Komentáre

Bratislava
Komentáre 25.5. 2023 10:00

KOMENTÁR Platíme ich z našich daní, no verejnosť nechcú informovať

Potreboval som informácie o jednej baktérii. Jedna slovenská profesorka sa nechcela vyjadriť a dala mi patrične najavo, že je to pod jej úroveň.

Legendárny slovenský hokejista Pavol Demitra oslavuje gól.
Komentáre 18.5. 2023 10:00

Hokej je v nás. Ukázala to najmagickejšia scéna z roku 2011

Hokej je na Slovensku fenomén, a to nielen športový. Do povedomia ľudí sa dostáva každý rok intenzívnejšie počas májových majstrovstiev sveta.

Dočasne povereného predsedu vlády SR Eduarda Hegera vystrieda úradnícky kabinet, zrejme bez podpory parlamentu.
Komentáre 11.5. 2023 10:00

KOMENTÁR Slováci sú súčasťou početných sociálnych experimentov. A ešte dlho budú

"Občania nemajú veľa dôvodov na spokojnosť. Teda, až na zopár výnimiek, ako sú napríklad niektorí poslanci, ktorí už nikdy k parlamentu ani neprivoňajú a každý deň navyše v kresle je pre nich prémia."

JB 9 Nantes - Prílsušníci poriadkových síl stoja za horiacou barikádou na ulici počas demonštrácie proti reforme dôchodkového systému v Nantes, na západe Francúzska 28. marca 2023. Francúzsko v utorok zažíva v poradí desiaty deň štrajkov a protestov proti zákonu o reforme dôchodkového systému, ktorý zahŕňa zvýšenie veku odchodu do dôchodku zo 62 na 64 rokov. Do ulíc francúzskych miest je nasadený rekordný počet policajtov, píše agentúra AFP.      
Minister vnútra Gérald Darmanin uviedol, že v ut
Umelá inteligencia môže ľudstvu priniesť množstvo benefitov, ale aj hrozieb
Komentáre 27.4. 2023 13:00

KOMENTÁR Ľud verzus umelá inteligencia: Ako dopadne súboj súbojov?

Tak čo, zničí nás tá famózna umelá inteligencia? Nemyslím si. Iba nás trochu zmení ako každý technologický pokrok. V niečom k lepšiemu, v niečom k horšiemu, tak to už chodí.

Jaroslav Rezník
Komentáre 20.4. 2023 10:00

KOMENTÁR Rezníkove výhovorky: Niekedy je zmysluplnejšie mlčať

Každý je strojcom svojho šťastia.

Dievčatá obliekali štylisti, do outfitov veľmi hovoriť nemohli.
Komentáre 13.4. 2023 10:00

Debaty aktivistov o rodovej rovnosti obchádzajú televíznu šou Ruža pre nevestu

Kde sú dnes silné zostavy influenceriek a mediálne známych osobností, komunikační experti korporácií, hovorcovia niektorých politických strán, ktorí sa k podobným témam pravidelne vyjadrujú?

Igor Matovič
Komentáre 4.4. 2023 12:00

KOMENTÁR O platení za účasť vo voľbách diskutujú aj vo vyspelých demokraciách. Aj tak to nesedí

Igor Matovič je o poznanie neodbytnejší ako starý dobrý John Watson. Rovnaký refrén omieľal dlhé týždne, až som to vzdal. Posvietil som si na celú vec a zostal trochu zaskočený.

Na snímke poslanec NRSR Martin Klus (nezaradený) počas hlasovania na 75. schôdzi Národnej rady SR v Bratislave 8. novembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Komentáre 30.3. 2023 10:00

KOMENTÁR Klusove sebaklamy: Prípad bývalého štátneho tajomníka hovorí veľa o ľudskej povahe

Ľudia, ktorí v nejakej oblasti nie sú príliš dobrí, majú tendenciu preceňovať svoje schopnosti, zatiaľ čo skutoční odborníci sa skôr trochu podceňujú. Vysvetlenie je prozaické: keď o niečom veľa nevieš, nemôžeš ani tušiť, aká hlboká je tvoja nevedomosť.

WA 22 New York - Burzový maklér reaguje počas obchodovania na newyorskej burze v stredu 18. marca 2020. Wall Street v stredu pokračovala v páde. Popoludní padol širší index S&P 500 o 7 %, čo opäť spôsobilo automatické zastavenie obchodovania na 15 minút. Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average sa o 18.17 h SEČ nachádzal s mínusom 8,66 % alebo 1840,15 bodu na 19.397,23 bodu.FOTO TASR/AP

A trader holds his hand to his head after trading was halted at the New York Stock Exchange, Wedne
Komentáre 23.3. 2023 10:00

Kríza kapitalizmu: Po pandémii a vojne náš životný štýl ohrozujú aj krachy bánk

Ak zvýšenie úrokových sadzieb o zopár percent - mimochodom, v minulosti celkom bežné - dokázalo narobiť takúto neplechu, nebude toto len povestný vrchol ľadovca?

