Berie si nevyštudovaného vzdialeného príbuzného, ktorý má kšefty s Georgeom Clooneym. S princom Harrym má jeho sesternica Eugenie spoločnú búrlivú mladosť plnú večierkov, na ktorých sekt tiekol potokom a, zdá sa, že podobné znaky ľahko nájdeme, aj čo sa týka ich vstupu do manželského zväzku. Už teraz je jasné, že Eugenie povie dlhoročnému priateľovi Jackovi Brooksbankovi svoje áno v rovnakej kaplnke, ako sa Meghan sľúbila Harrymu, a podobný bude aj počet svadobných hostí z verejných radov - 1 200. Prekrývať sa budú i zoznamy pozvaných celebrít.

Z lúky do galérie

Dvadsaťosemročná princezná Eugenie z Yorku je mladšou dcérou prostredného syna britskej kráľovnej Alžbety II. princa Andrewa a jeho exmanželky Sarah Fergusonovej, zvanej Fergie. Má ešte sestru Beatrice, staršiu o rok. Dievčatá spája nielen modrá krv, ale aj boj s nadváhou či - na kráľovské pomery - odsúdeniahodné správanie. Beatrice dávala v minulosti ruky preč od roboty, Eugenie si plnými dúškami užívala študentský život. Dnes sa usadila a chce sa vydávať so všetkým, čo ku kráľovskej svadbe patrí. Ak Meghan Marklová bola inšpiráciou pre všetky nastávajúce manželky, vyzerá to tak, že aj pre Eugenie.

Eugenie je v poradí deviata následníčka na britský trón. Ako jedna z mála z monarchie má nekráľovské zamestnanie, čo jej zároveň umožňuje mať takú bežnú vymoženosť ako vlastný účet na Instagrame. Narodila sa v Portlandskej nemocnici v Londýne a bola prvým kráľovským dieťaťom, ktoré malo verejný krst. Rodičia sa rozviedli, keď mala šesť rokov, ale, ako povedala magazínu Tatler, jej rodičia sú „najlepším rozvedeným párom“, aký pozná. V dvanástich rokoch podstúpila chirurgický zákrok pre skoliózu chrbtice. Ako osemnásťročná stredoškoláčka na Marlborough Col­lege pubertiacky vyčíňala. Keďže išlo o členku britskej monarchie, bolo to zaujímavejšie. Zatiaľ čo jej staršiu sestru Beatrice často nachytali v nočných kluboch, Eugenie na lúke za školou tancovala so spolužiačkami nahá. Možno im to pomáhalo v prípravách na skúšky. Dievčatá škola napomenula. Sestry z Yorku mali tiež kilá navyše. Ich fotky v bikinách boli predmetom verejného výsmechu. Obom princeznám sa však boj s nadbytočným tukom podarilo vyhrať.

Eugenie vyštudovala anglický jazyk a dejiny umenia na Newcastle University. V roku 2013 sa za prácou pre aukčnú sieň Paddle8 presťahovala do Veľkého jablka. Z New Yorku sa vrátila do Londýna po dvoch rokoch. Dnes pracuje ako riaditeľka umeleckej galérie Hauser & Wirth. Aby bolo prehupnutie z mladíckeho ochutnávania toho, čo život ponúka, do pracovnej a hlavne dospeláckej reality dokonané, Eugenie sa vydá, čo je tiež predpoklad usadenia a založenia rodiny.

Rady od kamošky

Koncom januára Buckinghamský palác oznámil, že princezná Eugenie sa zasnúbila s dlhoročným priateľom Jackom Brooksbankom (31). Randia spolu dlhých sedem rokov. Zoznámili ich priatelia na lyžovačke vo švajčiarskom Verbieri, zasnúbili sa na dovolenke v Nikarague. Eugenie sa na prste trbliece oranžovoružový zafír obklopený diamantmi, ktorého dizajn navrhli snúbenci spoločne. Ako kážu tradície, Brooksbank o ruku svojej vyvolenej požiadal aj jej otca. Povolenie od kráľovnej v tomto prípade nie je nutné. Eugenie zostane kráľovský titul aj po svadbe. Či prijme manželovo priezvisko, je na nej. Kto je ženích? Zaujímavé na Brooksbankovi je to, že nešiel študovať a po strednej začal pracovať ako barman, pričom sa vypracoval až na manažéra známeho londýnskeho nočného baru Mahiki. S Eugeniou sú vzdialení príbuzní cez spoločných predkov - kráľa Eduarda III. vládnuceho v 14. storočí a Jamesa Škótskeho, ktorý panoval v 15. storočí. Aj Meghan a Harry sú podľa médií vzdialení príbuzní.

Dátum svadby si Eugenie a Jack určili na piatok 12. októbra, keď si jeden druhému sľúbia večnú lásku v Kaplnke svätého Juraja vo Windsore. Na rovnakom mieste ako Harry a Meghan. Práve ich sobášom sa môže Eugenie inšpirovať a nielen preto, že bola na nej hosťom, ale rady si môže pýtať priamo z prvej ruky. S Meghan sú kamoš­ky. The Sun bývalú americkú herečku dokonca tipuje na potenciálnu družičku. „Eugenie zbožňuje Meghan a verí, že pre Harryho je perfektná. Všetci sú skvelými priateľmi,“ prezradil zasvätenec pre Sunday Express.

