Karty na stôl s Norom Dolinským

Na snímke je moderátor Norbert Dolinský a bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovít Kaník.
Domov 17.4. 2023 13:00

Ľudovít Kaník o návrate Dzurindu do politiky: Je o dve triedy lepší ako ostatní politici

Bývalý minister práce o expremiérovi Mikulášovi Dzurindovi hovorí, že vie ponúknuť efektívne riešenia problémov a je komunikačne veľmi zdatný. Čo by sa v politike malo zmeniť pre predčasných voľbách? Ako Ľudovíta Kaníka osobne zasiahol ničivý požiar v Banskej Štiavnici, kde žije? Pozrite si ROZHOVOR

Ľudovít Kaník a požiar v Banskej Štiavnici
Domov 14.4. 2023 13:00

Ničivý požiar v Banskej Štiavnici: Vieme, kto prvý volal hasičov!

Dlhoročný obyvateľ Banskej Štiavnice Ľudovít Kaník tvrdí, že hasenie živlu, ktorý pohltil historické budovy, sprevádzalo aj mnoho chýb. Hasiči zrejme nemali dostatok skúseností s takým rozsiahlym požiarom a voda v hadiciach nemala dostatočný tlak. Opísal nám hrôzu toho dňa ako priamy očitý svedok.

Diskusná relácia
Domov 13.4. 2023 13:00

Karty na stôl s Andrejom Dankom: Už sa nemôžeme v Bruseli iba plaziť a bezbreho počúvať Západ

Andrej Danko pripomína, že napriek sankciám voči Rusku ich mnohé krajiny obchádzajú. Kým naša vláda robí v Bruseli kolenačkovú politiku, krajiny ako Nemecko tam na trhoch umiestňujú až 20% svojho obchodu. Čím chce SNS vo voľbách zaujať? Kto každý bude na kandidátke? Pozrite si celú reláciu.

Diskusná relácia
Domov 12.4. 2023 16:00

Dankova SNS spája sily s Tomášom Tarabom: Dostanú sa na kandidátku aj Tabák a Šimkovičová?

Líder SNS Andrej Danko dnes s Tomášom Tarabom podpísal predvolebnú spoluprácu. Spojenectvo má posilniť národné spektrum strán, aby neprepadol ani jediný hlas voliča. Kto každý ešte má šancu dostať sa na kandidátku SNS? Pozrite si VIDEO.

Diskusná relácia
Domov 12.4. 2023 11:30

Ostrá diskusia Šutaja Eštoka s Cmorejom o dôchodkoch: Dokašlali ste všetky návrhy Hlasu!

V relácii Karty na stôl debatovali poslanci Peter Cmorej a Matúš Šutaj Eštok. Kým poslanec Hlasu strane SaS vyčíta, že sú strana iba pre bohatých, Peter Cmorej tvrdí, že sú to práve Liberáli, ktorí pripravili kvalifikovaný návrh na valorizáciu dôchodkov. Pozrite si diskusiu, kde to riadne iskrilo.

KARTY NA STÔL: Veľkonočné nákupy lámu cenové rekordy. Sme rodina a Smer však našli riešenie!
Domov 6.4. 2023 11:30

KARTY NA STÔL: Veľkonočné nákupy lámu cenové rekordy. Sme rodina a Smer však našli riešenie!

Nižšie ceny potravín môžu byť realitou už po májovej parlamentnej schôdzi. Poslanci pôdohospodárskeho výboru Jaroslav Karahuta a Richard Takáč sa zhodujú na nižšej DPH, alebo štátnej kompenzácii výrobných nákladov našich producentov. Pozrite si ich diskusiu v relácii Karty na stôl.

Diskusná relácia
Domov 5.4. 2023 16:30

Podľa Branislava Gröhlinga je Sulík dobrým lídrom SaS. Čo Ivan Korčok? Je ešte v hre?

