Kvízy

Mišpuľa obyčajná
Kvízy 17.8. 2023 20:00

KVÍZ Toto zvládnu aj školáci! Viete, aké plody majú jednotlivé stromy?

Tie najjednoduchšie otázky bývajú často tie najťažšie. Otázky z prírodovedy zvládnu aj malé deti v škole. No keď príde na ich zodpovedanie v dospelosti, je to už podstatne ťažšie. Viete napríklad správne pomenovať plody, ktoré rodia rôzne stromy?

Na snímke Bratislavský hrad, v ktorom sídli Slovenské národné múzeum (SNM) - Historické múzeum v Bratislave 13. apríla 2023. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Kvízy 15.8. 2023 20:00

KVÍZ Ukážte sa, čo si pamätáte zo zemepisu. Spoznajte hlavné mesta podľa ich pamiatok

Niekedy vám stačí len jeden pohľad na známu pamiatku alebo miesto, aby ste dokázali spoznať metropolu, kde sídlia. Ukážte sa, ako ovládate tie európske a koľko z nich správne uhádnete.

Ilustračné foto
Kvízy 12.8. 2023 12:00

KVÍZ Deň Ústavy SR či sviatok práce. Ako sa vyznáte v štátnych sviatkoch?

Často sa nevieme dočkať štátnych sviatkov, aby sme mali deň voľna navyše. No viete, prečo práve v tieto dni nemusíte ísť do práce a čo vtedy oslavujeme? Otestujte sa v našom kvíze.

Margot Robbie ako barbie v rovnomennom filme.
Kvízy 10.8. 2023 20:00

KVÍZ Barbie mánia pokračuje. Ukážte sa, čo viete o najobľúbenejšej bábike na svete

Film Barbie opäť oživil mániu okolo najobľúbenejšej bábiky. Detská hračka sa stala kultovou módnou ikonou a ovplyvnila niekoľko generácií dievčat. Ako dobre ju poznáte a patríte medzi jej veľkých fanúšikov?

V najznámejšej úlohe vo filme S tebou mě baví svět.
Kvízy 8.8. 2023 20:00

KVÍZ pre fanúšikov S tebou mě baví svět. Ako dobre poznáte filmovú klasiku?

Film S tebou mě baví svět patrí medzi najobľúbenejšie české a slovenské klasiky. Dnes si už bez neho nevieme predstaviť žiadne Vianoce. Divákov si získal hneď niekoľkými fantastickými výkonmi hlavných hviezd. Patríte medzi jeho najväčších fanúšikov a ovládate aj zaujímavosti o ňom?

Spravte si melónový šalát s feta syrom a mätou.
Kvízy 5.8. 2023 12:00

KVÍZ Tieto odpovede by mal vedieť každý človek. Ako ste na tom so všeobecným prehľadom?

Poviete si, že niektoré informácie musí ovládať každý človek. Potom však príde téma zo všeobecného prehľadu a zrazu vás hľadanie odpovede úplne zaskočí. Ako si poradíte s týmito dvanástimi otázkami?

2014 - Vondráčková žne úspechy na hudobnej scéne dlhé roky.
Kvízy 3.8. 2023 20:00

KVÍZ Ako dobre poznáte spevácku legendu Helenu Vondráčkovú?

Helena Vondráčová patrí spolu s Karlom Gottom k najväčším ikonám českej hudby. Jej legendárne hity nechýbajú ani po rokoch na veľkých party. Čo všetko si pamätáte o českej slávici?

muž - srdcový záchvat - infarkt - záchranná služba - telefón - prvá pomoc
Kvízy 1.8. 2023 20:00

KVÍZ Dokázali by ste správne poskytnúť prvú pomoc? Otestujte sa

Pri zdravotných problémoch sú často rozhodujúce sekundy. Niekedy zachráni človeka len rýchla reakcia ľudí, ktorí sú spolu s ním. Vedeli by ste poskytnúť správnu prvú pomoc?

Terminátor 2 s Arnoldom Arnoldom Schwarzeneggerom a Edwardom Furlongom.
Kvízy 29.7. 2023 12:00

KVÍZ Ukáže sa - ako dobre sa vyznáte v akčných hrdinoch?

Akční hrdinovia sa tešia veľkej obľube, pretože v nich mnoho fanúšikov vidí samých seba. Oni by sa nikdy neodvážili na takéto nebezpečné kúsky, tak ich aspoň prežívajú spolu s nimi. Ukážte sa, ako dobre si pamätáte ich mená a filmy, v ktorých sa objavili.

