Karty na stôl s Norom Dolinským

Michal Aláč a Boris Kollár
Domov 25.5. 2023 13:00

Pod šéfom SIS sa trasie stolička: Boris Kollár ale dôvod na výmenu svojho nominanta nevidí

Výmenu riaditeľa SIS Michala Aláča iniciovala nadácia Zastavme korupciu, ktorá mu vyčíta vojnu v polícii, ale aj udalosti spred podniku Tepláreň. Premiér Ľudovít Ódor sa rozhodne po ich spoločnom stretnutí. Čo si o tom myslí Boris Kollár, ktorý do Aláča do funkcie nominoval? Odpoveď je vo VIDEU.

Diskusná relácia
Domov 24.5. 2023 17:00

Karty na stôl s Borisom Kollárom: Problémom Roberta Fica je to, že iba rozoštváva spoločnosť

Hnutie Sme rodina na sneme vylúčilo povolebnú spoluprácu so Smerom-SD. Naopak s OĽANO Igora Matoviča by vedelo spolupracovať aj naďalej. S čím ide Boris Kollár a jeho hnutie do volieb? Kedy bude odovzdaný prvý nájomný byt? Čo chce robiť s vysokými cenami potravín? Pozrite si celú RELÁCIU.

Na snímke sprava poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) a minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) počas 71. schôdze Národnej rady SR v Bratislave 13. septembra 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Domov 24.5. 2023 8:00

Fico o možnom kolapse štátnej zdravotnej poisťovne: Na armádu máme, prečo nie na zdravotníctvo?

Do VŠZP by mala smerovať ďalšia finančná injekcia 200 miliónov eur. Líder Smeru Robert Fico sa preto pýta, kde sa peniaze v poisťovni strácajú a či je už tretie dofinancovanie od roku 2020 oprávnené. Ako by to riešil, ak by bol vo vláde? Odpoveď je vo VIDEU.

Diskusná relácia
Domov 23.5. 2023 17:00

Karty na stôl s Robertom Ficom: Ak vyhráme voľby, na ťažko skúšaných ľuďoch škrtať nebudeme

Jednou z najdôležitejších priorít novej vlády bude podľa predsedu Smeru-SD ozdraviť verejné financie, ktoré sú podľa neho v katastrofálnom stave. Škrtať na ľuďoch ale Fico neplánuje. S akou stratégiou ide do volieb? Ako chce vyriešiť vojnu v polícii? Pozrite si celú RELÁCIU.

Na snímke je Miroslav Řádek politológ, otázky na aktuálnu politickú situáciu.
Domov 22.5. 2023 17:00

Politológ o nevýrazných Demokratoch: Nálepku pádu vlády Eduarda Hegera si ponesú až do volieb

Politológ univerzity v Trenčíne Miroslav Řádek zhodnotil pre PLUS 7 DNÍ aktuálne politické dianie. V rozhovore sa dozviete, prečo Demokrati zatiaľ nezískali väčšiu priazeň voličov, aké šance na reformy má úradnícka vláda, ale aj či je spájanie sa politikov v Dankovej SNS pre voliča uveriteľné. VIDEO

Diskusná relácia
Domov 19.5. 2023 17:00

Karty na stôl so Samuelom Migaľom: Vstupujem do politiky po troch rokoch vlády chaosu

Dlhoročný novinár Samuel Migaľ "prebehol" na druhú stranu. Vstupom do Pellegriniho Hlasu chce do politiky priniesť viac slušnosti a konštruktívnych riešení. Prečo sa tak rozhodol? Ktorým oblastiam politiky sa chce venovať? Ako vníma expresívny slovník politikov? Pozrite si celú RELÁCIU.

