„Tak už si ku mne dávajú metaloví rodičia na festivale postrážiť deti. Povedia im - deduško vás tu postráži - a idú pokojne chlastať. No to som dopadol teda, hehehe,"napísal na svoju facebookovú stránku známy český blackmetalový spevák. Charizmatický chlapík s dlhou bradou, oblečený celý v čiernom, síce môže na prvý pohľad vzbudzovať strach, ale fanúšikovia na neho nedajú dopustiť.  Na koncertoch sa s ním fotografujú rodičia aj ich deti a svojou energiou nezaostáva za mladšími kolegami. K svojmu statusu na sociálnej sieti ohľadom stráženia detí ešte vysvetlil, že  sa  s drobcami porozprával a užil si zábavu. „Decká pozerajú, ja im hovorím nezmysly, decká sa smejú," dodal hudobník. „Ja chcem tiež takého dedka!" písali mu fanúšikovia.

Anton Szandor LaVey, autor Satanistickej biblie.
Anton Szandor LaVey, autor Satanistickej biblie.
Zdroj: Profimedia

Ako chápe satanizmus?

Kapela Root vlani oslávila 30 rokov od svojho vzniku. Líder brnenskej kapely, Jiří Valter, alias BIG BOSS, mal tento rok 66 rokov a jeho početní poslucháči sa, okrem iného, tešia aj z jeho prvenstva - je najstarším blackmetalovým spevákom na svete.  Okrem toho je bývalým veľmajstrom českej pobočky Cirkvi Satanovej, ktorého do funkcie telefonicky menoval samotný Szandor LaVey, autor Satanistickej biblie.

Jiří Valter alias Big Boss, Líder kapely Root.
Jiří Valter alias Big Boss, Líder kapely Root.
Zdroj: Pavel Slaughter Jelínek

BIG BOSS sa aj po odchode z cirkvi hrdo hlási k satanizmu. Ten však nechápe ako službu rohatému diablovi či iné nezmyselné praktiky. „Satanistom je každý, kto sa dokáže presadiť a realizovať. To je moderný filozofický smer satanizmu," hovorí.