Karty na stôl s Norom Dolinským

Na snímke Simona Bubánova s manželom Jánom Kuricom boli hosťami diskusnej relácie Nora Dolinského.
Domov 15.2. 2023 16:40

Matovičových 500 eur za voľby? Bubánová odkazuje: Už sa nekupujú iba poslanci, ale aj voliči.

Politická marketérka Simona Bubánová a spevák Janko Kuric v rozhovore ponúkajú svoj pohľad na aktuálne politické a spoločenské dianie. Aká nás čaká predvolebná kampaň? Hrala niekedy skupina Vidiek na politických mítingoch? A aký je stav v našej kultúre? Pozrite si celé VIDEO.

Na snímke riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák počas protestného zhromaždenia Za stabilné a zdravé mestá a obce, ktoré organizuje osem regionálnych združení miest a obcí pôsobiace na území Banskobystrického samosprávneho kraja na Námestí SNP v Banskej Bystrici 16. augusta 2022. FOTO TASR - Ján Krošlák
Domov 14.2. 2023 18:30

Mestá a obce sú zúfalé. Taký bordel vo verejných financiách aký je dnes ešte nezažili

Riaditeľ kancelárie ZMOS-u Michal Kaliňák tvrdí, že kolaps malých obcí po celom Slovensku je neodvrátiteľný. Vysoké ceny faktúr a nulové aktivity vlády ich nasmerovali do záhuby. Ako to ovplyvní kvalitu nášho života sa dozviete vo VIDEU.

Marián Greksa v štúdiu PLUS 7 DNÍ v Bratislave.
Domov 11.2. 2023 14:00

Marián Greksa: V kampaniach som hral pre pravicu, dnes by som aj Smeru. Voliť ho ale nebudem

V rozhovore Marián Greksa opísal aj ako funguje biznis okolo hrania umelcov pre konkrétne strany v predvolebných kampaniach. Ide iba o peniaze, alebo aj o politické presvedčenie? Ako takú nálepku vnímajú konkurenčné kapely? A prečo sú umelci ticho pri súčasnej negatívnej nálade? Pozrite si VIDEO.

Politológ Miroslav Řádek v štúdiu PLUS 7 DNÍ v Bratislave.
Domov 10.2. 2023 16:30

Matovič si odchodom Hegera z OĽANA môže zavariť. Dostane sa vôbec do parlamentu?

Politológ Miroslav Řádek zhodnotil aktuálne dianie v politike a v rozhovore pre Plus 7 dní vysvetlil, aké šance má prípadný projekt Eduarda Hegera a Jaroslava Naďa. Bude parlament do predčasných volieb neustále rozhádaný? Všimne si vláda aké problémy majú bežní ľudia? Pozrite si celý rozhovor.

Na snímke je  ústredný riaditeľ kancelárie ZMOS Michal Kaliňák.
Domov 9.2. 2023 16:30

Michal Kaliňák upozorňuje: Obedy zadarmo nebudú pre rodičov grátis. Budete platiť naďalej!

Expert na samosprávy upozorňuje, že štátny príspevok na obedy sa týka iba surovín, ale nie réžie pri ich príprave. Rodičia, ktorí si teda myslia, že od mája sa zbavia poplatkov, sú na omyle. Ktoré služby obmedzia mestá a obce pri vysokých cenách energií? Prečo je vláda hluchá? Dozviete sa v relácii

Peter Pellegrini - predseda Hlas - sociálna demokracia
Domov 8.2. 2023 18:30

Predvolebná kampaň už je v plnom prúde. Odkiaľ na ňu chce "naškrabkať" strana Hlas?

Kým, parlamentné strany môžu na kampaň použiť peniaze zo štátneho príspevku, mimoparlamentné taký luxus nemajú. Peter Pellegrini preto odpovedal na otázku, odkiaľ chce strana Hlas získať peniaze pre ich predvolebnú kampaň. Odpoveď je vo VIDEU.

Diskusná relácia
Domov 8.2. 2023 11:30

Na záhadnú Chovancovú smrť si mala posvietiť aj Európska komisia. Doteraz to však neurobila!