Írska rocková skupina U2
Kvízy 27.7. 2023 20:00

KVÍZ Hudobné legendy z Írska. Ako dobre poznáte skupinu U2?

Štvorica Bono, The Edge, Adam Clayton a Larry Mullen jr. vytvorila legendárne zoskupenie U2, ktoré má za sebou skvelú kariéru a množstvo prestížnych ocenení. Hudbou chceli nielen spájať ľudí, ale aj šíriť posolstvá o dôležitých spoločenských témach. Na scéne sú už 46 rokov a stále nestrácajú elán robiť na nových projektoch. Ukážte sa, či patríte medzi skalných "júťakov" a pochváľte sa, koľko správnych odpovedí budete mať v našom kvíze.

Oto 2014 - 15. ročník
Kvízy 25.7. 2023 20:00

KVÍZ Mamičky Borisa Kollára. Vyznáte sa v nich ešte?

Boris Kollár je snáď najznámejším slovenským oteckom. Svoje deti má s niekoľkými Slovenkami, z ktorých sa časom taktiež stali celebrity. Vyznáte sa ešte v zozname jeho mileniek a partneriek? Vyskúšajte si to v našom kvíze.

V roku 1994 princezná Diana dovolila, aby za ňu hovorili šaty. Úchvatné malé čierne z dielne Christiana Stambolina obliekla už zosnulá princezná z Walesu v deň, kedy by mnohé iné sklonili hlavu. Národná televízia totiž odvysielala dokument, v ktorom princ Charles priznal románik s už terajšou manželkou Camillou. Diana odmietla hrať rolu obete. A na párty v Serpentine Gallery sa objavila v šatách, ktoré neskôr napísali históriu.
Kvízy 22.7. 2023 12:00

KVÍZ Najväčšie módne ikony, ktoré ovplyvnili vkus mnohých generácií. Spoznáte ich?

Stali sa módnymi ikonami a vkus miliónov žien dokážu ovplyvniť naprieč všetkými generáciami. Ich nadčasové kúsky oslovujú milovníkov pekného oblečenia aj v súčasnosti. Uhádnete, ktoré celebrity sa tešia z tohto prestížneho titulu a dokonca im navrhli doplnky či oblečenie nesúce ich meno?

Autoškola - test
Kvízy 20.7. 2023 20:00

KVÍZ Prešli by ste teraz testom v autoškole alebo by ste prišli o vodičák?

Teraz už robíme veľa vecí za volantom automaticky a nepremýšľame o pravidlách. Najmä niektoré málo používané predpisy si už vôbec nepamätáme a keby sme mali robiť opäť testy v autoškole, tak by to pre nás boli galeje. Ukážte sa, ako by ste po rokoch zvládli skúšky a či by ste po nich vôbec dostali vodičský preukaz.

Takto vyzerali Daniela a Veronika v detstve.
Kvízy 18.7. 2023 20:00

KVÍZ Spoznáte celebrity na fotkách z detstva? Pochváľte sa, koľko ste ich uhádli

Keď boli malí, iba tajne snívali o tom, že sa raz stanú známymi hercami, spevákmi či športovcami. Celebrity sa radi pochvália svojimi fotkami z detstva. Spoznáte ich na záberoch z ich archívov alebo bude pre vás ťažké odhaliť, kto sa na vás usmieva na týchto dvanástich záberoch?

Záber snúbencov v goralskom kroji  a krásnej jesennej prírody je mimoriadne pôsobivý.
Kvízy 15.7. 2023 12:00

KVÍZ Ako dobre ovládate slovenské nárečia? Uhádnite čo najviac slov

Každý región používa nejaké lokálne slová a niektoré z nich sa dokonca dostali aj do slovníkov všetkých Slovákov. Tipnite si, koľko nárečových výrazov sa vám podarí uhádnuť.

Na začiatku leta zhoďte posledné relikvie svojho starého ja.
Kvízy 13.7. 2023 20:00

KVÍZ Tie najväčšie letné hity - koľko z nich si pamätáte?

K letu už neodmysliteľne patria aj veľké tanečné hity. Nezaobídu sa bez nich večierky, dovolenky, oslavy ani grilovačky. Koľko z nich si ešte pamätáte a ktorý z nich je ten váš naj?

Video obsah