Herec George Clooney s krásnou manželkou Amal boli medzi svadobčanmi na májovej svadbe princa Harryho a Meghan, sú totiž priatelia. Clooney sa spomína ako horúci kandidát na krstného otca dieťaťa, ktoré nosí vojvodkyňa zo Sussexu pod srdcom.

George Clooney s manželskou Amal na kráľovskej svadbe Meghan a princa Harryho v máji 2018.
George Clooney s manželskou Amal na kráľovskej svadbe Meghan a princa Harryho v máji 2018.
Zdroj: WPA Pool

Mám toho dosť

Herec poskytol rozhovor pre WHO o svojom novom filme Catch-22. Padla i otázka mimo témy, a to či bude krstným otcom kráľovského dieťaťa Meghan a Harryho. „Ó áno, zrejme budem kráľovský krstný otec,“ povedal Clooney a vzápätí sa rozosmial a rozhodne to dementoval: „Nie!“ „Som otcom dvojčiat – mám toho dosť – doslova!“dodal herec, ktorému v lete 2017 porodila dcéru Ellu a syna Alexandra manželka, právnička špecializujúca sa na ľudské práva.

Čo však 57-ročného herca trápi oveľa viac ako to, či  bude krstným otcom, je nezodpovedné zaobchádzanie s jeho kamarátkou, Meghan Marklovou (37).

Sú jej v pätách

„K čomu sa chcem vyjadriť je hanebný lov na Meghan Marklovú. Je to žena v siedmom mesiaci tehotenstva a je prenasledovaná a štvaná tým istým spôsobom ako bola v minulosti Diana, história sa opakuje. Videli sme, ako sa to môže skončiť,“ povedal Clooney odkazujúc na fatálnu autohaváriu Harryho matky, Lady Di v roku 1997. Údajne opitý vodič Henri Paul unikajúc pred bulvárnymi novinármi prekročil rýchlosť a napálil to do tunela v centre Paríža. Šofér s Dianiným milencom Dodim Al-Fayedom zomreli okamžite. Diana po prevoze do nemocnice.

1997: Princezná Diana, jej bodyguard a vodič pred smrteľnou búračkou. Diana s milencom Dodim Al-Fayedem utekali pred novinármi. Narazili v parížskom tuneli. Hovorilo sa, že vodič bol pod vplyvom alkoholu.
1997: Princezná Diana, jej bodyguard a vodič pred smrteľnou búračkou. Diana s milencom Dodim Al-Fayedem utekali pred novinármi. Narazili v parížskom tuneli. Hovorilo sa, že vodič bol pod vplyvom alkoholu.
Zdroj: Internet

„Nemôžem vám ani vypovedať, aké je to frustrujúce vidieť surové zverejnenie súkromného listu dcéry otcovi, myslím si, že je to nezodpovedné a dosť ma to prekvapilo,“ zásadne sa postavil Clooney na stranu vojvodkyne zo Sussexu, ktorú média neobratne vyobracali už v začiatkoch jej vzťahu s princom Harrym, pre jej pôvod.

Clooney narážal na zverejnený súkromný list, ktorý Meghan písala svojmu otcovi Thomasovi a bol určený výsostne preňho. Lenže, ako sme u otca vojvodkyne zvyknutý, médiá má rád a list im ponúkol ako na tácke, konkrétne bulvárnemu denníku Daily Mail, a to si ešte Thomas dovolil posťažovať sa, že sa dcére nevie dovolať, čo inak kráľovská rodina odmieta.

