Tip na článok
Karol Galek (SaS) upozorňuje na envirokatastrofu.

Tento poslanec sa nezdá. Luxusné Rakúsko vymenil za východoslovenský Svit

Poslankyňa Martina Šimkovičová nie je sama, kto profitoval z vysneného života v Rakúsku.

„No bývam v Rakúsku... Skôr by som povedal, že som býval v Rakúsku, ešte pred voľbami som presunul všetky svoje záujmy na Slovensko,“ vraví poslanec SaS Karol Galek. K susedom sa prisťahoval v roku 2010, kedy tam začal pracovať v energetickej firme.

V šľapajách Šimkovičovej

Galek tvrdí, že aj napriek rokom bývania u susedov, trvalý pobyt mal vždy na Slovensku. A hoci do rakúskeho domu s manželkou investovali veľa čas a aj peňazí, odkedy sa stal v roku 2016 poslancom slovenského parlamentu, bývanie za hranicou bral skôr ako nocľaháreň. „Navyše už sa s rodinou sťahujeme do bytu vo Svite. Manželka odtiaľ pochádza, má tam zázemie. Už aj tieto Vianoce sme trávili tam,“ povedal.

Rovnako ako markízacka exmoderátorka Šimkovičová, aj Galek posielal svoje deti do rakúskych škôl a škôlok. A poslanec využíval výhody, ktoré západná krajina svojim obyvateľom poskytuje.

Problém v tom však nevidí, skôr svoje skúsenosti berie ako výhodu. „Čo vám poviem, funguje to tam. Inak ako na Slovensku,“ vraví o množstve rozdielov v bežnom živote.

Dom nepredáva

Na rozdiel od Šimkovičovej, ktorá sa pre manželské problémy zrejme bude musieť vzdať svojho veľkého domu v dedine Prellenkirchen, Galek predaj rodinnej nehnuteľnosti napriek sťahovaniu sa na Slovensko, neplánuje. Dom by chcel skôr prenajímať. Sám bude v čase parlamentných rokovaní nocovať v parlamentnej ubytovni. „Už som si dal žiadanku,“ vraví.

Karol Galek je tímlíder SaS pre energetiku. „Máme netransparentné fakturovanie v oblasti energetiky, nesystémovú podporu obnoviteľných energií,“ menuje nejaké zlepšováky, ktorými ho Rakúsko inšpiruje v legislatívnej práci.

Galekova manželka Veronika sa tiež venuje tejto oblasti, ale z inej strany. Šéfuje Slovenskej asociácii fotovoltického priemyslu (SAPI).

VIDEO Plus 7 Dní