Podľa europoslankyne Miriam Lexmann už po prevalení kauzy v roku 2020 prisľúbila šéfka Komisie Ursula von der Leyen pomoc, no nestalo sa tak. Skupina europoslancov sa ale nevzdáva. Dočká sa rodina Jozefa Chovanca spravodlivosti? Plní projekt EÚ ešte svoju funkciu? Pozrite si celú reláciu!

Peter Pellegrini - predseda Hlas - sociálna demokracia
Domov 6.2. 2023 11:30

Zneužívanie polície proti opozícii musí podľa Hlasu skončiť. Pellegrini žiada komplexnú reformu

Ambíciou strany Hlas-SD je komplexná reforma trestno-právneho prostredia. Zmeny je podľa Pellegriniho potrebné urobiť vo fungovaní SIS, vojenských tajných, ale aj v systéme elitných vyšetrovateľov. Akou chce byť Hlas do volieb opozíciou? Z akých peňazí bude financovať kampaň? Dozviete sa v relácii.

Na snímke je slovenský politik, bývalý diplomat a  súčasný minister obrany SR Jaroslav Naď.
Domov 5.2. 2023 13:00

Minister Naď sa nevyhol štipľavej otázke našej diváčky: Bránil by Slovensko so zbraňou v ruke?

V relácii Karty na stôl dávame priestor aj našim divákom a čitateľom, aby sa politikov pýtali čo ich zaujíma. Čitateľku Janu zaujímalo, či by Jaroslav Naď v prípade eskalácie konfliktu bránil Slovensko vlastným telom. Jeho odpoveď je vo videu.

Na snímke je slovenský politik, bývalý diplomat a  súčasný minister obrany SR Jaroslav Naď s moderátorom Norom Dolinským.
Domov 3.2. 2023 11:30

Ukrajine možno pomôžu francúzske a poľské stíhačky. Hrozí vypuknutie svetového konfliktu?

Šéf obrany Jaroslav Naď vo vyslaní aliančných stíhačiek na územie Ukrajiny problém nevidí. Dôležité je, že ich nebudú pilotovať vojaci NATO, ale Ukrajinci. Aký je stav našej obrany schopnosti? Kedy priletia prvé stíhačky F-16? A má minister modrú knižku? Dozviete sa v relácii Karty na stôl.

Na snímke je slovenská sociálnodemokratická politička a  poslankyňa Európskeho parlamentu za stranu SMER – sociálna demokracia  Monika Beňová.
Domov 31.1. 2023 14:30

Spolupráca Smeru a Republiky? Podľa Beňovej je to hlúposť: Milan Uhrík je ako druhý Matovič

Rétorika časti koalície, ktorá hovorí o povolebnom spojení strany Smer-SD s hnutím Republika je podľa Moniky Beňovej hlúpe a má strane poškodiť. Čo si myslí o svojom kolegovi Milanovi Uhríkovi z europarlamentu? Dozviete sa vo VIDEU.

Na snímke je slovenská sociálnodemokratická politička a  poslankyňa Európskeho parlamentu za stranu SMER – sociálna demokracia  Monika Beňová a moderátor Norbert Dolinský.
Domov 30.1. 2023 16:30

Na Rusko sa chystá už desiaty balík sankcií. Monika Beňová pripúšťa, že sú pre nás devastačné

Europoslankyňa zdôrazňuje, že bola prvá kritička invázie Ruska na Ukrajinu. Zároveň jej však pri prijímaní sankcií zo strany EÚ chýba kompenzačný mechanizmus pre európsku ekonomiku. Dokedy bude nedostatok liekov? Ako vníma korupciu v Európskej komisii? Pozrite si celú reláciu KARTY NA STÔL.

Politológ Miroslav Řádek v štúdiu PLUS 7 DNÍ v Bratislave.
Domov 27.1. 2023 16:30

Je referendum iba drahá zábava? Politológ Řádek: Mnohé krajiny ho nemajú a sú demokratické

Podmienka platnosti referenda pri účasti minimálne 50 percent občanov je podľa politológa Miroslava Řádka správna. Inak sa môže stať, že o celospoločenských problémoch bude rozhodovať iba malá časť ľudí. Ako hodnotí aktuálne politické dianie a avizované predčasné voľby? Pozrite si celý rozhovor.