Na snímke je nezaradený poslanec Národnej rady Slovenskej republiky György Gyimesi, moderátor Norbert Dolinský a poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za stranu SMER  – sociálna demokracia Ľuboš Blaha.
Domov 18.5. 2023 17:00

Ódorova vláda úradníkov: Blaha hovorí o ťažko politickej vláde, Gyimesi by ju nikdy nepodporil

V diskusii Plus 7 dní sa stretli dvaja kontroverzní politici Ľuboš Blaha a György Gyimesi. Aký je ich názor na úradnícku vládu? Mala by sa revidovať zmluva s USA? Chystá Smer po voľbách politický revanš? A prečo Gyimesi rozbil stranu Aliancia? Pozrite si reláciu KARTY NA STÔL.

Michal Kaliňák a Miroslav Kollár
Domov 17.5. 2023 17:00

Miliónová dotácia pre firmu Samuela Vlčana musí byť vyplatená. Je to morálne?

Podpredseda Demokratov Miroslav Kollár hovorí o potrebe legislatívy, ktorá zamedzí v prípade dotácií nemorálnemu konaniu politikov. Člen Hlasu Michal Kaliňák kritizuje, že regionálna politika je v troskách a bývalí Hegerovi ministri si tu prideľujú štátne peniaze. Pozrite si VIDEO.

Na snímke je  hovorca a tajomník rady expertov Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák, moderátor Norbert Dolinský a  poslanec NR SR a bývalý primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár.
Domov 16.5. 2023 17:00

Drsná debata Kaliňáka s Kollárom: Mnohým obciam chýba kanalizácia a Demokrati riešite iba seba

V relácii KARTY NA STÔL diskutovali Miroslav Kollár z Demokratov a Michal Kaliňák z Hlasu-SD. Podporia tieto strany nový kabinet Ľudovíta Ódora? Kde Eduard Heger urobil chyby? Aké majú riešenia pre odstránenie chudoby? Aký program chcú ponúknuť vo voľbách? Pozrite si celú DISKUSIU.

Na snímke je politik Béla Bugár.
Domov 15.5. 2023 12:00

Béla Bugár naplno: Gyimesi robí politiku nenávisti, čo Most odmieta. Aliancii hrozí rozpad

Bývalý politik a líder strany Most-Híd Béla Bugár v rozhovore otvorene hovorí, prečo nie je o "maďarské strany" taký záujem ako v minulosti, či dokáže ísť strana Aliancia do volieb ako celok, ale aj aké hrozby prináša pre európsky priestor politika premiéra Viktora Orbána. Pozrite si celý ROZHOVOR.

Ján Kubiš v štúdiu PLUS 7 DNÍ v Bratislave.
Domov 12.5. 2023 16:00

Kariérny diplomat Ján Kubiš pre Plus 7 dní: Seriózne zvažujem svoju kandidatúru na prezidenta

Ex-minister rezortu diplomacie a kariérny diplomat Ján Kubiš zdôrazňuje, že by chcel byť predovšetkým občianskym kandidátom, ale politickej podpore sa nevyhýba. Čo by robil inak ako prezidentka Zuzana Čaputová? Ako by upokojil rozhádanú spoločnosť? Aké má kontakty v zahraničí? Pozrite si ROZHOVOR.

Diskusná relácia
Domov 12.5. 2023 13:00

Pellegrini o zahraničnej politike Hlasu: Moskve a Pekingu sa nemôžeme navždy otáčať chrbtom

Lídrovi Hlasu-SD Petrovi Pellegrinimi chýba ráznejšia zahraničná politika Slovenska, ktorá by reagovala na našu suverenitu a vlastné záujmy krajiny. Aký postoj má k samotnému Rusku? Odpoveď je vo VIDEU.

Diskusná relácia
Domov 11.5. 2023 17:00

Karty na stôl s Petrom Pellegrinim: Robert Fico má už dobré časy v politike za sebou

Líder Hlasu v reakcii na časté útoky Smeru na jeho osobu tvrdí, že šéf Smeru nie je garanciou moderného rozvoja krajiny. Pellegrini chce voličovi ponúknuť slušnú a odborne pripravenú stranu bez útokov na ostatných. Podporí Hlas úradnícku vládu prezidentky Zuzany Čaputovej? Pozrite si celú RELÁCIU.

