Diana, princ Charles a Camilla Parker-Bowlesová. Trhliny vzťahu sa prejavili už krátko po svadbe v júli 1981. Počas medových týždňov. Charles a Diana strávili dva týždne na kráľovskej jachte v Stredozemnom mori, ale ani zďaleka neboli také romantické, ako to znie.

Prepletené CC

V sérii rozhovorov, ktoré sa objavili v dokumente National Geographic Diana: In Her Own Words samotná Lady Di odhalila, že keď sa plavili po mori, všimla si, že Charles má manžetové gombíky s prepletenými písmenami C. Ako ďalej z dokumentu cituje portál RSVP live, Diana si hneď uvedomila, že musí ísť o dar od Camilly. Charlesa s tým konfrontovala, ten podľa Dianiných slov poprel, že by medzi ním a Camillou bolo niečo viac. Ale Diana musela vedieť svoje.

„Na našej svadobnej ceste sa objavili na jeho zápästí manžetové gombíky s dvomi prepletenými písmenami C, tak ako pri značke Chanel. Tým bolo povedané všetko,“ povedala v dokumente zosnulá Diana. „Tak som sa ho spýtala: Dala ti ich Camilla, však? Povedal: Áno, a čo je na tom? Je to dar od priateľky.“ Podľa Diany sa medzi mini rozpútala hysterická žiarlivostná hádka. Zobrať si na medové týždne manžetové gombíky nenaplnenej lásky skutočne nebolo múdre. Navyše, potom, čo Charles otvoril zápisník, mali z neho vypadnúť dve Camilline snímky.

Princeznou cez noc

Diana trpela bulímiou, ktorá sa jej v tom čase podľa jej slov zhoršila. Na jachte dávila štyrikrát denne. Keď niečo zjedla, do dvoch minút jej prišlo nevoľno. Tieň Camilly sa nad princeznou vznášal aj uprostred mora. „Mala som otrasné sny, celú dobu sa mi snívalo o Camille,“odhalila v dokumente.

Navyše, aj samotný vstup do sveta kráľovskej rodiny bol stresujúci. „Všetci videli, ako som stále chudšia, chudšia a chudšia, a ja som bola čoraz viac chorá. V podstate si mysleli, že sa zo mňa stane princezná z Walesu cez noc.“ Diana nikdy nebola princeznou, akú by si britská kráľovská rodina predstavovala, ale zato sa stala kráľovnou sŕdc bežného ľudu.