Diskusná relácia
Domov 27.1. 2023 10:30

Ceny energií zrážajú školy a škôlky na kolená jednu po druhej. Kto je vinný?

Bývalý minister školstva Branislav Gröhling považuje výrok súčasného ministra Jána Horeckého - neplaťte faktúry - za absurdný. To, že v januári nastane problém, vedelo podľa neho ministerstvo už od októbra a doteraz nič neurobilo a so školami nekomunikuje. Ako by situáciu riešil on?

Diskusná relácia
Domov 26.1. 2023 17:30

Nicholsonovej JABLKO ďaleko od stromu nepadlo. Podpredseda SaS Gröhling spoluprácu nevylúčil

Branislav Gröhling v relácii Karty na stôl potvrdil, že sú si s europoslankyňou hodnotovo blízki. Zdôraznil však, že liberáli pôjdu do volieb samostatne a čoskoro predstavia aj nové tváre. Prečo SaS pristúpila na termín volieb 30.9.? Dostanú sa ešte do parlamentu? Pozrite si celý rozhovor.

Diskusná relácia
Domov 25.1. 2023 18:00

Danko by na hrad poslal Andreja Babiša. Generál Pavel prezidentom? Iba vo vojenských režimoch

Bývalý predseda parlamentu Andrej Danko vidí v Andrejovi Babišovi alternatívu voči súčasnej českej probruselskej vláde Petra Fialu. Generál v. v. Petr Pavel, ktorý pred druhým kolom prezidentských volieb vedie prieskumy preferencií, nemá podľa Danka dostatočné politické skúsenosti.

Na snímke je moderátor Norbert Dolinský a nezávislý poslanec NR SR Martin Klus.
Domov 25.1. 2023 11:00

Má vláda iba kúriť a svietiť ešte 9 mesiacov?? Martin Klus reaguje : Nie je to úplne optimálne

Nezávislý parlamentný poslanec Martin Klus považuje navrhovaný termín predčasných volieb 30.9. ako kompromisný návrh pre všetkých. Teda aj tých, ktorí predčasné voľby chcú, aj tých, ktorí nie. Ako si predstavuje svoju politickú budúcnosť? Prečo nebolo referendum úspešné? Pozrite si celú reláciu.

Peter Weiss, bývalý politik a veľvyslanec v Maďarsku a Česku.
Domov 22.1. 2023 13:00

Prezidentské voľby sú už o rok! Začína sa polemika o možných kandidátoch - Ako reagoval Weiss?

Okrem avizovaných predčasných parlamentných volieb, si budeme v roku 2024 vyberať aj nového prezidenta na nasledujúcich 5 rokov. A preto úvahy, kto by mohol nahradiť v úrade prezidentku Zuzanu Čaputovú sú už v plnom príde. Pozrite si ako zareagoval Peter Weiss?

Peter Weiss, bývalý politik a veľvyslanec v Maďarsku a Česku.
Domov 20.1. 2023 10:30

Peter Weiss: Ak bude referendum úspešné, každá ďalšia vláda už bude pod drobnohľadom občanov

Bývalý politik a veľvyslanec Peter Weiss upozorňuje, že možnosť odvolať vládu iba 76 poslancami je dobrý nástroj v rukách občanov, aby sa vláda k občanom nesprávala arogantne a prinášala efektívne riešenia ich problémov. Čo si myslí o súčasnej politickej kríze? Dozviete sa v relácii KARTY NA STÔL.

Andrej Danko má ambíciu vytvoriť veľký opozičný blok. Jeho prioritou je moderný sociálny štát.
Domov 18.1. 2023 17:30

Andrej Danko má ambíciu vytvoriť veľký opozičný blok. Jeho prioritou je moderný sociálny štát.

Predseda SNS označil za svojich prirodzených partnerov najmä Smer a Hlas. Poriadok chce urobiť najmä pri cenách energií a pri zvýšení životnej úrovne. Prekročí SNS brány parlamentu? Aké zmeny sú potrebné v zahraničnej politike? Viac sa dozviete v relácii KARTY NA STÔL.

Video obsah