Na snímke je politológ z Trenčianskej univerzity  Miroslav Řadek, moderátor Norbert Dolinský a  sociologička Sylvia Porubänová.
Domov 6.5. 2023 6:00

Hegerova turistika po školách: Politológ je za povinnú účasť študentov, sociologička nesúhlasí!

Sylvia Porubänová a Miroslav Řádek diskutovali o snahe politikov preniknúť medzi študentov na akademickú pôdu. Ide iba o predvolebnú kampaň? Majú mladí ľudia záujem o také stretnutia? Urobil si Igor Matovič pri strete s aktivistami LGBTI iba šikovnú kampaň? Pozrite si celú RELÁCIU.

Na snímke je politológ z Trenčianskej univerzity  Miroslav Řadek a  sociologička Sylvia Porubänová.
Domov 5.5. 2023 17:00

Odborníčka o konaní prezidentky Čaputovej: Nie je jej čo závidieť, tlačia na ňu z každej strany

Sociologička Sylvia Porubänová spolu s politológom Miroslavom Řádkom diskutovali aj o konaní prezidentky pri súčasnej kauze povereného ministra Samuela Vlčana. Mala by vymenovať úradnícku vládu? Zneužil Eduard Heger priestor v RTVS? Pozrite si VIDEO

Peter Pellegrini a Tomáš Drucker
Domov 5.5. 2023 16:00

Fúzia Hlasu a Dobrej voľby: Prvou úlohou novej vlády bude upratať ten chaos, čo tu bol 3 roky

Podpredseda Dobrej voľby Rado Baťo po spojení strany s Hlasom Petra Pellegriniho na kandidátku nepôjde. V čom je podľa neho Pellegrini lepší od Fica? Odpoveď je vo VIDEU.

Diskusná relácia
Domov 4.5. 2023 17:00

Karty na stôl s Radom Baťom: Za zbytočnú smrť ľudí na Covid-19 sú zodpovední aj politici

Podpredseda Dobrej voľby je iniciátorom "Petície za pravdu o pandémii Covid-19", na základe ktorej chce vytvoriť komisiu, ktorá preskúma kroky premiérov a vlády počas troch vĺn pandémie. Koľko ľudí zomrelo zbytočne? Ponesú niektorí politici aj trestnú zodpovednosť? Pozrite si celú RELÁCIU.

Jarmila Halgašová
Domov 4.5. 2023 13:00

Múka zo svrčkov a lariev ako súčasť potravín: Nový trend v stravovaní na Slovensku?

Otázka diváka v relácii Karty na stôl: Je v poriadku ak sa na slovenský trh dostanú aj výrobky, ktoré budú obsahovať pomletý hmyz? Odpovedá tímlíderka SaS pre oblasť pôdohospodárstva Jarmila Halgašová. Pozrite si VIDEO.

Diskusná relácia
Domov 3.5. 2023 17:00

Karty na stôl s Jarmilou Halgašovou: V prípade pšenice sa šíria dezinformácie, ľudia sa strašia

Tímlíderka SASKY pre pôdohospodárstvo upozorňuje, že pri kontaminovanej pšenici zlyhal štát, keď zanedbal kontrolu po uvoľnení dovozných kvót na ukrajinské produkty. Sú výrobky na pultoch neškodné? Ako znížiť vysoké ceny potravín? Budú na našom trhu výrobky s mletým hmyzom? Pozrite si RELÁCIU.

SASKA blokuje zákaz spaľovacích motorov: Ďalšia hlúposť európskych úradníkov od stola?
Domov 28.4. 2023 16:00

SASKA blokuje zákaz spaľovacích motorov: Ďalšia hlúposť európskych úradníkov od stola?

Napriek tomu, že europarlament schválil zákaz spaľovacích motorov od roku 2035, ešte sa môže všetko zmeniť. Európski úradníci budú o téme opäť rokovať o 3 roky s pripomienkami členských krajín. Prečo chce Sulík povinnú elektromobilitu blokovať? Odpoveď je vo VIDEU.

Video obsah