Nedá sa povedať, že trú biedu! Štátne tajomníčky, ministerky aj poslankyne slovenského parlamentu sa môžu pochváliť slušnými zárobkami. Pekný príjem z výkonu verejnej funkcie má napríklad šéfka klubu Obyčajných ľudí veronika Remišová. Spolu s paušálnymi náhradami si za ostatný rok pripísala na konto vyše 44-tisíc eur. Zarábala aj na prenájme nehnuteľností. Okrem bytu v centre mesta, kde býva s rodinou, totiž vlastní ďalšie dva, ako aj garsónku.

Čo sa týka nehnuteľného majetku, jednou z realitných boháčok je aj ministerka školstva Martina Lubyová. V politickej funkcii je táto vedkyňa s niekoľkými doktorátmi len od vlaňajšej jesene, a tak výpočet jej majetku celkom prekvapil. Vlastní totiž veľký rodinný dom pri lese v bratislavskej časti Dúbravka, ďalší dom, nebytové priestory v centre mesta, ďalšie dva byty a chatu.

Ktoré dámy slovenskej politiky sa môžu pochváliť šperkami, domami v Chorvátsku, či drahými kabelkami a ktoré, naopak, nepriznali takmer žiadny majetok? Dočítate sa v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní, ktoré je v predaji od štvrtka 19. júla.