Najväčšie súkromie, aké si len môže predstaviť. Alena Heribanová (63) si vysnila dôchodok v lesoch na Záhorí, v domčeku pri jazere, ktorý sa nachádza v prísne stráženom privátnom rezorte. Z jednej strany sa tiahne elektrický plot, z druhej je 24-hektárová vodná plocha. Tú lemujú polostrovy s rozparcelovanými pozemkami. Na niektorých už stoja nové chalupy, postavené v triezvom severskom štýle. Pred každou je terasa a mólo vedúce do jazera. Ak by sa chcel dovnútra architektonicky pozoruhodného areálu len tak niekto dostať, nepochodí. Pri bráne ho vrátnik elegantne otočí a pošle preč. Nečudo, že si známa moderátorka v tejto lokalite minulý rok kúpila pozemok. No už ubehol takmer rok a so stavebnými prácami sa akosi neponáhľa.

Konala hneď

Areál v Šajdíkových Humenciach, len na skok od tamojšieho golfového klubu, mali Heribanovci v hľadáčiku zrejme už dávnejšie. Nakoniec sa pre investíciu rozhodla iba Alena. V čase, keď vlani v septembri jej manžel spisovateľ Jozef Heriban (65) podával žiadosť o rozvod, ona už mala na stole kúpno- predajnú zmluvu na novú nehnuteľnosť. Podpísala ju v tom istom týždni, ako sa správy o prekvapujúcom rozvode dostali na verejnosť. Za pozemok podľa cenníka developéra zaplatila približne 65-tisíc eur. Podstatne viac peňazí by však zhlt­la samotná výstavba chaty a jej dokončenie.

Pre Alenu, ktorá stále šéfuje Slovenskému inštitútu vo Viedni, ale raz ju predsa len čaká dôchodok, by to bolo ideálne riešenie. Penziu si na Záhorí môže krátiť uprostred prírody, v tichom prostredí a v „americkom štýle“. V lete mohla chodiť na huby do lesa alebo relaxovať v jazere, do ktorého je z pozemku priamy vstup. Ak v zime voda zamrzne, premení sa na veľké klzisko na zimné športy. Nehovoriac o blízkom detskom ihrisku, kde by sa moderátorka mohla venovať svojim vnučkám. Keď o kúpe uvažovala, určite zavážil aj blízky golfový klub. S dvoma odlišnými 18-jamkovými ihriskami sa zaraďuje do najlepšej stovky v Európe a dostať sa doň z jej chalupy by vyžadovalo pár minút cesty romantickým chodníkom. „Plánovala v Šajdíkových Humenciach stavať dom pri jazere. Aj preto, že ho mohli užívať dcéry s rodinami,“ tvrdil ešte pred časom náš zdroj.

Exkluzívne: V rezorte si dom postavil aj herec Martin Mňahončák s manželkou.
Exkluzívne: V rezorte si dom postavil aj herec Martin Mňahončák s manželkou.
Zdroj: Internet
Súkromný areál: Na vstup potrebujete povolenie.
Súkromný areál: Na vstup potrebujete povolenie.
Zdroj: Emil Vaško

Ako sme sa presvedčili, privátny areál pri Senici sa stále len buduje. Na podaktorých pozemkoch sa pohybujú stavbári s mechanizmami, inde prebiehajú už finálne práce. V mnohých vilách, pred ktorými stoja móla do jazera, sa veselo dovolenkuje. No pozemok Aleny Heribanovej stále zíva prázdnotou. Keď sme ju na rovinu oslovili, ospravedlnila sa, že súkromné investičné plány nechce komentovať. Čoraz častejšie však z jej okolia počúvame hlasy, že pôvodný plán za posledné mesiace už prehodnotila. „Najnovšie je možné aj to, že sama sa do stavby domu nepustí, a nakoniec to predá,“dodal náš zdroj.