Ilustracný záber cerstvých vajec v rukách slecny Karolíny (21) v obchode, kde vo všeobecnosti vajícka zdražujú pocas velkonocných sviatkov.
Počas pandémie sme si museli zvyknúť na testovanie.
Komentáre 8.3. 2023 8:00

Trojročný kovid: Pozrime sa každý na seba a nechajme pandémiu pandémiou, nerobí to dobrotu

Korona stále výrazne rozdeľuje a traumatizuje spoločnosť.

Ak by nešlo o dve miliardy z našich daní, tak by bolo múdre na podobné nezmysly vôbec nereagovať.
KK41 Lyman - Členovia forenzného tímu nesú plastové vrece s telom počas exhumácie masového hrobu v ukrajinskom Lymane 11. októbra 2022.  Telá piatich detí exhumovala polícia z hrobov v oslobodenom ukrajinskom meste Lyman, ktoré kedysi okupovali ruské jednotky. FOTO TASR/AP
Members of a forensic team carry a plastic bag with a body inside as they work in an exhumation in a mass grave in Lyman, Ukraine, Tuesday, Oct. 11, 2022. (AP Photo/Francisco Seco)
Komentáre 21.2. 2023 17:00

Absencia mierových iniciatív: Sú snahy o ukončenie bojov a zabíjania na Ukrajine uletené?

Za posledný polrok sme mali mierne posuny na fronte za cenu obrovských strát.

Tvorili šťastnú rodinu, ale len navonok.
Komentáre 14.2. 2023 16:00

Pomoc mladým a rodinám: Politici sa chvália tým, čo by malo byť samozrejmé

 Je to celé zlé. Prudký nárast pokusov o samovraždy medzi mladistvými - úspešných aj neúspešných -, duševné choroby a poruchy od výmyslu sveta, vysoká rozvodovosť, čoraz viac hlásených prípadov domáceho násilia.

KK9 Malatya - Na snímke zachránené dieťa zo zničenej budovy v tureckom meste Malatya 6. februára 2023. Zemetrasenie s magnitúdou 7,8 zasiahlo v noci na pondelok oblasť na juhovýchode Turecka blízko hraníc so Sýriou. Epicentrum sa nachádzalo severne od tureckého mesta Gaziantep. Celkový počet obetí v Turecku a Sýrii zatiaľ stúpol na 1200 a zranenia utrpeli ďalšie tisícky osôb. FOTO TASR/AP
A baby is rescued from a destroyed building in Malatya, Turkey, Monday, Feb. 6, 2023. A powerful quake has k
Komentáre 8.2. 2023 16:00

Katastrofa v čase vojen: Zemetrasenie nám opäť pripomenulo ľudskú malichernosť a zraniteľnosť

Akoby nám príroda chcela zaslať odkaz: ani ničiť nedokážete poriadne, hoci sa v tomto športe cieľavedome zdokonaľujete počas celej histórie.

Rozdelení nie sme preto, že sme rozdielni, ale preto, s akým rešpektom či nerešpektom k rozdielnym názorom pristupujeme.
Komentáre 31.1. 2023 16:00

Rozdielni a rozdelení: "Vlastnenie pravdy" v rámci svojej bubliny nič nerieši

Počet ľudí, ktorí žiadali predčasné voľby, by pri štandardnej účasti vo voľbách postačoval na vytvorenie ústavnej väčšiny.

Hrob obetí michalovského masakra - Eriky (†44) a jej detí Zuzky (†14) a Martinka (†12), ktoré zavraždil otec rodiny Stanislav Teleky (†53) a potom zabil aj seba.Jeho pochovali v Michalovciach do hrobu jeho rodičov, ich v Ladomírovej, v bydlisku Erikiných rodičov.
Komentáre 26.1. 2023 17:00

KOMENTÁR Rodinné tragédie: Sú posledné vraždy daňou za covid a vojnu na Ukrajine?

Zatiaľ čo krajina žije predčasnými voľbami a referendom, rodinné tragédie sa v posledných týždňoch na nás valia ako na bežiacom páse.

Zuzana Čaputová
Komentáre 22.1. 2023 7:00

Vytriezvenie po referende: Prezidentka okašľala 1,193 milióna občanov Slovenska

Zuzana Čaputová ignoruje svoju štátnickú rolu, jej konanie je motivované politicky.

Na snímke volebné schránky pre okrskové volebné komisie pre nadchádzajúce referendum, ktoré sa bude konať v sobotu 21. januára 2023, pripravené v zasadacej miestnosti Mestského úradu v Trenčíne 13. januára 2023. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Komentáre 18.1. 2023 14:00

Zbytočné referendá: V minulosti voliči rozhodovali aj o ufónoch, ale v niečom ich prekonáme

Bežnému Slovákovi sa hlavou môže premlieť tisíc otázok. Nie je to galaktická somarina takto si komplikovať veci? Kto to celé zaplatí?

Video obsah