amerického modelu demokracie.

EBE 1 Na snímke Plamene horiacich stromov lesného požiaru skákajú zo stromov v okrese Mariposa v Kalifornii v noci na 23. júla 2022. FOTO TASR/AP

Flames leap from trees as the Oak Fire crosses Darrah Rd. in Mariposa County, Calif., on Friday, July 22, 2022. (AP Photo/Noah Berger)
Komentáre 26.7. 2022 16:00

Zlovestné plamene: Planétu sužujú lesné požiare, sú predzvesťou skazy obrovských rozmerov

Základná logika je neúprosná a človek nemusí byť vedec, aby ju pochopil: väčšie horúčavy a dlhšie obdobia sucha znamenajú zvýšené riziko požiarov

FOTO Plastiky, kokaín aj životospráva. Pozrite si šokujúce premeny Diega Maradonu
Komentáre 19.7. 2022 16:01

Maradonova kliatba: Čoraz viac ľudí sa snaží splniť predstavy šéfa na kokaíne

Správa o zatknutí už bývalého šéfa bezpečnosti Slovana v súvislosti s kokaínovými obchodmi ma až tak veľmi neprekvapila. Možno aj preto, že kokaín sa mi nejako inštinktívne spája s futbalom.

Žralok v Egypte.
Komentáre 12.7. 2022 16:00

Záplava zlých správ: Vojna, covid, žraloky. Čím sme si vyslúžili toľko jóboviek?

Neviem ako vy, ale zlých správ mám už plné zuby. A nejde len o vojnu na Ukrajine, aj keď sa od nej veľa odvíja.

Na snímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽaNO-NOVA) počas brífingu s novinármi na tému Spoločný postup opozície v komunálnych voľbách v piatok 9. februára 2018 v Bratislave. FOTO TASR - Marko Erd
Komentáre 5.7. 2022 16:00

Veľké ego ako motor vládnej krízy: Slovensku chýbajú skutočné politické osobnosti

Témy typu financovanie voľného času dieťaťa si dokážu dospelí ľudia vydiskutovať na jedno sedenie.

JB 31 Kyjev - Na snímke z videa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj rozpráva z Kyjeva 2. júna 2022. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom najnovšom príhovore k občanom zverejnenom v sobotu 4. júna večer na svojej oficiálnej stránke obvinil Rusko z masívneho ničenia kultúrnych pamiatok, kostolov a iných miest spätých náboženstvom. Podľa neho to je dostatočný dôvod na vylúčenie tejto krajiny z Organizácie OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO). FOTO TASR/AP

In this image f
Komentáre 30.6. 2022 17:00

Radšej teraz ako nikdy: Udelenie statusu kandidáta EÚ Ukrajine je len gesto. Nič iné

Ak udelenie statusu kandidáta „posilňuje nás všetkých“, prečo ho Kyjev získal až teraz, keď Rusi obsadzujú čoraz viac zdevastovaných ukrajinských miest.

Video obsah