Koncom apríla čaká Sulíkových Liberálov snem, kde si budú voliť aj nového predsedu, ktorý stranu povedie do volieb. Podľa podpredsedu Branislava Gröhlinga je Richard Sulík dobrý líder a demokrat s citom pre osobnosti v politike. Postaví sa proti nemu diskutovaný Ivan Korčok? Odpoveď je vo VIDEU

Diskusná relácia
Domov 5.4. 2023 11:30

Bývalý minister školstva Gröhling: Sexuálna výchova na školách už nemôže byť tabu

Moderné školstvo podľa podpredsedu SaS Branislava Gröhlinga musí vziať do úvahy, že dnešné deti sa k intímnym veciam dostanú cez internet a telefóny. Škola by preto mala byť prvá v poradí. Čo prinesie novela školského zákona? Prečo SaS zmenila svoje logo a aký ponúka program? Pozrite si celú RELÁCIU

Eduard Chmelár a Miroslav Řádek
Domov 4.4. 2023 16:30

Mikulcova kauza: Chmelár hovorí aj o vážnejších pochybeniach, Řádek chce ráznejšiu prezidentku

Analytici Eduard Chmelár a Miroslav Řádek sa vyjadrili k ministrovi Romanovi Mikulcovi, ktorý sa mal podľa NBÚ nezákonne oboznamovať s utajovanými skutočnosťami. Mala by prezidentka konať a odobrať mu poverenie? Odpoveď sa dozviete vo VIDEU.

Na snímke je  Politológ z Trenčianskej univerzity Miroslav Řádek, moderátor Norbert Dolinský a Eduard Chmelár, slovenský historik, politický a mediálny analytik
Domov 4.4. 2023 14:30

Debata analytikov Řádka a Chmelára: Stane sa kriminalizácia opozície bežnou pracovnou metódou?

Politológ Miroslav Řádek a politický analytik Eduard Chmelár diskutovali o aktuálnej politickej situácii, o činnosti polície, o konaní prezidentky Zuzany Čaputovej v rámci súčasnej krízy, ale aj o boji s hoaxami a propagandou. Na čom sa zhodli a na čom nie? Pozrite si celú reláciu KARTY NA STÔL.

Boris Kollár a Andrej Doležall
Domov 31.3. 2023 11:30

Boris Kollár bráni svojho ministra Doležala: Za katastrofálny stav železníc sú zodpovední iní!

Pokazené vlakové súpravy a častá údržba. České dráhy ostro kritizujú stav našich železničných tratí, dokonca tvrdia, že vlaky na naše koľaje už nevypravia. Podľa šéfa Sme rodiny za to však minister dopravy Andrej Doležal nenesie zodpovednosť. Kto je teda na vine? Dozviete sa vo VIDEU

Na snímke je  predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár a moderátor Norbert Dolinský.
Domov 30.3. 2023 11:30

Kollár z povolebnej spolupráce nevylúčil ani extrémistov. Zopakuje sa scenár "drahej nevesty"?

Hnutie Sme rodina má ambíciu tvoriť vládnu koalíciu aj po predčasných voľbách. Za rokovací stôl si nemá problém sadnúť s každým, vrátane extrémistov. Čo si myslí o nákupe vrtuľníkov Bell Viper? Ako chce bojovať s cenami potravín? Bude mu chýbať Romana Tabák? Pozrite si celú reláciu KARTY NA STÔL

Krst knihy Máme republiku, ktorej autorom je Peter Weiss, bývalý slovenský ľavicový politik a vysokoškolský učiteľ a diplomat. Akciu moderoval Pavol Demeš, hosťom bol Milan Kňažko, ktorý knihu pokrstil spoločne s aktuálnym velvyslancom Českej republiky na Slovensku Rudolfom Jindrákom. Na snímke je Peter Weiss.
Domov 29.3. 2023 16:30

Súboj Smeru a Hlasu má podľa Weissa jasného víťaza: Skutočný sociálny demokrat je Pellegrini

Rastúce napätie medzi oboma stranami zhodnotil bývalý ľavicový politik Peter Weiss. Ako napĺňa princípy sociálnej demokracie Hlas a Smer? Prečo Weiss označil Petra Pellegriniho ako skutočného sociálneho demokrata? Jeho odpoveď je vo VIDEU.

