Tip na článok
Meghan Markle a vojvodkyňa Kate Middleton

Dámy, učte sa: TAKTO sedia pravé kráľovné!

Dámy, takto sa má sedieť.

Galéria k článku (14 fotografií )
Meghan Markle a vojvodkyňa Kate Middleton: Sedia v rovnakej póza. Presne podľa kráľovskej etikety.
Aj Kráľovná Alžbeta II. drží pózu.
Nohy nabok a jeden členok pred druhým. Elegantné sedenie pridáva nohám dĺžku.

Póza hodná kráľovnej! Od budúcej švagrinej ju odkukala aj nevesta princa Harryho, americká herečka Meghan Maklová. Vzhľadom na svoje niekdajšie povolanie je na žiaru reflektorov zvyknutá. Pred kamerou pôsobí prirodzene a rýchlo sa učí. Meghan, veď už aj sedíš ako Kate!

Elegantne lichotí

Princovia William a Harry oficiálne debutovali s oboma svojimi polovičkami na podujatí kráľovskej nadácie. Oku verejnosti neušlo, že budúce švagriné sedeli ako dvojičky v takzvanom „sklone vojvodkyne“. To znamená, nohy nakloniť mierne nabok a kolená a členky držať tesne pri sebe, pričom členky možno mať aj prekrížené. Póza vytvára lichotivú siluetu, všimol si portál People. Obdobne sedávala aj svokra vojvodkyne z Cambridge, princezná Diana.

Elegantná póza, ktorá lichotí siluete.
Elegantná póza, ktorá lichotí siluete.
Chris Jackson

Podľa odborníčky na kráľovskú etiketu Myka Meierovej je póza s nohami na stranu vynikajúca, keď potrebujete dlhšie sedieť a perfektná, keď je hľadáčik fotoaparátu pred vami. Nohy pôsobia dlhšie. „Sklon vojvodkyne je jeden z najelegantnejších a najlichotivejších spôsobov, ako sedieť, pretože má predlžujúci efekt na nohy,“ hovorí Meierová pre portál People. Ako dodáva ruky by mali byť zložené jedna na druhej v lone.

Drží pózu: Vojvodkyňa z Cambridge sedí ako sa podľa kráľovskej etikety patrí.
Drží pózu: Vojvodkyňa z Cambridge sedí ako sa podľa kráľovskej etikety patrí.
TASR

Chráni citlivé miesta

Odborníčka na etiketu upozorňuje na jednu z najväčších chýb, ktorej sa dámy dopúšťajú – prekrížené nohy s kolenami cez seba.

Takto nie: Prekrížené nohy v kolenách odborníčka na etiketu neodporúča.
Takto nie: Prekrížené nohy v kolenách odborníčka na etiketu neodporúča.
TASR

Namiesto toho, treba mať kolená spolu a dať jeden členok pred druhý. Takéto sedenie „je sofistikované, chráni zraniteľné miesta a na fotografiách vyzerá báječne,“ uzatvára Meierová.

VIDEO Plus 7 Dní