Princezná Eugenie a Jack Brooksbank: Chodia spolu sedem rokov. Svadba bude na jeseň.
Princezná Eugenie a Jack Brooksbank: Chodia spolu sedem rokov. Svadba bude na jeseň.
Zdroj: WPA Pool

Prominentní hostia a tí z ľudu

Meghan a Harry pozvali na svoju okázalú svadbu dokopy 2 640 hostí. Z toho asi 1 200 boli zástupcovia z ľudu. Na­vlas rovnaký počet bežných ľudí pozvali i Eugenie a Jack. Záujemcovia, ktorí chcú vidieť prichádzať svadobčanov a obrad v živom prenose priamo z areálu hradu, sa môžu prihlasovať cez formulár na internete do 8. augusta. Či budú svadbu prenášať aj televízie, nie je jasné.

Po tom, čo si hrdličky povedia áno, tradične sa v koči prevezú Windsorom a mávajúc, s úsmevom na tvári, pozdravia davy. Ich jazda však bude trvať o čosi kratšie ako Meghan a Harrymu.

Tak ako v prípade májovej kráľovskej svadby, aj na októbrovú sú pozvaní prominentní hostia. Z rodiny príde hádam každý s výnimkou kráľovninho manžela princa Philipa. Z plejády celebrít, akú sme mohli vidieť na svadbe Meghan a Harryho, môžeme tradične očakávať manželov Beckhamovcov. Exfutbalista David a exspajska, dnes módna návrhárka Victoria, veru nechýbajú na žiadnej z veľkých kráľovských akcií. Neprekvapí ani to, keď opätovne uvidíme Georgea Clooneyho s očarujúcou manželkou Amal. So ženíchom má holly­woodsky herec totiž obchodný vzťah. Brooksbank je zástupcom Clooneyho značky destilátov Casamigos Tequila. Po­dľa The Sun príde i popová hviezda spevák Robbie Williams s manželkou, herečkou Aydou. Ich päťročná dcéra bude mať dôležitú úlohu - bude pred nevestu rozhadzovať lupienky kvetov.

Na svadobnej párty sa hádam bude zabávať aj speváčka Ellie Goulding. S Eugenie sú blízke priateľky. The Sun ju zaradil na zoznam potenciálnych družičiek. Ellie zaspievala na svadobnej recepcii Williama a Kate v roku 2011, takže možno zoberie mikrofón do ruky aj na svadbe kráľovskej kamarátky. Horúcou kandidátkou na družičku je tiež Beatrice, staršia sestra Eugenie. Silné sesterské puto vidno na spoločných fotkách, keď nie zo spoločenských akcií, tak z nákupov alebo výjazdov do nočných klubov. Šancu byť družičkou má aj Cressida Bonasová, ktorá je viac než herečka a modelka známa ako Harryho bývalá. Zúčastnila sa aj na jeho svadbe. Posledným tipom na družičku je kamarátka oboch sestier z Yorku, s ktorou pravidelne trávia dovolenky, Holly Bransonová, dcéra britského miliardára Richarda.

Kto to zaplatí?

Zatiaľ čo celá svadba Meghan a Harryho šla na vrub ženíchovej rodiny, v prípade Eugenie a Jacka sa očakáva, že niečo prispeje kráľovná a zvyšok nákladov si rozdelia rodičia snúbencov. Kým svadobný účet Meghan a Harryho sa podľa portálu Exprese šplhal k 35 miliónom libier, pričom drvivá časť výdavkov, okolo 30 miliónov, išla na bezpečnostné opatrenia, v prípade Eugenie a Jacka by svadba mohla stáť od 380- do 760-tisíc libier.

Ak ste dychtiví po podrobnostiach o svadobných šatách, tie nie sú známe. Možno aj v tomto prípade si dá Eugenie poradiť od Meghan. Vkus majú zjavne podobný. Eugenie si pri príležitosti osláv Nelsona Mandelu v Londýne obula vysoké nude lodičky Aquazzura na zaväzovanie okolo členka. Presne také, ktoré mala na sebe Meghan, keď s Harrym oznamovali radostnú novinu - že sa zasnúbili. Je veľká nádej, že Eugenie bude, rovnako ako Meghan, očarujúca nevesta.

Majú vkus: Meghan aj Eugenie majú na svojich urodzených nohách rovnaké topánky. Požičali si ich navzájom?
Majú vkus: Meghan aj Eugenie majú na svojich urodzených nohách rovnaké topánky. Požičali si ich navzájom?
Zdroj: profimedia.sk
Majú vkus: Meghan aj Eugenie majú na svojich urodzených
nohách rovnaké topánky. Požičali si ich navzájom?
Majú vkus: Meghan aj Eugenie majú na svojich urodzených nohách rovnaké topánky. Požičali si ich navzájom?
Zdroj: TASR