Ešte vlani cez leto prezradila poslankyňa Európskeho parlamentu (EP), že očakáva radostnú udalosť. Jediný syn smeráčky Beňovej mal dlhé roky priateľku, ktorú požiadal o ruku, a tak sa chystala svadba. „Vezmú sa asi na jar, najskôr si chcú vyriešiť spoločné bývanie,“ vravela pred časom jednotka kandidátky sociálnych demokratov do blížiacich sa eurovolieb. Napokon sa tešiť nebude.

Svokra a kamoška

„Marica, dúfam, že budúca nevesta, je vždy ochotná sprevádzať ma. Je super, že môžeme ísť takto spolu von,“ tešila sa v minulosti europoslankyňa. Dopriali si spoločné výlety, nákupy, Beňová dokonca synovu priateľku zavolala na stáž k sebe do europarlamentu. Po rozvode s Fedorom Flašíkom Beňovú často sprevádzala v spoločnosti Marica alebo syn Martin. „Došlo k rozchodu. Nečaká ma nič,“ vysvetľuje v odpovedi na otázku, kedy zazvonia svadobné zvony. Prečo vzťah jej potomka a turistickej sprievodkyne Marice Verešovej stroskotal, neprezradila, ale problém naznačila: „Syn hovorí, mami, na Slovensku je toľko krásnych dievčat, ja sa ešte neviem tak zaviazať.“

Výpomoc v kampani

„Maťo sa má dobre. Ide mi teraz pomáhať s kampaňou k eurovoľbám. Nemám rada cudzích ľudí vo svojom okolí, tak bude chodiť po mojom boku,“ vraví smeráčka, ktorá minulý piatok predstavila strane svoju víziu, čomu by sa chcela aj vo štvrtom mandáte v EP venovať. Martin Beňo stál po matkinom boku už v jej kampani v župných voľbách v roku  2013. Vtedy bol 24-ročný čerstvo vyštudovaný právnik.  Politička si zo syna pravdepodobne urobila šoféra aj počas februára a marca, keď chodila na stranícke oslavy MDŽ. Občas sa na sociálnej sieti počas cesty pochválila fotografiou s ním.

Bez partnera

Ako je to s ľúbostným životom čerstvej päťdesiatničky po rozvode s Flašíkom? „Nemám partnera. A myslím, že v prípade, keď aj budem mať nového partnera, určite to nebudem riešiť takým spôsobom ako s Fedorom, že sme chodili stále na nejaké akcie, stále sme boli na fotografiách,“ hovorí. Bude teda nového muža vo svojom živote tajiť? „Nie. Ale nebudem ho prezentovať médiám. Veľkú časť toho všetkého, čo viedlo k môjmu rozvodu, spôsobilo aj to, že sme boli akoby stále vo verejnom živote. Tak sa už nedá žiť v istom veku,“ analyzuje. „Prisahám, že neviem, či má,“ zasmiala sa na otázke, či má jej bývalý manžel, s ktorým zostali priatelia, novú známosť. „Stretávame sa každý týždeň a ja to neviem,“doplnila.

Syn Martin: Pred pár dňami ho náš fotograf zachytil v obchode s neznámou dievčinou. Marica to však nebola.
Syn Martin: Pred pár dňami ho náš fotograf zachytil v obchode s neznámou dievčinou. Marica to však nebola.
Zdroj: DAVID DUDUCZ

Bod pre Čaputovú

Beňová vraví, že sa jej pozdáva spôsob, ako o svojom partnerovi, s ktorým nie je zosobášená, informovala verejnosť nová prezidentka. Čaputová o svojom Petrovi najskôr povedala pár slov, neskôr viet, nakoniec s ním zverejnila fotografiu a postupne sa začal objavovať na podujatiach. Počas volebnej noci už stál otvorene po jej boku. „Mám pochopenie pre jej konanie. Z toho dôvodu, že ženy aj médiá prísnejšie posudzujú ženy političky ako mužov politikov. Voči mužom máte väčšiu mieru pochopenia. Na ženy máte prísnejší meter, aj čo sa týka vzťahových otázok. Pani Čaputová takto konala i preto, aby bola celá pozornosť v kampani na nej a nik nemusel skúmať, kam išiel jej priateľ nakúpiť, čo robí a ako to robí. Našla správnu chvíľu, keď ho predstavila, aby verejnosť vedela, že stojí po jej boku nejaký človek, a to, či je to oficiálny zväzok, myslím, ani na Slovensku už nezohráva veľkú rolu,“ odsledovala Monika Beňová.

Silný Kaliňák

Europoslankyňa je spokojná, že sa po prezidentských voľbách môže obrátiť pozornosť už na tie európske. Bola by rada, keby sa nadšenie voličov pretavilo do volebnej účasti aj 25. mája. Ako jediná zo smerákov, ktorí sú v Bruseli, dostala na kandidátke Smeru miesto. Je líderkou pred Miroslavom Čížom a euroúradníkom Robertom Hajšelom. Práve zo zosnovania kandidátnej listiny vládne medzi Beňovej kolegami sklamanie. Štvorkou kandidátky mala byť totiž Monika Smolková. Beňová vraví, že ju prekvapilo, keď zistila, že jej stranícka kolegyňa z Košíc vypadla. Smolková tvrdí, že ju vyškrtol osobne exminister, exposlanec, ale stále podpredseda Smeru Robert Kaliňák. „Nemala som ešte možnosť spýtať sa ho prečo,“ povedala otvorene počas stretnutia s novinármi v Bruseli.