Tip na článok
Programové vyhlásenie vlády SR. Na snímke zľava je ministerka školstva Martina Lubyová a ministerka zdravotníctva Andrea Kálavská.

Domy, šperky, majetky. Ktoré političky si žijú ako kráľovné a ktoré ako popolušky?

Oproti svojim mužským kolegom zarábajú dokonca aj političky menej.

Galéria k článku (17 fotografií )
Beňová je povestná vychytenými receptami a svojim blízkym ich aj rada pripravuje
Jediné dieťa političky Martin Beňo robí mame radosť na každom kroku. Prednedávnom jej oznámil, že sa so svojou partnerkou Maricou zasnúbil. Kostolné zvony vraj zaznejú čoskoro
Beňová pokračuje v štúdiu

Nedá sa povedať, že trú biedu! Štátne tajomníčky, ministerky aj poslankyne slovenského parlamentu sa môžu pochváliť slušnými zárobkami. Pekný príjem z výkonu verejnej funkcie má napríklad šéfka klubu Obyčajných ľudí veronika Remišová. Spolu s paušálnymi náhradami si za ostatný rok pripísala na konto vyše 44-tisíc eur. Zarábala aj na prenájme nehnuteľností. Okrem bytu v centre mesta, kde býva s rodinou, totiž vlastní ďalšie dva, ako aj garsónku.

Čo sa týka nehnuteľného majetku, jednou z realitných boháčok je aj ministerka školstva Martina Lubyová. V politickej funkcii je táto vedkyňa s niekoľkými doktorátmi len od vlaňajšej jesene, a tak výpočet jej majetku celkom prekvapil. Vlastní totiž veľký rodinný dom pri lese v bratislavskej časti Dúbravka, ďalší dom, nebytové priestory v centre mesta, ďalšie dva byty a chatu.

Ktoré dámy slovenskej politiky sa môžu pochváliť šperkami, domami v Chorvátsku, či drahými kabelkami a ktoré, naopak, nepriznali takmer žiadny majetok? Dočítate sa v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní, ktoré je v predaji od štvrtka 19. júla.

VIDEO Plus 7 Dní