Meghan v liste otcovi okrem iného napísala: „Ocko, s ťažkým srdcom ti píšem tento list nechápajúc, prečo si sa rozhodol ísť touto cestou. Zatváraš oči pred bolesťou, ktorú spôsobuješ. Tvoje činy rozbili moje srdce na milión kúskov. Vždy som ťa ľúbila, chránila a bránila. Obávala sa o tvoje zdravie, vždy sa ťa pýtala, ako ti môžem pomôcť. Namiesto toho, aby si so mnou hovoril, prestal si dvíhať telefón a radšej si hovoril s bulvárom. Ak ma ľúbiš, ako tvrdíš, prosím ťa, aby si s tým prestal. Dovoľ nám žiť naše životy v mieri. Prestaň klamať a ťažiť z môjho vzťahu s manželom.“

Thomas Markle: Otec Meghan jej nebol na svadbe pre zdravotný stav. Radšej ako s dcérou sa baví s bulvárom.
Thomas Markle: Otec Meghan jej nebol na svadbe pre zdravotný stav. Radšej ako s dcérou sa baví s bulvárom.
Zdroj: Northfoto

Podpora z inej kráľovskej rodiny

Proti osočovaniu Meghan, špeciálne v prostredí internetu, sa postavila i luxemburská princezná neurodzeného pôvodu Tessy (33), ktorá sa aktuálne rozvádza s luxemburským princom Louisom, s ktorým na súde bojuje o dom aj o výživné na dvoch synov. „Nie je pekné hovoriť škaredo o osobe, len preto, že človek môže využiť anonymitu webu,“ vyhlásila na Twitteri na podporu Meghan proti neutíchajúcej online kritike, ako dodala, absolútne nikto si to nezaslúži a tí, čo nepoznajú situáciu, by mali radšej mlčať.

Tému výhod a nevýhod sociálnych médií v rámci pozitívnej kampane magazínu Hello! pod značkou #HelloToKindness otvorila exčlenka britskej kráľovskej rodiny Sarah Fergusonová, vojvodkyňa z Yorku, bývalá manželka kráľovninho syna princa Adrewa. Sarah, známa ako Fergie, prehovorila o mediálne nastolenej rivalite medzi ňou a princeznou Dianou, ktorú spodobnila sú súčasným porovnávaním Meghan s jej švagrinou Kate Middletonovou. „Najmä ženy sú neustále medzi sebou porovnávané spôsobom, ktorý mi pripomína to, ako sa ľudia celý čas pokúšali vyobraziť Dianu a mňa ako rivalky, pričom žiadna z nás sa tak nikdy skutočne necítila,“ napísala k téme Fergie.

Kate vs. Meghan: Vojvodkyne bulvár neustále porovnáva.
Kate vs. Meghan: Vojvodkyne bulvár neustále porovnáva.
Zdroj: profimedia.cz/koláž
Sarah Fergusonová známa ako vojvodkyňa z Yorku.
Sarah Fergusonová známa ako vojvodkyňa z Yorku.
Zdroj: WPA Pool

Popoluška?!

Päť blízkych priateľov vojvodkyne zo Sussexu pod rúškom anonymity prehovorili pre portál People. Podľa nich sa Meghan, odkedy sa stala kráľovskou nevestou vôbec nezmenila a stále je mierumilovnou osobou, ktorej sa šíriace sa kritické reči na jej adresu dotýkajú. „Ľudia zvonku maľujú príbeh Popolušky, ale Meg mala vcelku úžasný život už predtým. Tvrdo pracovala, aby získala skvelú kariéru, urobila množstvo dobročinnej a dobrovoľníckej práce, mala úspešnú internetovú stránku [Tig – magazín o životnom štýle] s personálom, ktorý ju zbožňoval. Mala súkromie a slobodu, užívala si život a vždy zdieľala úspechy so svojimi priateľmi.“Špeciálne americké médiá od začiatku častovali svoju rodáčku ako americkú princezné Meghan.

„Kedykoľvek sa v mojom živote stane niečo dobré, oslávi to so mnou ako prvá. Keď sa vyskytne problém, vždy je tu pre mňa s vreckovkami, ramenom a pohárom vína, rozhovorom či knihou, pripravená pomôcť,“ opisuje Meghan je dôverníčka tak, ako ju pozná ona.