Agentúra Reuters si dala vypracovať analýzu, z ktorej vyplynulo desať najnebezpečnejších krajín pre ženy. Približne 550 odborníkov sa pýtala, ktorých päť za 193 členských štátov OSN je pre ženy najnebezpečnejších s ohľadom na zdravotnú starostlivosť, hospodárske zdroje, sexuálne zneužívanie či obchod s bielym mäsom.

Išlo o zopakovanie obdobného prieskumu z roku 2011, vtedy boli najnebezpečnejšími krajinami Afganistan, Demokratická republika Kongo, Pakistan, India a Somálsko. Zmenilo sa niečo za sedem rokov? Pozrite si aktuálny zoznam najnebezpečnejších štátov sveta, kde je sexuálne obťažovanie každodennou surovou realitou i to, prečo tieto krajiny predstavujú pre ženy takú hrozbu.

10. USA

Jediný zo západných národov v „top“ 10. Ženy tu čelia značnému riziku, že budú čeliť sexuálnemu násiliu, t.j. znásilnenie, sexuálny harašment, nútenie k sexu a plus v krajine je nízka možnosť dovolať sa spravodlivosti v prípade znásilnenia. Podľa expertov, na umiestnenie Spojených štátov má vplyv vírusová kampaň #MeToo, keď sa tisícky žien na sociálnych sieťach zverilo so svojimi príbehmi o tom, ako boli sexuálne obťažované.

Americký producent Harvey Weinstein čelí desiatkam obvinení od žien svetového šoubiznisu. Odštartoval kampaň #MeToo.
Americký producent Harvey Weinstein čelí desiatkam obvinení od žien svetového šoubiznisu. Odštartoval kampaň #MeToo.
Zdroj: Andreas Rentz