Hosťom
Domov 29.3. 2023 11:30

Weiss upozorňuje: Za vlnu proti-amerických nálad si môže vláda sama. Vinu má aj prezidentka

Podľa bývalého veľvyslanca Petra Weissa občan iba ťažko pochopí, ak sa prezidentka Zuzana Čaputová neobrátila v prípade zmluvy s USA a darovaním stíhačiek na Ústavný súd. Urobila to však dva krát pri možnosti predčasných volieb. Bude Weiss kandidovať na prezidenta? A ako hodnotí súčasnú politiku? ☝

Diskusná relácia
Domov 28.3. 2023 11:30

Tomáš Taraba: Poverený premiér Heger robí pre svoju neschopnosť už iba pro-ukrajinskú politiku

Šéf strany Život-NS Tomáš Taraba dosluhujúcu vládu kritizuje, že sa problémom v krajine nevenuje dostatočne a pozornosť venuje iba Ukrajine. Avizovaný nákup vrtuľníkov navyše považuje za zbytočný. Spojí sa jeho strana s Dankovou SNS? Ako by vyriešil vysoké ceny potravín? Pozrite si celú RELÁCIU

Tomáš Taraba a Andrej Danko
Domov 27.3. 2023 16:30

Nové politické spojenectvo na obzore! Tomáš Taraba a Dankova SNS zrejme našli spoločnú reč

Či to Tomáš Taraba a Andrej Danko myslia so spoločnou kandidátkou vážne, by sme sa mali dozvedieť už po Veľkej noci. Predsedom projektu by ale mal byť Danko. Čo si Taraba myslí o proruskej orientácii šéfa SNS? Dozviete sa vo VIDEU 👇

Na snímke je Ján Baránek, zakladateľ srany Zdavý rozum a moderátor Norbert Dolinský.
Domov 24.3. 2023 11:30

Známy analytik Baránek smeruje do politiky. Jeho projekt "Zdravý rozum" chce byť hlavne národný

Bývalý novinár, analytik a šéf prieskumnej agentúry Ján Baránek tvrdí, že slovenskej politike chýba národný pohľad na politické témy. Napriek tomu nie je podľa neho vystúpenie z EÚ a NATO otázkou dňa. S kým chce spolupracovať? Prečo sa národné spektrum nedokáže zjednotiť? Pozrite si celú reláciu.

Na snímke je Miroslav Řádek politológ, otázky na aktuálnu politickú situáciu.
Domov 23.3. 2023 17:30

Extra kritický politológ Řádek: Hegerov projekt Demokrati je od začiatku podozrivý a nefunkčný

Politológ z Trenčianskej univerzity Miroslav Řádek upozorňuje, že v súčasnosti neexistuje spoločenský dopyt po strane akú predstavil Eduard Heger. Navyše môže byť problém aj problematická minulosť dosluhujúceho premiéra. Čo si politológ myslí o "Pochodoch za mier"? A prečo Pellegrini stráca body?

Jaroslav Naď a Marián Kéry
Domov 23.3. 2023 8:00

Slovensko môže za darované Migy získať nové vrtuľníky: Podľa Kéryho robí Naď iba ďalší kšeft

Šéf obrany Jaroslav Naď uviedol, že USA ponúkajú Slovensku za darované Migy 12 nových bojových vrtuľníkov Bell Viper a 500 rakiet Hellfire. Po odrátaní finančného vyrovnania by to Slovensko stálo 340 miliónov eur. Čo si o tom myslí šéf Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry sa dozviete vo VIDEU.

Na snímke je predseda Zahraničného výboru NR SR, člen predsedníctva strany Smer - SD Marián Kéry a moderátor Norbert Dolinský.
Domov 22.3. 2023 17:30

Šéf zahraničného výboru Kéry: Analýzu ministra Naďa pre darovanie Migov Ukrajine som nevidel

Člen predsedníctva Smeru-SD Marián Kéry potvrdil, že podanie celej veci na Generálnu prokuratúru je otázkou niekoľkých dní. Smer však aj naďalej odmieta dodávku akýchkoľvek zbraní na Ukrajinu. Je Smer za vystúpenie z EÚ a NATO? Má už strana kandidáta na prezidenta? Pozrite si celú RELÁCIU.

Video obsah